Jump to content

Závada elektro Škoda fabia 1, problém neanalizován


Recommended Posts

Zdravím borci, 

Tak mám tu další věcičku, kterou se mi nedaří odhalit. Stále a stále bliká kontrolka (!) a 3x pípnutí na počátku. (pouze při jízdě) nikoli při startu a stání. Už jsem zkoušel všechno. Nicméně jsem narazil na problém, že s touto kontrolkou a pípáním se objeví i svítící zadní led světlo ale jen 3 ledky. Je tu někdo kdo řešil obdobný problém ? Nebo dal radu na co se zaměřit/hledat nyní ? Dost mě to otravuje, nehledě na to, auta se zamnou bojí jezdit :D Když sešlápnu brzdu tak ledka vzadu svítí normálně kompletně. Také sem si všiml, že to svítí pouze když na zapnuté žhavení nebo nastartováno. Jakmile mám vypnuté zapalování a  mám třeba jen trojhuhelnik a parkovačky tak to nesvítí. 

Dotaz zní, jak a co hledat za závadu, aby to přestalo svítit a fungovalo to normálně pouze při brzdě ? Díky za reakce, už jsem fakt na nervy z toho :) 
(Foto 1 žhavení) ///(Foto 2 žhavení off)

1.jpg

2.jpg

Link to post
Share on other sites

Ohledně toho pipání a svítící kontrolky brzdy za jízdy - auto si myslí že má zatáhnutou ruční brzdu - zkontroluj spínač ruční brzdy.

 

U brzdového světla bych zkontroloval ukostření, kabeláž v průchodce dveří.

Link to post
Share on other sites

Tak čidlo ruční brzdy je ok :( zkoušel sem pomocí drátku, a stejný problém. Zkoušel sem i bez čidla. Stejné.

Na to brzdové, ok zkusím rozebrat 5 dveře a omrknout to. Díky moc :) Dám vědět co jsem zjistil a jestli to bylo kabeláží. ( Dotaz hledat ten problém v zadních dveřích ? nebo kudy to ještě jde ? kabeláž myslím) Děkuji. 

Link to post
Share on other sites

Ano ano čidlo ruční brzdy je ok. S jistotou sem zkoušel ještě jiné. A problém zůstává. To čidlo brzdovky už sem taky někde četl, ale ještě sem ho neokoukával. všiml sem si avšak, že je součástí nádobky ? Nebo se pletu ? Podle mě jestli jsem dobře koukal jediné co zmůžu je vyndat kabel prostříknout a vrátit. :( 

Link to post
Share on other sites

Mambo díky !!!! Tím začnu, každopádně je to dost divné, nějak sem se s tímto ještě nesetkal u žádného auta. Navíc blikající kontrolka brzd současně s tím svícením jen na 3 led. No divné. :(ˇMoc si rady nevím. Ale v servise mi řekli, že jen podívat se na to, a hledat závadu okolo 2000 :( To mi přijde šílené. Takový divný servis, ale za v ýměnu vlnovce si řekli 1500 což je prej dobré. Tak nevím co jak jim věřit. 

Link to post
Share on other sites
před 42 minutami, fabia 1.2htp jezdec napsal:

To čidlo brzdovky už sem taky někde četl, ale ještě sem ho neokoukával. všiml sem si avšak, že je součástí nádobky ? Nebo se pletu ? Podle mě jestli jsem dobře koukal jediné co zmůžu je vyndat kabel prostříknout a vrátit. :(

 Skus vytáhnout konektor a dát tam propoj z drátku.

Link to post
Share on other sites

k neuvěření jak je chyba jednoduchá a vyřešená. Po spolupráci druhé osoby bylo zjištěno, že nesvítí jedna žárovka v brzdovém světle, a proto dělalo kraviny to ledkové světlo horní. Šílený. Výměna žárovky za minutu a 10 sec. a závada vyřešena. Funguje normálně tak jak má. Díky všem za pomoc, a já jsem rád že sem se nepustil do rozebírání zadních dveří. 

Téma lze zamknout. 
Díky moc všem. Tak už jen ta kontrolka brzd :D 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...