Přejít na obsah

Chybějící nastavení v Infotainmentu a chyba v modulu Instruments


Doporučené příspěvky

Ahoj, měl bych dotaz, mám Škoda Scala 1.5 TSI, 110kW Style s paketem Extra r. v. 2020 s novým dvouramenným volantem. 

Mám tři dotazy:

Za prvé: Bohužel jsem měl srážku se zvěří a v servise mi vyměnili přední světlo a masku, nic jiného mi s tím prý nedělali. Nicméně dneska, když jsem si auto převzal a chtěl si projet menu Infotainmentu.

Zjistil jsem, že po zásahu servisu chybí nastavení Otevírání/Zavírání (kde se nastavuje stažení oken, které dveře se mají otevírat, atd.) a v nastavení Světel chybí šoupátka pro nastavení intenzity ambientního osvětlení. Když jsem auto napojil na diagnostiku a projel jsem všechny moduly Autoscanem, tak mě překvapilo obrovské množství chyb snad skoro ve všech modulech. Přitom v servise mi tvrdí, že s jednotkou nic nedělali. Ok, tak jsem si řekl, že chyby smažu a uvidím co to udělá. Po promazání chyb se mi v menu světel objevila šoupátka pro ambientní osvětlení, bohužel ale menu Otevírání/Zavírání stále nemám. Netušíte náhodou čím by to mohlo být?

Za druhé: Dále mi stále v modulu 17 - Instruments vyskakuje následující chyba:

"16776996 - Databus 
          U1121 00 [009] - Missing Message
          Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame 
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 6
                    Fault Frequency: 1"

Netuší někdo co je to za chybu?

 

A poslední dotaz: Skrze VCDS a HEX-V2 se mi nedaří aktivovat položky v menu například "Režim autoškoly" nebo "Drive Green Menu" nebo "OffRoad info", při pokusu o jejich aktivaci mi program nahlásí chybu "Unknown 0x00", VCDS se zasekne a po chvilce se mi adaptér odpojí. Stalo se to taky někomu?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Martin Gladstone Šafrata napsal:

"Drive Green Menu"

S tím je celkově sranda. V manuálu (k 7/2019) k autu je zmíněn, v autě nebyl. Při dotazu v servisu to zkusili aktivovat a skutečně se tam objevil:

1161069319_greenscore.thumb.jpg.9a211cd313770fed04e96077c7af93de.jpg

Ale nefunguje graf ani score. Infolinka říkala, že s letní aktualizací infotainmentu bude zpět. Žádná ale nevyšla...

Není to životně důležitá funkce, ale je to něco, co tam mělo být a není. V novějších manuálech se už neobjevuje vůbec.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 rok později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...

U mě nijak, jednou se tam sama od sebe vrátila, potom zase zmizela a ikdyž jsem to zmiňoval a nechal aktualizovat FW, tak pořád nic. Teď čtu můj starší příspěvek, že prý tam nemám ani nastavení ESC :) A ani po 4 letech jsem nic z toho nepotřeboval nastavovat a jelikož už pomalu vybírám náhradu za Scalu, tak už to řešit nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info. Taky jsem právě u Kamiqa v menu nenašel položku "otevírání a zavírání" a některé nastavení u světel... Ale je fakt, že po 2 letech jsem nic z toho nastavovat nepotřeboval... A nejsem si ani na 100% jistý, zda to tam po koupi bylo... Co vím, tak při posledním servise žádný upgrade neprováděli, tak je to záhada...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...