Přejít na obsah

Ochrana laku u noveho auta


chaky

Doporučené příspěvky

Hledal jsem nejakou informaci o tom, zda je bezne, ze by nove zakoupene auto melo jiz od vyroby nejak specialne osetreny lak (napr. voskem). Jedina informace, kterou jsem nasel byla ta, ze je to bezne pouze u premiovych znacek :)

 

Jak je na tom Superb v L&K? Predpokladam, ze v tomto ohledu je u nej premiova pouze cena, ze?

 

Pokud tedy neni lak z vyroby nijak osetren - co s nim po prijezdu z autosalonu udelat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadna ochrana neni. Jestli to neumis sam tak auto hned odvez detailerovi at ti nanese bud vosk nebo keramiku, ale to neznamena ze to nebudes muset mejt. Budes a at mas to nebo ono tak to neni ochrana proti kartacum z mycky, ale nejlepsi je to myt rucne. Ani jen vodou a wapkou to neumejes dokonale 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chceš ochránit lak tak jedině fólie. Jinak po přijezdu ze salonu lak dekontaminovat a nanést nějakou ochranu.  Asi na nové auto bych vosk nedával, spíš nějaký sealant. A ještě taková poznámka, už u nového auta jsou laky docela "poškozené" ať už převozem a nebo, že ti to prodejce protáhne myčkou nebo umyje smetákem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdil v cenach myti vs. ceny myti + voskovani popravde neznam, ale prijde mi, ze pokud uz by nekdo (soude dle predchoziho tvrzeni) s autem cca za 1M absolvoval "protazeni myckou", tak fakt nerozumim tomu, proc by nemel obetovat i par korun za navoskovani ...

 

Urcite se na to zeptam, az si budu nove auto prebirat, nicmene prijde mi, ze ta dosavadni tvrzeni vychazeji spise z dojmu, nez ze zkusenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S pravidelnym rucnim domacim mytim vodou bez saponatu nemam problem. Pokud je potreba pouzit nejaka penidla, tak uz bych si zrejme musel zaplatit cas nekde na vapce.

 

Kazdopadne podle toho co jsem si nasel o tech keramickych ochranach, tak to je sice krasne, ale cenove to bohuzel nedam.

 

Ty folie tomu laku zrejme dost uberou lesk, ze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, chaky napsal:

S pravidelnym rucnim domacim mytim vodou bez saponatu nemam problem. Pokud je potreba pouzit nejaka penidla, tak uz bych si zrejme musel zaplatit cas nekde na vapce.

 

Kazdopadne podle toho co jsem si nasel o tech keramickych ochranach, tak to je sice krasne, ale cenove to bohuzel nedam.

 

Ty folie tomu laku zrejme dost uberou lesk, ze?

 

Tak sampon tam hraje funkci lubrikantu aby si neposkrabal lak pri myti . 

 

Osobne jak by si jako chtel udelat aby auto nestalo v lete ma slunci  😀? Jinak lak i keramika se treba vytvrzuji uv lampama tak ze by tomu slunce jen pomohlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...