Jump to content

Špatný příjem DAB, nastavení rádia Bolero 8"


Recommended Posts

Ahoj všem, měl bych dva obšírnější dotazy úzce spojené a snad se hodí do samostatného tématu.

Mám necelé 2 měsíce starý Karoq (10/2020) u kterého mám Infotainment Bolero 8". Cirka po měsíci se zničeho nic radikálně zhoršil příjem v pásmu DAB. Na pozadí vysíláni je slyšet vysoko tónové praskání. Někdy hlasitější někdy slabší v závislosti od síly příjmu ale ve všech případech je radio vesměs neposlouchatelné. Tohle rušení je jak při bežícím motoru tak i při vypnutém zapalování. Dělá to u všech přijímaných stanic v pásmu DAB, ve městě (Praha) i mimo město. Zadní sklo nemam přelepené folií a ani žádnou kovovou nálepkou. Když se mi ale povede přepnout rádio do pásma FM, vše je pořádku.

Tak a teď ten druhý problém. To přepnutí, neboli vypnutí pásma DAB a přepnutí do FM není tak jednoduché. Vizualizace nastavení pro radio totiž vůbec neodpovídá manuálu (jak papírovému, tak ani poslední verzi na netu). V levém dolním rohu obrazovky rádia by mělo byt tlačítko pro výběr frekvenčního pásma. Mě to nabízí výběr zdroje - "FM/DAB (rádio) / BT audio / Moje média". Takže tímto tlačítkem pásmo nepřepnu. Když se překlikám do "Rozšířené nastavení FM/DAB" tam je možnost nastavení oproti manuálu hodně chabá. Dle manuálu by měla byt možnost nastavení v této záložce daleko větší. Nevím jestli to záleží ještě od nějaké verze výbavy... Nicméně, přepnutí pásma dělám v nabídce "Zobrazení stanic", kde volím jen pásmo FM.  Tahle volba ale nefunguje hned, nebo funguje nevyzpytatelně a to přepnutí musím většinou opakovat. Často musím přepnutí podmínit ještě přeladěním na stanici, která nevysílá v pásmu DAB nebo přepnutím na jiný zdroj hudby. Pokaždé se to povede jináč. A co mě štve nejvíc, po vypnutí rádia si nastavení nepamatuje! Takže toto vypínání pásma DAB musím dělat pokaždé jak se zapne Infotainment.

Potkal se s tímto problémem, nebo řešil tento problém už někdo? Nikde v jiných tématech jsem tento problém nenašel.

Už jsem poslal dotaz do AS ale zatím bez odpovědě.

20201125_152515.jpg

20201125_152557.jpg

Edited by Cefan
Link to post
Share on other sites

Ahoj.

 

Prvni dotaz. Vypada tohle na antenu nebo slabe pokryti dab+

Antenu mas v skle zadniho okna nebo klasiku na strese?

 

Kdyz ti rozhlasova stanice hraje trochu ticho tak ti preplo na FM. Jestli ti hraje hlasne tak mas DAB+.

Link to post
Share on other sites

mi automaticky prepne na fm z DAB+ ale mam kenwooda 1 din. Tatinek dodelaval dab+ k fabie 3 a taky mu prepne automaticky.

Muze zkus menit prut za delsi popr. 41 cm

 

Nekdy udelal jsem test. Stejnou stanici poslouchal jsem v dabu a potom rychle prepojil na fm. Rozdil je velky a taky v hlasovitosti

Edited by TOMUS
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

O víkendu jsem projížděl střední Čechy, DAB hrálo bez problémů (Amundsen 06/2019). Ale v horách se občas stane, že hlasitost zesílí či zeslabí - zřejmě ještě není vychytané přelaďování mezi jednotlivými vysílači, když je slabší signál. Na FM tento "problém" není - když se zeslabí signál, začne rádio chrastit, ale hladina zvuku se nemění.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...