Přejít na obsah

Dodelani zadnich repro


Doporučené příspěvky

No na druhou stranu, vřele doporučuji, pokud máte rádi auta, někdy se zajet podívat na nějaký ten tuning sraz, když budete hledat, najdete stánek basysu, pokud vím, ještě pořád jezdé z octávkou II (mimo jiné) a mají tam postavené ozvučení od Focalu, je tam "jen" předek 2x3 repro (bas, střed, výška) a v kufru subwofer, když řeknu, že lepší zvuk jsem nikdy v životě v autě neslyšel a to jsem slyšel docela dost ... I se stereem jde udělat neskutečný zážitek, fakt je, že cena jen těch repro bude kolem 100 000 :-D

To, aby si clovek pripravil meloun na auto a dalsich 500 000 na jeho dodelavky :D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som u Fabie menil predné reproduktory za lepšie a u OII som mal tak či tak tapacírungy dole kvoli čalúneniu. Takže vymeniť reproduktory by nebol až taký problém. Ale kvalita posluchu Soundsystemu sa mi zdala dostatočná, tak som dvere iba vytlmil.

Samozrejme ani neočakávam, že by sa to vyrovnako zákazkovým audiosystémom, ktoré inštalujú špecializované audio firmy (napr. Harman Kardon do Audi) či nejakí špičkoví audio tuneri.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě stojí za to si repro do zadních dveří dát, já dával komponenty magnaty clasic a hrajou slušně, jen ty vejškáče jsou na můj vkus příliš blízko hlavě a hrajou přímo do uší, ale to se dá doladit slušným rádiem, kde je možnost nastavit basy a výšky ve 3 úrovních (například Clarion to dělá), pak nejsou tak agresivní... Jinak za práci s natažením kanelů jsem dal asi 8 stovek. Známej co dělá muziku do aut mi navrhoval ale jiný řešení, do kufru dát subwoofer, na sloupky za zadními sedadly pověsit malé vejškáče, a z předků nechat hrát jen středobas... Nevím, asi by to hrálo taky dobře a nestálo by to moc. Když se dveře vytlumí, nechají se poslouchat i originál papíráky, mají příjemný a rachlý basy, ale bohužel velký zkreslení při vyšším vybuzení. Když už do předu dát něco jinýho, tak něco z kevlarovou membránou, ale to jsou min. 4 tis za pár...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tys menil origo repro z OII za magnat clasic nebo jsi je daval dozadu? to sis dle me vubec nepomoh, protoze origo reproduktory v OII hrajou dost slusne(takze i dozadu bych je dal) a to jsem v minulym aute mel stredy a vejsky Focal Polykevlar na zesiku Audison VRx 4.300. to samozrejme hralo lip, ale to byli repra trochu z jiny ligy nez magnat clasic. takze pokud nejak vylepsovat zvuk, udelal bych to co rikal tvuj znamej+samozrejme zesik na stredobasy a woofer nebo nechat origo Skoda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja používam skôr tie nižšie hlasitosti a tam sa tie originálne repro správajú ozaj dobre, tak som ich nemenil, len vytlmil dvere. U Fabie som repro menil za JBL a rozdiel to síce bol (ale nie extrémny), ale ja som hlavne postrádal basy. A tie poriešilo aj tak až iné rádio. Moje drahé JVC hralo totiž horšie aj s JBL, než otcove MS 402 a originál repro len vpredu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tys menil origo repro z OII za magnat clasic nebo jsi je daval dozadu? to sis dle me vubec nepomoh, protoze origo reproduktory v OII hrajou dost slusne(takze i dozadu bych je dal) a to jsem v minulym aute mel stredy a vejsky Focal Polykevlar na zesiku Audison VRx 4.300. to samozrejme hralo lip, ale to byli repra trochu z jiny ligy nez magnat clasic. takze pokud nejak vylepsovat zvuk, udelal bych to co rikal tvuj znamej+samozrejme zesik na stredobasy a woofer nebo nechat origo Skoda

ne dával jsem je jen dozadu, předky jsou zatím origo, ale psal jsem, když už měnit předky, tak nějaký slušný s kevlarovou membránou. já spíš hodím do kufru subwoofer, jen ještě nevím jestli aktivní nebo pasiv se zesíkem. ty magnaty špatně nehrajou, nemaj tak prokreslený bas, ale bude to možná částečně i tím, že nemají takovou ozvučnici jako je v předku. stálo by za pokus to porovnat. Za tu cenu (cca 2.5T) slušný poměr výkon/cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Plato je výborná věc, když se vyztuží, ale s kombíkem smůla.

Ty Magnaty půjdou ven. Dostal jsem nabídku na starší Cantony 2 komponenty do zadu a 3 komponenty do předu. Audiosystém má v předu taky 3 repra ve dveřích, tak by neměl být problém s uchycením středu. Jen doufám, že středobasy jsou origo 20, protože tam 20 chci dát. Pak celkem dobrá rada, vejšky nedávat do kliček, ale na C sloupek, protože ty zadní vejšky máš pak blíž uchu než přední, a to je blbě. Jinak i přední vejšky s domečkama dám do rohu palubky a nebudu je cpát do kliček, protože tím by se to jen zkurvilo. Je to referenční řada a fakt by to bylo znát. Ten kluk, co mi to má dělat, tak už pár aut udělal a ví o čem mluví, stejný názory na umístění vejšek jsem četl i na hififoru.

Pak to chce dveře vytlumit, to je docela nutnost. A nakonec to to živit slušným 4 kanalem, protože až pak hrajou repráky optimálně. Dobrý je pak rádio, který umožnuje vypnout koncák, aby nedocházelo k ruší. To pro špičkovej Stream jistě bude hračka:-), ale já přesto dal přednost Clarinetu vyšší řady. Jsem na to zvědavej, prý ani nebude potřeba box do kufru. Přece jen další zesík pro box už by byl na baterku asi trochu záhul.

Jen bych rád upozornil, nejsem žádnej audiofil, jen mám rád kvalitní poslech, aniž by mě to stálo nějakou citelnou sumu.

Je ala fakt, že ten kdo řeší, jestli pozná, když přidá zadky, tak bude pouhým přidáním zadků nadšenej :-) Aspoň chvíli ano:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
Plato je výborná věc, když se vyztuží, ale s kombíkem smůla.

Ty Magnaty půjdou ven. Dostal jsem nabídku na starší Cantony 2 komponenty do zadu a 3 komponenty do předu. Audiosystém má v předu taky 3 repra ve dveřích, tak by neměl být problém s uchycením středu. Jen doufám, že středobasy jsou origo 20, protože tam 20 chci dát. Pak celkem dobrá rada, vejšky nedávat do kliček, ale na C sloupek, protože ty zadní vejšky máš pak blíž uchu než přední, a to je blbě. Jinak i přední vejšky s domečkama dám do rohu palubky a nebudu je cpát do kliček, protože tím by se to jen zkurvilo. Je to referenční řada a fakt by to bylo znát. Ten kluk, co mi to má dělat, tak už pár aut udělal a ví o čem mluví, stejný názory na umístění vejšek jsem četl i na hififoru.

Pak to chce dveře vytlumit, to je docela nutnost. A nakonec to to živit slušným 4 kanalem, protože až pak hrajou repráky optimálně. Dobrý je pak rádio, který umožnuje vypnout koncák, aby nedocházelo k ruší. To pro špičkovej Stream jistě bude hračka:-), ale já přesto dal přednost Clarinetu vyšší řady. Jsem na to zvědavej, prý ani nebude potřeba box do kufru. Přece jen další zesík pro box už by byl na baterku asi trochu záhul.

Jen bych rád upozornil, nejsem žádnej audiofil, jen mám rád kvalitní poslech, aniž by mě to stálo nějakou citelnou sumu.

Je ala fakt, že ten kdo řeší, jestli pozná, když přidá zadky, tak bude pouhým přidáním zadků nadšenej :-) Aspoň chvíli ano:-)

Na kolik zhruba přijde výměna, kterou popisuješ? Super Stream si zatím nechám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím, koupil jsem ojetou OII combi, ale nějaký magor v bazaru rozmačkal mřížku repra v zadních levých dveřích. když jsem se ptal v servisu, tak jsem se dozvěděl, že mřížka se prodává vč. celého tapicírunku dveří = cca 5.000,- Kč!!! Má někdo podobnou zkušenost a může mi poradit kde sehnat mřížku na výměnu? Díky :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Zdravím, koupil jsem ojetou OII combi, ale nějaký magor v bazaru rozmačkal mřížku repra v zadních levých dveřích. když jsem se ptal v servisu, tak jsem se dozvěděl, že mřížka se prodává vč. celého tapicírunku dveří = cca 5.000,- Kč!!! Má někdo podobnou zkušenost a může mi poradit kde sehnat mřížku na výměnu? Díky :help:

Bohužel je to tak... Zadní mřížka je součástí celé výplně, je tam "přivařená" takže škodovka nakupuje už celou komplet výplň.

Jediné řešení je sehnat to od někoho přímo do výrobce.. fa. Gruppo Antolin Bohemia ( sídlo v Chrastavě a Turnově )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si nechal dodělat originální škoda repro do zadních dveří, 4000 bez DPH (3000s DPH ceník, rozdíl tedy cca 1800 + cesta a čas na výměnu, ale mě to dělali s garančkou během půl dne...)

Chrčí mi ale zadní levá výška, což sice půjde vyreklamovat, fkatem ale je, je zadní výšku slyším víc, než tu přední...

Na druhou stranu, kabely mám natažené a plánuju nějaké lepší repro jak dopředu, tak dozadu... zkusím sehnat i nějaký kompaktnější zesilovač aby se mi vešel pod MELODY... :)

Výkonově to tahle soustava v serii moc nezvládne, ač je repro (bass) připevněn k plechu dveří, vibruje celý tapec, zkusím popřemýšlet o náhradě "síťovky" před basovýma reproduktorama...

Také přemýšlím, že kolem reproduktoru zkusím vytvořit nějakou "krabici" s nějakým bassreflexem, používat celý dveře jako ozvučnici mi příjde... divný...

Editováno: , autor: Tom Muaddib
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli nemáš žádné tak doporučuju koupit si sadu na dodělání z originálního příslušenství.

Je tam vše co potřebuješ a návod na jehož první straně je napsáno, že to smí montovat jen servis. :D

Sada stojí okolo 2000Kč.

Kabely se tahaji ze zadních dveří k rádiu sloupkem a předními prahy.

Hlubokotónové repro se nýtují a výškové se lepí.

Jestli chceš zkusím ten návad někde najít a můžu ho sem hodit.

Jen si nejsem jistý jestli už jsem ho nevyhodil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...