Přejít na obsah

Led dynamické spätné zrkadlá


titanius

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
V 29. 12. 2020 na 18:02, guest100 napsal:

Jedná věc jsou značky a druhá věc je homologace. Jak tady někdo psal, na těch od Číňana značky jsou, ale je to jako s tím papírem, který snese všechno, v takže to vůbec nic neznamená. 

 

Takže asi první info a zkušenost s dynamickými blinkry ve zpětných zrcátkách po/při dopravní nehodě, alespoň co jsem se kde dočetl.

 

Kolega měl namontovány LED dynamické blinkry ve zpětných zrcátkách (ano měl, už nemá) a při dopravní nehodě přišel o OTP, měl tu smůlu, že do něj nabouralo policejní auto v civilním provedení při zipování.

 

Po nehodě mu policajti ukázali záznam z palubní záznamové kamery, tedy že neměl zapnutý pravý blinkr, když se před ně cpal... no on ho samo sebou zapnutý měl, ale jelikož LED dynamické blinkry ve zpětných zrcátkách nemají vyvedený světlovod do černého rámu zrcátka, není blinkr zezadu a částečně i z boku viditelný. 

 

Nyní má kolega blinkry vyměněné za ty původní a současně má problémy i se svojí pojišťovnou, neboť ho policajti za tepla naprášili.

 

Takže toto je tak nějak návaznost na výše uvedené.

Editováno: , autor: guest100
  • Díky 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To přesně nevím, ale logicky, Superb je dost dlouhý na to, že pokud se někomu cpeš do zipu a to ještě v místě, kde nebyl konec pruhu, takže to dotyčný moc nečeká, v tu dobu je zrcátko v podstatě na úrovni toho predjížděného policejního auta a řidič policajt nemá šanci v té chvíli vidět zadní světla...

 

Nicméně  policajti moc dobře dle sdělení kolegy věděli oč jde, šli a hned požadali o zapnutí blinkru a jakmile uviděli dynamický blinkr, bylo vymalováno...

 

To že ty dynamické blinkry nejsou vidět zezadu a z boku jako standardní blinkr v zrcátku nebo blatníku, to je realita. Včera  jsem se na to zaměřil, a klasický blinkr na zrcátku je vidět skutečně zezadu při souběžně jízdě i ve dne, a to dost jasně, v noci zcela jednoznačně. 

Editováno: , autor: guest100
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela se divím, že policajti dokážou rozpoznat seriovou výbavu od neseriové. Ještě před pár lety jsem při kontrole párkrát vysvětloval i takové věci, jako jsou corner mlhovky. Je to docela škoda, protože zrovna tohle mně přišlo jako neškodná kravinka.

 

Stranou pak nechám, jak se můžou srazit dvě auta při zipování. To tam musel vjet jó na prasáka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Bojler,sám se divím jak policati dokážou rozeznat seriovku od předělávky.Pár let nazpět mě při kontrole chtěl policajt dusit na "duhové" žárovce v blinkru,která byla duhová jen na pohled ale blikala normálně oranžově,tak že plnila funkci.pomalu po mě chtěl na místě rozebrat světlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to už sice mimo téma, ale copak Policajti nejsou v osobním životě normální lidé, kteří vlastní soukromá auta, hýčkají si je, chodí sem na fórum (vím tu osobně o několika) a jsou tedy v obraze? to je máš opravdu všechny za tupce? mimo to to nebyla uniformovaná policie, nejspíš kriminalisté nebo kdo ví kdo to byl...

 

jinak ta pointa není v tom, že šli na jisto, že věděli že má jiný blinkr, ale že ten blinkr nebyl při souběžné jízdě zezadu vidět a že mu prokázali kamerovým záznamem, že se před ně cpal bez blinkru... samo sebou on argumentoval tím že blikal, až následně z toho vyplynulo, že nemá orig. blinkr...

 

tedy jinak, dal jsem to sem jen jako varování před tím co se může stát, jaký je rozdíl v tom mít orig. blinkr, který je vidět zezadu a neorig. dynamickým, který zezadu a i z bohu není vidět, tedy připomínka k bezpečnosti toho kdo to má namontováno a stejně tak jeho okolí, nebyl to příspěvek k rozpravě o inteligenci a znalostech PČR !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem to v provozu sledoval, došel jsem k názoru, že může nastat vcelku dost situací, kdy boční absence znamení o změně směru jízdy může být vcelku dost velký problém a když se na to podívám jako motorkář, např. při předjíždění, kterému vjede do cesty vlevo odbočující vozidlo. Všichni dobře známé českou specialitu, dávat blinkr až ve chvíli, kdy točím volantem. A těch situací by se dalo najít nespočet. Ne nadarmo bylo kdysi vymyšleno, že mají mít vozidla boční blinkry, pro zajímavost zde podmínky umístění atp:

 

 1918411932_SmartSelect_20211112-225301_AcrobatforSamsung.thumb.jpg.08b16a78347cdc4d1b0188e33330fca8.jpg

Editováno: , autor: guest100
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...