Přejít na obsah

Automaticky stmívatelné zrcátko spolujezdce


Emil-Z

Doporučené příspěvky

Ahoj. Mám Octavii RS se stmívatelným zrcátkem řidiče a vnitřním. Chtěl bych dodělat pravou stranu. Koupil jsem na eshopu Skoda to originální příslušenství.


https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/automaticky-stmivatelne-zrcatko-spolujezdce/p/5E4072538C

 

Předpokládám tedy, že nebude třeba postup od @kacer1 s taháním drátů (jelikož on měnil jen sklo, ne komplet)? Nemá někdo zkušenost s instalací toho celého kompletu? Předpokládám tapec dveří musí pryč. Díky

 

EDIT: odpovím si sám :D

 

Tak jsem jej nainstaloval. Nejhorší na tom skutečně je opatrně sundat tapec. A je to nutnost. Kdo koupí ten celek z eshopu, tak musí zapojit svazek do sběrnice, která je uprostřed dveří. Navíc vnitřní kryt šroubu, který drží zrcátko je taky pod tapecem. Po sundání tapecu je vše plug n play. Na tom celku se jen prohodí lakovaný kryt (v mém případě s integrovanou signalizací mrtvého úhlu - kdo to má je potřeba to nezapomenout zase zapojit do nového zrcátka) a pak se jen namontuje na karoserii a zapojí 2 konektory do sběrnice ve dveřích. Nejhorší na tom skutečně je ten tapec sundat bez poškození. Zbytek je ok. Určitě výrazně doporučuji před sundáním tapecu pořídit plastové klíny na sundání a také koupit v autorizáku příchytky tapecu. Je jich tam 6ks a po sundání by se měly vyměnit. Většinou se totiž poškodí a pak už tolik nedrží. Jejich číslo dílu je 5J0867276. Zrcátko funguje bez kódování :)

Editováno: , autor: iphonik4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Compatibility of the door control units must be checked, there are 2 different hardware versions of the door control units (Lowline "3" - Highline "5") required for "hinged mirrors" is Highline
To determine if you have the right door control units, the part number must be read out by diagnostics
Example part number: XXX 959? 9X + index letter such as A, B, C
Here is the location of? "Question mark" crucial
? = 3 = not compatible - door control unit must be replaced
? = 5 = compatible - door control unit must not be replaced
e.g.: 5Q4959593X / 5Q459592X are suitable, 5Q4959393X / 5Q459392X need to be replaced
In case the ex Factory installed control units are not suitable, you need to use the control units in our "Accessories" area. This ensures that the control unit has correct software and data sets

https://www.kufatec.com/en/light-sight/exterior-mirrors/cable-set-automatically-dimming-outside-mirrors-for-audi-skoda-vw-mqb-44164

 

Takze jestli to bude nebo nebude kompatibilni zalezi na tom jake cislo je v oznaceni jednotky na pozici XXX 959 ?9X

pokud je ? 3ka tak to fungovat nebude

pokud je ? 5tka tak to fungovat bude

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 8 měsíců později...
V 3. 2. 2021 na 18:51, kamile napsal:

Díky za info , ale asi jsem hloupý , koupil jsem sklopné zrcátka která jsou již stmívací (fotochromatická )  a opatřená zmíněnou kabeláží ,  vyměníl jsem řídící jednotku ve dveřích pro sklopná zrcátka a připojíl samozřejmě do dané jednotky , ale ztmívání nefunguje ? Musí se ve dveřích ještě někde natáhnou dráty (dodělat el. instalace) ? Pokud ano tak kde se připojuje?   Středové zrcátko je origo ztmívací a funguje. Ještě jednou móóóc Děkuji .

Doresil jste to dodělání zrcátek se zatmavenim? Díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...