Přejít na obsah

Onboard kamera


Ran9

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Tak poté, co mi nějaká .... nacouvala do auta, přičemž mě na to upozornilo Chytré auto od T-mobile (je tam G-senzor), tak kamera nic nenatočila. G-senzor kamery nastavena na nejvyšší citlivost a nic. Za to celkem zklamání, protože kdyby byla na kameře, tak mi to fakt pomůže. Doma jsem teď třepal s kamerou abych zjistil, co se vlastně musí stát, aby kamera spustila nahrávání a je to tak na náraz tankem. 

Můžete někdo, kdo má 846 od MIO udělat podobný test? Jestli to je vada kamery nebo standard. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, je mi líto, co se ti stalo. Mám taky Mio 846 a schválně jsem to teď doma vyzkoušel. Při nastavené vysoké citlivosti stačí malé drcnutí do kamery a do pár sekund začně blikat dioda nahrávání. V reálnu si ale myslím, že to není schopné zachytit, když se ti třeba někdo otře o nárazník nebo jinak se lehce opře o auto při parkování. To by potom rozhodil i foukající vítr. Za mě by ta citlivost mohla být větší, ale není to úplná tragédie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 3. 2021 na 17:41, jakas napsal:

Na mojí kameře MiVue 846 mě zlobí GPS.

Měl jsem ji nalepenou v oblasti skla s černými tečkami, aby nebyla moc viděl a GPS nefungovala skoro nikdy - prostě nevidí dost družic.

Tak jsem ji přelepil níže, až pod tu tečkovanou oblast a zdá se mně to o něco lepší, ale žádný zázrak - stejně ji často nachytám bez signálu.

Napadá mě, jestli sklo nemá nějako pokovení jako skla sungate.

Jak to máte vy s příjmem GPS?

Děkuji.

 

Ahoj, mám stejný problém, kamera bez signálu GPS. Nemůže v tom mít prsty fólie výhřevu okna? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, jakas napsal:

Co se týče signálu GPS, pokud máte vyhřívání čelního skla, popřípadě jsou v místě umístění kamery nějaká čidla, mohou signál GPS rušit, v tom případě doporučujeme kameru posunout, např. blíže ke sloupku spolujezdce... Tolik vyjádření podpory Truecam. Akorát jsem koupil kabel 20cm takže pokud budu chtít GPS tak 170,- v koši. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravice Všem

 

 

již delší dobu pročítám fórum a nyní jsem se rozhodl přispět trochou do mlýna ohledně řádného zapojením kamery. Jelikož zatím jsem asi jediný kdo řešil na O IV kameru „na fůl“.

 

Hledal jsem do svého nového vozu kameru, která bude umět nahrávat dobře i ve tmě a bude mít solidní zadní kameru přes tónovaná skla s propustností 20% - docela oříšek. Dále PLNÝ Parkovací režim.

 

Pořídil jsem tedy kameru Mio 846, zadní kameru mio A50 a Mio smartbox III. Začnu postupně: Přední kamera má příjemný zápis 60 snímku a funguje bezvadně. Zadní kamera A50 nádherně nahrává i za tónovaným sklem (stačilo v nastavení nastavit vyšší jas a vypadá to, jako kdyby žádné tónované sklo nebylo). No a teď se dostanu k tomu důležitému a tím je smart box III. V dalším odstavci vysvětlím pro úplné začátečníky o co kráčí, ten kdo to zná ať následující odstavec přeskočí :-).

 

Mio smartbox III je šikovná krabička, která se zapojuje do pojistné skříně vozu tak, aby kamera i po vypnutí start/stop nahrávala, respektive se přepla do PLNÉHO parkovacího režimu, který hlídá vůz jak před nežádoucím pohybem kolem vozu a nárazy. Pokud nastane jedna z těchto věcí, kamera začne nahrávat video do speciálního složky na sdkartě s názvem „Parking“. A chrání Váš vůz klidně nonstop, i když v něm nejste. A dále hlídá i Vaší autobaterii, aby se nevybila a vy třeba další dny v klidu nastartovali auto. smartbox má tři kablíky na svém konci. 1.kabel se zapojuje do pojistné skříně na pojistku, která MUSÍ být stále pod proudem, i když auto zamknete. 2.kablík se dává do pojistky, která je pod proudem až po máčknutí start/stop - nastartování vozidla. 3.kablík upevníte na kostru auta, aby bylo vše řádně uzemněno a smartbox řádně fungoval. Zdá se to složitý ale i já kancelářská krysa jsem to nakonec zvládl :-).

 

 

A teď můj problém který jsem nevěděl jak řádně vyřešit. V servise jsem si zapůjčil zkoušečku, abych zjistil které pojistky jsou pod stálým proudem a které až po nastartování. K mému údivu VŠECHNY pojistky ve standardním rozměru furt pod proudem??? Dokonce i vyhřívání sedaček? Říkal jsem si, že když na rádiu nejdou zapnout, až po nastartování, tak že pod proudem nebudou ale ono jo. tato pojistka je tedy stále pod proudem. Vysvětluji si to tedy tak, že cokoliv se ovládá přes „infotejment vozu“, tak je stále pod proudem a někde tam pak dál je pojistka „infotejmentu“ , která pouští šťávu dál až po nastartování… Nevím nerozozumím tomu samozřejmě:-). ...Vybral jsem tedy pojistku na tažné zařízení……. Následně jsem našel pojistky tipu mini 7,5, která je pod proudem až když se „otočí klíčkem“  … v mém případě jsou hnědé a zde jsem vybral pojistku na USB-C ve voze. No a kostru (uzemňovací káblík) jsem zapojil k nejlépe dostupnému šroubu a bylo zapojeno. Smartbox se rozsvítil zeleně a vše funkční :-).

 

……Bohužel týden jsem nevěděl co se děje: Kamera nahrává po opuštění vozu pouze cca 5 min a pak nic nenahrávala. Vůbec jsem nevěděl čím to je, kameru jsem dával do továrního nastavení, formátoval kartu jak blázen. smartbox byl nastaven dle manuálu a furt jsem netušil.. A pak to přišlo. V manuálu jsem si našel, že přední kamera má tlačítko reset. Čili nastartoval jsem auto, vše zapojené,  kamera se spustila, začla nahrávat, a já jsem držel cca 10s špendlík v resetovacím místě kamera velmi divně problikávala až do bílého pozadí, poté jsem taličtko pustil kamera problikla (I KONTROLKA NA SMARTBOXU BROBLIKLA) znovu naběhla, já vypnul motor a kamera frčí, nahrává parkovací režim, sama se zapne když nastartuju. Opravdu parádní. :-)

 

Ještě dodám mé nastavení kamery, které je taky velmi podstatné a mám odzkoušeno, že takto je to nejlepší. Jinak to taky nemusí fungovat.

- G-senzor - přesně na střed (když jsem dal citlivý tak nahrávala i při zabouchnutí dveří )

- Citlivost pohybu - střed (při vysokém nahrávala i hýbací  větve na stromu :-) )

- auto zadání - střed

- Uspání displeje - vypnuto (není se čeho bát že by displej furt svítil při parking modu v noci, on totiž v parking módu nesvítí a nepřitahuje pozornost)

- Kontrolka parkovacího módu jde taky vypnout aby nepřitahovala pozornost

- Oblast snímání parkovacího režimu na pohyb - hlavní oblast (pokud dáte vše, tak nahrává i ptáka v nebi :D)

 

 

Byl to boj, asi né tak kvůli výrobci, ale spíše naše Octavie 4. jsou už DIGI auta a ta elektronika/pojistková skříň si dělá co chce a chce to mít prostě trpělivost a vyzkoušet - Někde tady na fóru jsem očima přejel téma „duchové v reprodukturech“ - To je takovéto když sedíte v autě „vypnutém“ tak po pár minutách uslyšíte ty lehké duchy v repro a auto se jakoby uspí a vypne vše nemožný dokonce i vnitřní osvětlení auta a nezapnete si ani osvětlení ve voze :-).

 

Dále všem amatérům jako jsem já doporučuji zakoupit za pár korun redukce do té pojistné skříně a nemotat ty drátky prasácky na stávající pojistku vozu. Smart box má sice jištění, ale nikdy nevíte co to udělá s vozem, kdyby došlo v dané pojistce ke zkratu.  Auto máte(me) v záruce, tak ať to má nějakou kulturu trochu. Připojuji foto mého zapojení, které ovšem kulturu žádnou nemá jelikož foto jsem dělal ve chvíli kdy jsem to úspěšně zapojil - čili před srovnáním přebytečné kabeláže - BTW: na pravé straně blíže k volantu je na smartbox krabicčku krásné místo a nic někde nedrnčí při jízdě.

 

Kdybych byla potřeba něco doplnit/poradit určitě pište SZ a rád pomůžu. 

IMG_7172.jpeg

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pavlisko a @jakas 

 

S tím g-senzorem. Původně jsem měl jenom kameru a někdy mi to fungovalo někdy ne :(. Myslím, že záleží taky jestli je kamera řádně nabytá aby dala fakt těch až 48 hodin v parkovacím režimu. Proto možná nenahrává pak při nárazu protože už je prostě vybitá.  No a pokud je kamera plně nabitá, tak bude buď špatná baterie v kamerce, nebo vadná kamera :-(. 

 

Fakt od doby co mám smartbox a řádně správně zapojenej, tak funguje vše bez problému. (jediné negativum je, že usb-c v zrcátku je pak na nic :-))) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...