Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Aktualni osobni zkusenost. Prehraval jsem konecne mapy na novou verzi a trvalo to nejakych 230km nez se objevila nova verze map v systemovych informacich. Konzultoval jsem to i s podporou Skodovky a borec me rekl, ze flashka by mela byt idealne zformatovana pred nahranim dat na exFAT a velikost alokacnich jednotek 4096, pak nahrat soubory ze zipu, strcit do jednoho s prednich usb a cekat.. Potvrdil ze system neukazuje absolutne nic o startu / prubehu  / konci a jediny zpusob jak overit ze update probehl je podivat se obcas do system info obrazovky.

Takze vsechno probahlo zrejme uspesne, jen to chce docela trpelivost. Treba me konecne navigace nebude hlasit ze potrebuju dalnicni znaku i kdyz uz jsem sjel z exitu pryc :D

 

(manazera Skodovky ktery tenhle infotainment vyplod software schvalil do produkce, povesit na 14 dni za koule do pruvanu)

 

Mejte se!

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám v tom updatu map nějak hokej. 

Infotainment v autě mi ukazuje číslo Navigační databáze 23.01. 

Infotainment se aktualizuje online. 

Mapové podklady co se dají stáhnout ze stránek Škody jsou označeny 202245 - velikost updatu je cca 27GB.

 

Má cenu nahrávat mapy přes Flashdisk? 

Online se přeci nestahuje takové množství dat. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 20. 2. 2023 na 18:48, Lasse napsal:

Mám v tom updatu map nějak hokej. 

Infotainment v autě mi ukazuje číslo Navigační databáze 23.01. 

Infotainment se aktualizuje online. 

Mapové podklady co se dají stáhnout ze stránek Škody jsou označeny 202245 - velikost updatu je cca 27GB.

 

Má cenu nahrávat mapy přes Flashdisk? 

Online se přeci nestahuje takové množství dat. 

 

 

Proč by se nestahovalo? 

 

K aktualizaci - protože se mi nadlouho zasekly aktualizace, a až do ledna jsem měl 7/2022 … tak jsem zkoušel flashku podle postupu a nic.

 

až před týdnem se mapy samy updatly na 12/2022.

 

Nejspíš ta offline data (pokud vůbec fungují) nepublikují pokaždé, ale jen nárazově.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už stahuju aktualizace je přes on-line připojení.

K aktualizaci obsahu: ze zkušenosti s otevřením D11 a křížení s D35 aktualizace trvala pokud si pamatuji přes dvě stažené aktualizace. Takže nemusí to být hned a odpovídat skutečnému stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi a holky, to přeci nejde při každé uzavírce, objížďce, otevření, měnit mapy. Víte co by to bylo za práci, čas a náklady? To umí ty portály jen online a ještě i tak s nějakým zpožděním a ještě ne všude. Např. Google je u nás perfektní (mluvím o online mapách). Ale loni v Srbsku bylo to náměstí v Novém Sadu rozkopané už evidentně pár měsíců a Google nás hnal přímo přes něj. 

Buďme rádi, že se ty offline mapy mění párkrát do roka. Pamatuji si na jednu komerční navigaci, která jako velký bonus a za příplatek nabízela aktualizaci map 4x ročně. 

  

Zkuste si náš český portál mapy.cz a zajeďte si někam krátce po otevření. A uvidíte, že na online to už funguje, ale v offline ještě ne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bobane1108 - ale je otázka jestli je to tak co píšeš: Tá komerčná navigácia dáva 4x ročne doživotne update map zadarmo. Update mapy sa stiahne do pamäte navigácie a sú tam vyznačené všetky možné nové cesty, body záujmu a podobne.

Ale to, že je rozkopané námestie v Srbsku nie je na žiadnej mape, ale v on-line dátach.

Pokiaľ nemáš on-line pripojenie, navigácia tak v O4 ako aj tá komerčná aj Waze alebo čokoľvek iné v mobile ťa bude hnať kľudne do rozkopávky. On-line alebo TMC dáva navigácii správy o tom, kde je aká uzávera a je to jedno či je to aktuálna nehoda alebo dlhodobejšia uzávera kvôli oprave.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

než sem napíšem prečo, prosím kolegov s Columbusom, aby skúsili vyhľadať pomocou adresy tieto ciele:

Polsko, Bydgoszcz, Tamka, 2

Nemecko, Germering, Friedenstrasse 17

Francuzsko, Paríž, Rue de Presburg

Rakusko, Viedeň, Mariahilferstrasse 1

Španielsko, Barcelona, La Rambla 1

Taliansko, Rím, Piazza Monte Grappa 5a

 

Som zvedavý, koľko z týchto adries Váš Columbus nájde. Dám k tomu potom svoje poznatky z aktualizácie máp.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...