Přejít na obsah

Motor 2.0 TDI 147 kW


Delphin

Doporučené příspěvky

Pokud ti to trochu pomůže tak v testu tohoto motoru v jiném modelu koncernu - konkrétně VW Tiguan (verze 4x4x s DSG) jenž dělal redaktor SM bylo mimo jiné :

 

"Proti předchozí jednotce se 140 kW má novinka navrch v každém ohledu. Zlepšila se kultivovanost chodu i odezva v nízkých otáčkách. Nástup točivého momentu je plynulejší, a především motor lépe kooperuje se sedmistupňovou převodovkou DSG, která už tolik neváhá s případným podřazením. Subjektivně se dynamika od předchozího motoru dramaticky neliší, pružnost se však zdá být lepší. Celková spotřeba za celý test (u nového a nezajetého vozu) je podle našich zkušeností zhruba o 0,3 l/100km lepší než u předchůdce."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc toho o TDI 147kW není tak jen pro zajímavost ten samý motor s AUDI, kde už funguje 2 roky :

 

https://www.garaz.cz/clanek/audi-a6-avant-40tdi-jedno-z-nejlepsich-kombi-na-trhu-21001638

https://autobible.euro.cz/test-audi-a6-40-tdi-2-0-tdi-ea288-evo/

https://www.novinky.cz/auto/clanek/test-audi-a6-40-tdi-quattro-prekvapive-nejlepsi-motorizace-40295098

 

Audi je těžší takže hodnoty jsou mírně zkreslené. Například zrychlení 7,8 vs 7,3 u SIII

Editováno: , autor: michal z
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak nakonec jsem si auto přebral až včera, kvůli nedostatku volantů se zdržela výroba. První dojmy k motoru:

 

Jel jsem trasu Olomouc -> Brno -> Hradec Králové. Jezdil jsem i po městech celkem dost. Motor zcela syrový. Takže jsem ho netrápil úplně stylem brzda-plyn a vysokými otáčkami. Snažil jsem se do 3500.

 

Dálnice tempomat 140kmh, občas lehké pčidání, okresky tempomat 120kmh. Město na travel assist. Velice mě překvapila finální spotřeba 4,6l/100km. Na to, že je zima, nezajetý motor, ventilace s vyhříváním sedaček, klima, volant vyhříval, zrcátka apod. tak super výsledek. Nejednalo se o žádný ekonomický pokus. Normální předjíždění, Jen jsem tolik nevytáčel motor. Jen doplním, na dálnici Olomouc->Brno při tempomatových 140km spotřeba 5,9l

 

Porovnání s podobnými motory, Kodiaq 4X4 140KW 7A a Superb 140kw 6A(v tom mám jen cca 150km).

 

  • motor je daleko tišší, žádný traktor
  • asi nejvýraznější věc - žádný turbo lag - motor ihned zrychluje, převodovka nezahálí
  • tah je cítit již odspodu, Kodiaq např do 1900 otáček byl jak totální mrtvola
  • žádné škubání, velmi hladký chod převodovky

Zatím jsem víc, než spokojený, samozřejmě uvidíme z dlouhodobějšího pohledu, budu průběžně aktualizovat

  • Líbí se mi 1
  • Díky 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Motor 2.0 TDI 147 kW

Baracudakb, děkuji za informace. Já bych měl superba s tímto motorem přebírat do 2 týdnu, tak jsem zvědav. Tvoje hodnocení vzbuzuje ve mně optimizmus. 

Ze zajímavosti - auto jsem objednával v polovině listopadu a bylo potvrzené na polovinu dubna. Minulý týden jsem dostal informace, že už je vyrobeno a čeká na transport k dealerovi :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Drobný update, dnes Hradec Králové -> Pec pod Sněžkou -> Hradec Králové. 4 lidi v autě a kufr věcí. Tam jsme hodně spěchali, takže svižné tempo, ale stále jsem se snažil držet do 3500 ot. kvůli zajetí motoru. Celková spotřeba 5,3l, motor opravdu velmi hladký v řazení i zátahu. Zatím ho hodnotím, jako nejlepší z motorů co jsem měl na delší ježdění(3000km+)

 

Kodiaq 110kw 7AT

Octavia 3 FL 110kw 6AT

Kodiaq 140kw 4X4 7AT

Passat 176kw 4X4 7AT

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...