Přejít na obsah

VAG 16683 + 18434


IW1977

Doporučené příspěvky

Moc všechny zdravím a prosím o radu. Superb 2007, 2.0 TDI, najeto cca 210.000. V létě zjištěna prasklina vlnovce výfuku s únikem "sazí" do motorového prostoru ... auto jelo v pohodě, jen si při zátěži jakoby odfouklo nějaký přetlak...jednou při potřebě zrychlení auto přestalo táhnout, úplně zvadlo a rozblikala se kontrolka žhavení s tím, že po nějaké době blikat přestala a auto pak zas jelo vesměs normálně, ale nijak jsem ho v té době nehonil. V servisu vyměnili vlnovec, všechny filtry a olej, no a když jsem jel auto projet, tak nad cca 2,500 otáček to samé ... bez tahu a rozblikané žhavení ... auto na VAGU vyhodilo 16683 Kapacita plnícího turbokompresoru nedostatečná ... závadu jsme smazali a jel jsem auto projet s tím, že to nebudu honit a uvidíme co to udělá ... auto jelo v pohodě, pomalé rozjezdy, držel jsem to do 2.500 otáček a stejně se po cca 5 km rozblikalo žhavení a po dalších pár kilometrech i motor do dílny (auto bez zátahu ... jízda volná bez turba v nouzovém režimu) ... vyměněny hadice turba, které vypadaly opotřebovaně a opět projížďka na jedničku vytočeno na 3000, pak dvojka na 3000 a trojka na 2.500 a opět "pružinka a vrtulníček" nouzový režim (blikající žhavení a svítící motor do dílny se vypnutím klíčku neresetuje) ... no a teď se k tomu rozsvítila i kontrolka DPF ... takže nyní na VAG 16683 Kapacita plnícího turbokompresoru nedostatečná - trvale a k tomu 18434 zachycovač částic účinnost pro prahovou hodnotou (1 řada válců) - přerušovaně...předpokládám, že něco narušilo regenerace...předtím žádný problém, ani jsem nevěděl, že tam DPFko je i když občas hodně jezdím po městě. Nemáte prosím někdo nějaký nápad čeho se chytiti a od čeho začít ... mechanikovi bylo doporučeno dolít Satacen a že se auto chytí, ale tomu moc nedávám. Moc moc díky, omlouvám se pokud už to tady někdo na fórech řešil, ale nedaří se mi nic podobného dohledat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...