Jump to content

Zásuvka 12V v kufru

Recommended Posts

Prosím, řešil někdo přidání zásuvky do kufru? Mám tam záslepku. Pro letní provoz když jezdím i s lednicí mám dvě možnosti. Za prvé natáhnout prodlužovák od područky zepředu a nějak ho zafixovat, aby mi ho děti neutrhly. Za druhé koupit zásuvku místo záslepky a připojit na pojistkovku. Otázkou pak je kudy a jak natáhnout plusový kabel. Zem předpokládám půjde připojit k plechu u zásuvky, tedy ukostřit. Druhá otázka je na jakou pojistku. Díky za případnou radu.

Určitě aspoň ta přední zásuvkav v Kamiqu  je, ale  se zadní to bývá horší. . Musíme přidat (rozuměj fabrika) "povinné" asistenty a tak osekáme vše co není podstatné a na čem můžeme ušetřit.

Ten plusový kabel by se snad dal natáhnout od té přední zásuvky, ne?  A ta je již určitě napojená  na pojistku a tak by si to ani nemusel dále řešit. Protáhneš to pod středovým tunelem a pod kobercem až do kufru. Tedy tak bych to asi řešil já, ale nejsem autoelektrikář a používám jen obyč. selský rozum, třeba bude mít někdo lepší  a sofistikovanější návrh. 

Edited by DušanV
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ahojte, včera počas Corona prestávky som sa pozrel aj do kufra auta, či tam tá zásuvka na 12V je. A je, teda je iba diera zaslepená s umelohmotným štupľom. Zásuvky net. No toto. Zobral som baterku a po otvorení štupľa /špunt/ som vo vnútri priestoru uvidel tuším 3 káble. Teda asi káble na pripojenie zástrčky sú pripravené len tam dať telo zástrčky resp. poistku. Má s týmto niekto skúsenosť?

Samozrejme hovorím o Kamiqu.

Ďakujem. 

• 2 weeks later...

Díky @Adarko, zatím jsem se pod záslepku nedíval. Pokud tam jsou připravené kabely i u mne, tak by bylo vyřešíno. Zásuvka se dá koupit a připojení je to nejmenší. Já zatím žiju v tom, že budu muset kabely tahat a nevím kudy. Je na to zima, tak to nechávám na jaro. Nejsem garážový typ. Auto stojí venku :-)