Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Update portál mi začal nabízet aktualizaci map v infotainmentu . 

 

.. je potřeba to stahovat? nebo se infotainment updatne automaticky přes net? jak se to vlastně má instalovat? na webu je návod, který odpovídá spíš nějaké O3 .... zkoušel už někdo?

 

Jak vlastně poznám, jaké mapy jsou v navigaci?  sice tam je něco, jako "verze navigační databáze", ale ta se zvětšuje každý měsíc tak nějak automaticky (nyní zobrazuje 10/2020) ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Rád bych oživil toto téma. @Tragedie_v_JZDzkoušel jsi tehdy mapy updatovat manuálně? Pokud ano, jak to probíhalo?

Já si dnes ráno stáhl mapy z Update Portálu, podle návodu naformátoval flashku a mapy na ni nahrál. Pak jsem flashku strčil do předního USB-C slotu a nastartoval motor. Infotainment naběhl normálně, ale u navigace byla pořád hláška "Navigace se spouští". Zkoušel jsem jít do Menu -> Nastavení -> Informace o software, zda-li tam nevyskočí tlačítko pro spuštění aktualizace nebo tak něco, ale nic. Takto jsem tedy ujel pár km a pak motor vypl, stejně tak infotainment, protože do navigace jsem se dostat nemohl a nikde se mi neobjevil žádný status o aktualizaci map, prostě nic. Po asi 30-60min jsem se vrátil do auta, protože jsem ještě někam potřeboval zajet a po nastartování již navigace naběhla a verze Navigační databáze se změnila z 21.11 na 22.1. Mapy jedou, navigace taky, opět nikde žádná hláška o aktualizaci. Tak se ptám - je to normální? :D Očividně jsem s tím nic nepo****, ale nezdá se mi, aby se skoro 30 GB dat tak rychle překopírovalo (protože nevěřím tomu, že se to kopírovalo během vypnutého motoru a infotainmentu). Tu flashku tam nechám raději delší dobu, ale na rovinu - nedávno jsem aktualizoval mapy v S3 (r.v. 2015) a ten průběh byl úplně o něčem jiném - vložil jsem SD kartu, v infotainmentu vybral aktualizaci map, naskočil progress bar a asi za hodinu (nevím přesně, neseděl jsem u toho) bylo hotovo. Prostě člověk hned věděl, co dělá a co se v danou chvíli v infotainmentu děje. Takto u O4 nevím nic - jestli ta aktualizace už doběhla nebo tam tu flashku mám ještě nechat a po dalším nastartování to bude pokračovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

15 hours ago, fabik263 said:

Rád bych oživil toto téma. @Tragedie_v_JZDzkoušel jsi tehdy mapy updatovat manuálně? Pokud ano, jak to probíhalo?

Já si dnes ráno stáhl mapy z Update Portálu, podle návodu naformátoval flashku a mapy na ni nahrál. Pak jsem flashku strčil do předního USB-C slotu a nastartoval motor. Infotainment naběhl normálně, ale u navigace byla pořád hláška "Navigace se spouští". Zkoušel jsem jít do Menu -> Nastavení -> Informace o software, zda-li tam nevyskočí tlačítko pro spuštění aktualizace nebo tak něco, ale nic. Takto jsem tedy ujel pár km a pak motor vypl, stejně tak infotainment, protože do navigace jsem se dostat nemohl a nikde se mi neobjevil žádný status o aktualizaci map, prostě nic. Po asi 30-60min jsem se vrátil do auta, protože jsem ještě někam potřeboval zajet a po nastartování již navigace naběhla a verze Navigační databáze se změnila z 21.11 na 22.1. Mapy jedou, navigace taky, opět nikde žádná hláška o aktualizaci. Tak se ptám - je to normální? :D Očividně jsem s tím nic nepo****, ale nezdá se mi, aby se skoro 30 GB dat tak rychle překopírovalo (protože nevěřím tomu, že se to kopírovalo během vypnutého motoru a infotainmentu). Tu flashku tam nechám raději delší dobu, ale na rovinu - nedávno jsem aktualizoval mapy v S3 (r.v. 2015) a ten průběh byl úplně o něčem jiném - vložil jsem SD kartu, v infotainmentu vybral aktualizaci map, naskočil progress bar a asi za hodinu (nevím přesně, neseděl jsem u toho) bylo hotovo. Prostě člověk hned věděl, co dělá a co se v danou chvíli v infotainmentu děje. Takto u O4 nevím nic - jestli ta aktualizace už doběhla nebo tam tu flashku mám ještě nechat a po dalším nastartování to bude pokračovat.

 

Ahoj, uplne stejna zkusenost. Stahnute a nahrane mapy na USB flashku. Pichnuto do USB-C ve predu u ridice, infotainment i po najeti do menu "Informace o software" absolutne nic nehlasi, ale flashka zbesile celou dobu blika. Tak jsem s tim jezdil neco pres pul hodiny, nechal ji tam i behem toho co jsem nebyl v aute. Po opetovnem nastartovani mi to napsalo v info menu novou verzi map...  Flashka je jeste stara USB2.0 s adapterem na USB-C takze neverim ze se cca 30GB prekopirovalo tak rychle. Zadnou zmenu nevidim, system nic nehlasil, mapy jedou a vypadaji stejne. Jedine co se prepsalo ve cislo verze map..

 

Mam Octavku RS iV PHEV zatim 14 dni a ten software v infotainmentu mi pripadne jak kdyby ho zapomneli ve Skodovce otestovat. Intuivita a "user friendly" na bodu mrazu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co si mám představit pod tím, že jsi na update mapy čekal 3 měsíce? Že jsi nové mapy v Update portálu 3 měsíce neměl ke stažení nebo že jsi 3 měsíce jezdil se zapíchlou flashkou a po 3 měsících na tebe vyskočilo upozornění, že se mapy updatují? 😃

Btw. já zkusím kontaktovat ŠA přes email s dotazem, jak je update map myšlený, tak pokud získám, hodnotnou odpověď, nasdílím ji tady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám odpověď z infolinky ŠA, dnes mi paní volala. Shrnu to do pár vět - vzhledem k tomu, že mám službu "infotainment online" stále aktivní, neměl bych mít potřebu se o update map starat. Pokud bych ale chtěl "update" (uvozovky vysvětleny níže) provést ručně (tu možnost mám, i přes stále aktivní službu), tak po vložení flasky do USB-C slotu infotainment začne číst mapové podklady, nikoliv nahrávat na disk infotainmentu. I proto je v manuálu pro ruční update map uvedeno, že je nutné mít flashku zapojenou do jednoho z předních konektorů před každým startem infotainmentu... Na otázku, jak tedy update map bude vypadat, až mi služba "infotainment online" vyprší, mi bylo sděleno, že prostě stejně jako teď - tzn. pořád jezdit se zapojenou flashku, aby infotainment mohl číst nové mapové podklady. Jsem z toho trochu rozladěn, nedává to absolutně smysl - přes internet se mapy mohou stahovat a ukládat na disk ale "offline" z flashky ne? Buď tím chtějí lidi donutit, aby si službu 

"infotainment online" prodlužovali, nebo opět někdo nepřemýšlel.

Editováno: , autor: fabik263
Překlep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je možné stáhnout si offline update na flash disk a zapojit do předních konektorů. Update zpravidla trvá hodinu až dvě (provádí se na pozadí za jízdy). O aktualizaci nepřijde žádná informace, jen pak bude vidět, že se změnila verze DB navigace. Mapy offline ke stažení jsou ale zpravidla vždy starší jak ty, co lze stáhnout "online", jak to infotainment provádí sám. 

Určitě není nutné flashku mít zapojenou VŽDY.. jen do té doby, než proběhne update
Viz https://updateportal.skoda-auto.com/Download/Map-updates-mib3.pdf

Editováno: , autor: Krosta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkud jsi vzal informaci, že update zpravidla trvá hodinu až dvě, když tě infotainment  absolutně o ničem neinformuje? Píšeš: "jen do té doby, než proběhne update" - jak poznám, že update proběhl? Flashku jsem tam měl zapojenou snad týden a jedinou změnu, kterou eviduji, je změna čísla u navigační databáze.

Byť se mi tomu, co mi bylo sděleno, nechce věřit, tak to ale vlastně sedí na poslední větu z části "Instalace":

Pro správnou funkci aktualizace doporučujeme ponechat USB Flash disk zapojený v konektoru vozidla při každé jízdě.

... jakkoliv hodně je ta věta zavádějící.

Editováno: , autor: fabik263
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však jsem to napsal.

Poznat, že update proběhl lze tím, že se podívám na verzi navigační databáze. Jinak ne.

A pokud se změnilo číslo u navigační databáze, tak už aktualizace proběhla. Jiná změna tam velmi pravděpodobně, znatelná, nebude (samozřejmě že něco se v mapách třeba změnilo, ale nemusí to být vždy zrovna v tom úseku, co člověka zajímá, kdy konečně aktualizují)

Ohledně té informace, jak dlouho ta aktualizace trvá, jsem četl přímo zde na fóru v jiné sekci. Zkoušel jsem to teď dohledat, ale nepovedlo se mi to. Opravdu jsem si to ale nevymyslel, někdo to tu psal z vlastní zkušenosti a měl infotainment MIB3.

A tu informaci o tom zapojeném flash disku při každé jízdě je jasné, protože, jak jsem psal, neinformuje o tom, kdy se mapy aktualizují, takže když ji tam člověk nechá pořád, tak má jistotu, že se prostě jednou aktualizují. Když člověk pojede dvě hodiny v kuse, tak mu to proběhne ještě ten den a flashku může dát pryč, ale když bude jen popojíždět 10 minut do práce tam a zpět, tak to bude trvat klidně týdny. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, jak jsem já i @jani7 výše psal, tak se v obou případech verze navigační databáze změnila hned po zapojení flashky. Za tak krátkou dobu se prostě tolik dat nikdy nepřenese. Takže buď to je tak špatně naprogramované a verze se změní hned po zjištění, že je nová k dispozici, aniž by to čekalo na dokončení updatu, nebo to je tak, jak mi řekla paní z infolinky. Ale fakt je ten, že čím víc jsem se ptal, tím méně si svými odpověďmi byla jistá :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu zde na fóru někdo psal osobní zkušenost, jak se mu to aktualizovalo právě takto z flashky a trvalo to hodinu :D Nemůžu najít ten "důkaz" o tom co píšu, nepamatuji si ani kdo to psal :D 

Osobně nemám toto MIB, nikdy jsem tedy přes flashku neaktualizoval, nemohu tedy toto sám otestovat, chtěl jsem spíše jen propojit zkušenost, co jsem zde četl od někoho jiného :D 

Našel jsem akorát tohle na briskoda, možná jsem četl dřív tohle, už opravdu nevím.

https://www.briskoda.net/forums/topic/493598-navigation-map-update-over-usb-worked-probably/

Editováno: , autor: Krosta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím pochválit aktuálnost map v columbusu. Díky nim jsme už dnes tam, kde jsme měli být zítra. Třeba D35 je už je od ledna hotová i v druhé etapě, ačkoliv reálně se má otevřít někdy v prosinci. Už jsem se takto jednou napálil :-D 

Stejně tak například obchvat Chrudimi se v mapách objevil snad hned druhý den, takže fajn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Díky.

Nakonec jsem to vyřešil updatem přes USB flashku. Stáhnul jsem poslední verzi, rozbalil na flashku a zastrčil do předního portu. Nic se neobjevilo, nic se nedělo, ale hned odpoledne se navigační databáze změnila na 22.10. Ale jestli se tam stáhlo všech 28GB dat? Těžko říci. Kdo tohle programoval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nestáhlo.

To, že to nahraješ na USB a zastrčíš, znamená pouze to, že se stáhne mapa příslušné oblasti. T.j. jezdil si aktuálně se zasunutou USB v česku tak se aktualizovala část česko. Pokud pojedeš do Tramtárie, tak mapa Tramtárie a všech průjezdných států se bude postupně stahovat když pojedeš tímto směrem. Samozřejmě že přenášet 28GB dat na státisíce aut které mají MIB3 každý měsíc se neděje. Update je pár MB vždy pro danou oblast. U Oplu se třeba stahovali vždy mapy dané země a sousedních zemí, možná je to obdobně u MIB3.

Pokud chceš předejít tomu, že v Tramtárii budeš mít trable s nějakou novou silnicí, vem si USB sebou a jak vyrazíš za hranice tak ji tam opět vraz. Auto si pak stáhne mapu snad rychleji.

 

Já jsem dostal auto v 07/22 a databáze byla rovněž z 21.xy. Autoupdate se udělal asi po týdnu, momentálně tam je také 22.10 a USB jsem vzdal po přečtení způsobu jakým to funguje - "jezděte pro jistotu se zasunutou USB..."

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To postupné stahování map bych pochopil v případě OTA update, ale pokud se updatuje přes flasku, tak mi to přijde dost divné. No, ale pokud to tvrdí přímo Škodovka...

 

Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli nevíte, kam hlásit špatné dopravní informace v navigaci. Aktuálně mě navigace nepustí po I/3 mezi Benešovem a Olbramovicemi, protože je tam údajně uzavřená silnice. Samozřejmě se tam normálně jezdí, takže kdybych jel podle navigace, tak si cestu tak o 30 minut prodloužím. Není to chyba v mapě, takže přes Map creator to nemá smysl hlásit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych řekl, že je to o tom, že se tyto informace (uzavírky) upgradují nikoliv každý den, ale tak jednou za pár týdnů. Před týdnem mi navigace ještě hlásila zavřený Hřebečský tunel a přitom je otevřen už od podzimu. Informace o delší uzavírce není součástí online dat jako kolona, nehoda, krátkodobé práce na silnici, ale je součástí upgrade map. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...