Přejít na obsah

Trhanie motora


Doporučené příspěvky

Dobrý deň

 

Chcem sa spýtať na takúto chybu motora: Mám Fabiu 1,2 TSI rok výroby 2014. Motor má normálny chod, spotreba nie je zvýšená, no pri zrýchlení mi trhá motor (slabé škubnutie). Toto sa deje pri otáčkach  v rozmedzí od 1800 až 2200. Auto pri diagnostike nevykazuje žiadnu chybovú hlášku.

Ak by mal niekto takúto skúsenosť ozvite sa čo by to mohlo byť za chybu.

Za odpoveď ďakujem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Turbo nebo hadice kolem něj, nebo klasický problém přímovstřiku... karbon v sání, na sacích ventilech nebo ve válci... zjistit lze skrz svíčku endoskopem nebo tak.

Shell si jen na premiovku hraje, spíš bych se držel Vervy (95/100), Maxxmotion, Eurooil Optimal, případně VIF.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1792970521_2019-05-1509_39_02.thumb.jpg.8af90df6de1c31abcf40f4a2d546e4ab.jpgPřesně to co popisuješ se mi také stávalo. Nedělalo to vždy někdy to škublo jednou někdy dvakrát.

Tato příčina byla načnutý zapalovací kabel. Zjistil jsem to tak když kabel odešel úplně a motor šel na 3 válec.

Kabel byl totálně zoxidovaný v místě kontaktu se zapalovacím modulem. Kontakt v modulu jsem vyčistil koupil nový kabel a vše zase ok.

Editováno: , autor: voltys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 10 měsíců později...

Mam podobny problem s VW golf 1.4 TSI 2010 rocnik. Trha/Cuka az ked prejdem cca 100km predpokladam ze sa vtedy natlakuje turbo- napr ked idem do kopca a samozrejme mam plynovy pedal naplno. Ak je pedal len v polovici ziadne cukanie nie je. Diagnostika nic nezistila. S autom som spravil uz 60tisic km a ziaden problem s autom nebol no momentalne mam 205tisic km. Myslim si ze je to problem samostatneho turba a jeho obtokovom vedeni pricom pri raznom dupnuti na pedal vznikne tlak do turba tak ako je uvedene na obrazku. Samozrejme je to len moja domienka takze budem vdacny za uzitocne rady a tipy.

 

Schema_motoru_a_turbodmychadla_2_II.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 8 měsíců později...
V 31. 10. 2020 na 10:51, Stanislav Mačák napsal:

Dobrý deň

 

Chcem sa spýtať na takúto chybu motora: Mám Fabiu 1,2 TSI rok výroby 2014. Motor má normálny chod, spotreba nie je zvýšená, no pri zrýchlení mi trhá motor (slabé škubnutie). Toto sa deje pri otáčkach  v rozmedzí od 1800 až 2200. Auto pri diagnostike nevykazuje žiadnu chybovú hlášku.

Ak by mal niekto takúto skúsenosť ozvite sa čo by to mohlo byť za chybu.

Za odpoveď ďakujem.

 

Zapalovacia cievka robí diví mal som s nou asi 20 rôznych príznakov opotrebovania vás problém je nedostatočná iskra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 5 týdny později...

mam presne ten isty problem... vymenil som hydrosteli a aj sviečky a problem pretrváva. Asi dalšie na rade budu kable, cievka, vstrekavacie čerpadlo a ak nepomože to tak vahadla a vačka. Ak nepomože ani toto tak už asi podpalim to auto! :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...