Jump to content

Lak a mikroškrábance


Recommended Posts

Ahoj, potřebuji se zeptat jak předcházet těm tzv. mikroškrábancům. Jsou to takové ty "kruhy" co jdou vidět proti přímému světlu. 

Jelikož jsem kupoval skladovku, která nějakou dobu stála venku a voskoval jsem ne úplně hned po koupi, tak mám bohužel tento problém. 

Pokud dám po zimě lak rozleštit a nanesu vosk, stačí to, aby se mikroškrábance nedělaly? 

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Zabránit tomu nelze, ale dá se to tak z 80% omezit. Při oplachu hodně vody nebo wap. Při šampónování system dvou kýblů a kvalitní mikrovláknová rukavice. Opět oplach a sušení nejlépe vzduchem nebo kvalitním ručníkem. Ochrana dle vkusu každého soudruha, ale vhodným aplikátorem, nejlépe mikrovlákno. Leštění měkkým mikrovláknem. Všechny utěrky a ručníky musí být před použitím zcela čisté !!!

  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Wazi napisał:

Ahoj, potřebuji se zeptat jak předcházet těm tzv. mikroškrábancům. Jsou to takové ty "kruhy" co jdou vidět proti přímému světlu. 

 

Nejprve vyhýbej se automatickým myčkám - používej pouze ruční nebo bezdotykové myčky.

Zadruhé, nikdy nedovol, aby se auto velmi zašpinilo

Zatřetí, pravidelně chraň lak dobrým, nejlépe tvrdým voskem. Ideální je keramický povlak, ale to samozřejmě stojí víc.

Začtvrté, při nákupu automobilu vždy zvol stříbrnou barvu 😀

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Dolezite je najprv spinu namocit jemnym prudom vody. Chodim na mycku teraz 4-5x za tyzden. Umyvam po rybacke na rucnej jedno, ci druhe. Zasada, nikdy nezacat tlakom vody! Castice, ci uz suche, ci hrubsie pod tlakom vody posobia abrazivne. Po prvom jemnom premyti sa uz ds aplikovat tlak.

  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

V dubnu byla moje Scala u detailera, páč i ten nový lak z výroby měl x nedostatků a chtěl jsem na to nějakou ochranu. Udržuji zásádně ruční wapkou (předmytí, pěna/mikroprášek podle míry zašpinění, oplach demineralizovanou vodou) a jednou za čas to přejedu houbou - přeci jen drobný prachový film wap neodstraní. A musím říct, že s tímto stylem mytí tam žádné mikroškrábanečky aktuálně nejsou.

 

Je fakt, že na světlejších lacích ty mikroškrábance nejsou tak vidět, ale při určitém, zejména bočním světle, je uvidíte i tam.

 

A poslední věc - člověk chce mít auto naleštěné a v cajku - ale když ho používáte denně, jedete cestou kde větve lezou do vozovky a nejde se jim vyhnout, potkáte pár kokotů co vám opřou jejich dveře o ty vaše.... no řeknu vám, pak má člověk chuť se na to extrémní péči vyprdnout. Jiné je to samosebou třeba u nějaké víkendovky/výstavního kousku :)

Edited by Michal T.
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Este, ze piseme tie skrabance. Chalani sli rano na dvor a palicami pisali po namraze na auto. Takze dvaja prvaci mi vyrili velke tlacene A na lave zadne dvere. Superb svokrovi jeden z nich minule presiel kovovym autickom. Tak dnes dostali pucung taky, ze az 

  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Díky všem za reakce. 

Samozřejmě vůz myju pouze ručně, ikdyž tedka co byl v servisu, tak ho kvůli výměně brzdového světla projeli myčkou. 

Nakoupil jsem si, řekl bych trochu lepší šampony, leštěnky, rukavice z ovčí vlny, mikrovlaknove utěrky, ručník z mikro. Vosk jsem na to dal hybridní vosk Bilt Hamber Double Speed-Wax, podle recenzí chválený. Nevím, zda jsem ho aplikoval správně, bylo to první voskovani, ale voda po celé karoserii stéká krásně. 

Co jsem udělal určitě špatně a čeho jsem si vědom, že jsem před voskem nedekontaminoval. I přesto, že jsem si dal fakt záležet, bylo cítit po přejetí dlani na některých místech nějaká špína. Doufám, že to nebude mít nějaký následky. 

Jak jsem psal, po zimě bych to asi svěřil nějakému profikovi a poradil se, jak následně ošetřovat. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...