Přejít na obsah

Přestal fungovat ostřikovač


Stanislav Bedlek

Doporučené příspěvky

Ahoj všem, přestal mi fungovat ostřikovač. Myslel jsem si nejdříve, že mi došla náplň, ale i po doplnění nic nestříká.

Všiml jsem si, že není vůbec slyšet čerpadlo od ostřikovače. Bohužel jsem udělal chybu a nevystříkal zavčasu letní směs takže předpokládám, že se buď spálilo čerpadlo nebo rupla pojistka.

Jako další možnost mě napadá vypojený nebo přerušený kabel k čerpadlu nebo překousaný od kuny (přecijen parkuji venku). Na překousanou kabeláž mám pojistku, takže by mi to pojišťovna zaplatila.

 

Nemáte s tím někdo zkušenost? Jaká je pojistka na ostřikovač?

 

Dle schématu by to měla být pojistka na pozici 22 (Ostřikovače čelního a zadního okna), ale zároveň je napsáno na pozici 31 toto:

Palivové čerpadlo, řídicí jednotka ventilátoru dochlazování, tempomat,cívka relé ostřikovačů čelního a zadního okna

 

Předpokládám ale že to by mi nešlo i čerpadlo a řídící jednotka ventilátoru dochlazení.

 

Při pohledu na pojistu v pozici č. 22 se mi nezá že by byla spálená.

Jaký navrhujete postup?

Já chci zkusit následující:

Hodit to na diagnostiku a mrknout se na chybové hlášky

Vyměnit pojistku na pozici 22

 

Jako poslední možnost sundat nárazník a podívat se na kabeláž k čerpadlu ostřikovače a popřípadě ho vyměnit za nový.

Do toho se mi moc nechce, nemám bohužel garáž.

 

Předem děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

počkat do víkendu bude základ, to se má oteplit, tím povolí i zamrzlá kapalina v ostřikovačích a hadičkách, pak si myslím na 99% bude stačit jen vyměnit tu pojistku a další kroky nebudou si myslím třeba (kontrolovat pojistku jen pohledem a říci že je asi dobrá není úplně to pravé ořechové, jedině ohmetrem můžeš prohlásit na stoproc OK/NOK). Pak to všechno vyšplíchat, dát nemrznoucí a znovu prošplíchnout, aby si na cestě měl už jen tu správnou kapalinu, nezapomenout také na zadní (cestaod motorku  je dlouhá a té letní kapaliny tam bude taky hodně).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, hadička k zadnému ostrekovaču je naozaj dlhá. Posledné tri roky mi furt na začiatku zimy mrzne voda v zadnom ostrekovači, hoci v nádržke mám zimnú zmes už niekoľko týždňov pred prvými mrazmi. Pritom zadný ostrekovač aktívne využívam nie len kvôli parkovacej kamere. Akurát tento týždeň to opäť riešim a teším sa na víkendové oteplenie! :D U mňa však je motorček počuť, len voda nestrieka. Na predné sklo a svetlá už ide zimná zmes.

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nekompromisně před zimou vystříkám letní kapalinu předním a pak i zadním ostřikem a to i kdybych tam měl mít plnou nádržku (taky to někdy trvalo 3-4 minuty, než to všechno bylo pryč). Na těch pár desetikorun za tu letní kapalinu nehledím, lepší než řešit zamrzlé vedení. No a až je to tzv. do sucha a nic z toho nestříká, tak pak teprve leju zimní kapalinu a protočím ostřik vepředu i vzadu než to stříkne ven a mám jistotu, že všude v hadičkách je zimní směs. Dávám tam kapalinu na -20 a vždycky mě to stačilo a nikdy nic nezamrzlo.  

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, LiveBomb napsal:

Jak vám může zamrznout hadička se zimní směsí? To tam lejete ty -20 ze  supermarketů nebo co?  Léta liju -30, -40 Glacidet a nemám jediný problém.

Prostě mám doma tři auta a  v práci dvě, vždy v přechodném období dolívám zimní a letos to u jednoho nestačilo a čabrat se s tím nebudu, tolik času a kapaliny zase nemám. Nedělejte z toho zase drama. 

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hlásím, že ostřikovače už fungují. Byla spálená pojistka.

Předpokládám, že jak mi zůstala nějaká letní směs v nádržce, tak byla zamrzlá a já při zapnutí ostřikovače asi přetěžoval čerpadlo a vyhodilo to pojistku.

 

Ještě mám jednu prosbu. Může se mi někdo podívat jaká je pojistka na pozici 22.

Já tam mám 7.5A ale na internetu jsem vyděl snímek pojistkové skříně kde na pozici 22 měli 10A.

Teď nevím jaká tam správně má být.

 

Děkuji

Editováno: , autor: Stanislav Bedlek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Stanislav Bedlek napsal:

Fakt mi o par desetikorun nešlo. Prostě toho mám v práci poslední dobou tolik, že už některé věci z hlavy nevědomky vypouštím. 

Přesně proto liji celoročně zimní směs, věčně jsme na to zapomínal a v létě stejně ani nespotřebuji ty 3.5l co tam je :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad záleží kdo kolik a kde najede, přes léto zimní neprodávají a nakupovat do 3 aut jen zimní barely dopředu je taky nesmysl. Já mám spotřebu velkou, nesnáším špinavé sklo a nerad ho šudlím na sucho jak můj mladej, pak má už poškrábaný i nový sklo. A hmyz mě sere extra. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...