Přejít na obsah

Volant z Octavie 4


Jirka 1985

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

chtěl bych se zeptat jestli už někdo se pokusil přehodit volant z nové O4 do O3??  Dnes jsem koukal že se tento dvojramenný volant montuje do nových Scal i Kamiqa a nevypadá to vúbec špatně. Tak jestli někdo má nějaké zkušenosti tak napište. 

Děkuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekuju za fotku. Nedokázal jsem si představit jak to bude reálně vypadat :)  Naštěstí virtuál budíky nemám. Používám jen volume,  přehazování  stanic a listování v menu počítače spotřeba  a tak podobně.  Můžu se zeptat co volant s airbagem stál?.

Děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím.

 

Dnes jsem přehodil nový volant z Octavie 4 do Octavie 3 (za multifukční) a nejdou mi tato tlačítka vyznačená červeně a tím pádem přepínání obrazovky na budíku (navigace, asistenti ,jízdní data..), mám tam pořád jízdní data, všechna ostatní tlačítka jdou. Je to nějak spojené s jednotkou, nebo tak něco, když multifunkční volant jsem měl?

 

Děkuji za rady :)

8jrJLI.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

To že nefunguje to tlačítko asistentů, je divné. Ty dvě spodní nefungují, protože Octavia IV to má řešené jinak. Na vozidel, co mají virtuální cockpit, tak to funguje alespoň jako dřívější "ESC/CANCEL" tlačítko (v podstatě), dá se díky tomu přepínat mezi navigací, asistenty, atd.. 

Pokud nejde to tlačítko pro asistenty, tak bych se podíval do přizpůsobení/adaptací v Gateway, je tam na to přímo položka, nevzpomenu si teď na název, ale je to nějak "Multifunction_Steeringwheel_Coding" a tam se nastavuje, co ten volant má za tlačítka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 6 měsíců později...
V 22. 2. 2021 na 22:18, Krosta napsal:

To že nefunguje to tlačítko asistentů, je divné. Ty dvě spodní nefungují, protože Octavia IV to má řešené jinak. Na vozidel, co mají virtuální cockpit, tak to funguje alespoň jako dřívější "ESC/CANCEL" tlačítko (v podstatě), dá se díky tomu přepínat mezi navigací, asistenty, atd.. 

Pokud nejde to tlačítko pro asistenty, tak bych se podíval do přizpůsobení/adaptací v Gateway, je tam na to přímo položka, nevzpomenu si teď na název, ale je to nějak "Multifunction_Steeringwheel_Coding" a tam se nastavuje, co ten volant má za tlačítka. 

takze tie spodne tlacitka nebudu nikdy fungovat? Neda sa to ani nejak nakodovat? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nelze to nakódovat. Bez použití nějakého LIN konvertoru to nelze. Jediný případ, kdy ty spodní tlačítka něco dělají je v případě, že v autě je virtuální cockpit. Pak se s tím dá dát "zpět" a tím možnost měnit applety. Bez nutnosti kódování

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výměnou volantu přijde člověk o funkci "zpět", takže nelze přepínat mezi Audio, Navigace, atd.. Problém je, když pak někdo vezme hovor přes maxi dot, tak myslím, že tam pak zůstane zobrazený telefon, ale nevím to jistě. A také tlačítko VIEW, v případě virtuálního cockpitu, bude chybět.

Co je ale zase výhodou, tak lze koupit volant, který má detekci dotyku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám za to, že ten volant s detekcí dotyku funguje i se starší kamerou 3Q0.

Na nových autech to funguje kvůli tomu, že tam je jiný SW i HW instrumentů (budíků). Přepínání tam funguje jinak. 

A požadavky chodí do gateway a tam je vidět, že ona pozná, co přišlo za příkaz, ale budíky tento požadavek nepřijímají. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám z Číny objednaná tlačítka. Někde jsem to tady na fóru ukazoval. Udělal mi je na zakázku, že funguje VIEW a graficky tam i je zobrazené místo tlačítka pro Travel Assist (protože lze kódování čelní kamery tak nastavit, že nebude to tlačítko nutné) a jedno z těch dvou tlačítek vpravo dole udělal jako "ESC/CANCEL" (zpět). Mám to vyzkoušet a dát vědět. Akorát to sem už putuje druhým měsícem. Posílal mi info a je teď tisíce objednávek ztracených, co putují do České Republiky. Tak jsem zvědav :D Až to pak budu mít nainstalované v autě a otestované, tak sem přidám post. Když to půjde jó dobře, tak by balíček mohl dorazit v druhé polovině října :) Věřil si na tolik, že těch tlačítek vyrobil 6 kusů. Za jedny chce tuším cca 70-80€, teď nevím jistě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano i ne. 

Jak jsem psal já a také ExecutedDonut, jedná se o LIN pakety, které tlačítka posílají do jednotky gateway a pak dále. Údajně u tlačítek do volantu z třetí generace bylo možné se "nabourat" do řídící jednotky a tam změnit LIN pakety, které se posílají pro jednotlivá tlačítka (tedy změnit si to dle libosti). U těchto nových to již možné není (údajně, ale myslím si, že ten Číňan to tak udělal). Z toho důvodu se tam dělá HW úprava a to takovým způsobem, že se přidává jednotka někde na daný LIN kabel. Co jsem viděl, tak často to dělají jako mezikus při zapojování tlačítek pod Airbagem. 

Ta tlačítka, co mám objednaná já, tak jsou prý upravena tak, že jen vyměním pravou stranu tlačítek z původních na ta nová a je to hotovo. Ovšem se obávám toho, že to nebude bez komplikací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jakým způsobem převodník funguje? Dle verzování mi připadá, že přerušuje veškerou komunikaci a znovu ji vytváří. Je to tak? Protože v takovém případě by mě zajímalo, zda bude fungovat bez problému i tlačítko pro výhřev, pádla pod volantem a hlavně detekce dotyku :) 

A ještě jsem tam viděl informaci, že by to mělo zprovoznit ten nový volant i ve staré Octavii na PQ35, je to tak?

Děkuji :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10 hours ago, Krosta said:

Dle verzování mi připadá, že přerušuje veškerou komunikaci a znovu ji vytváří.

Proč v tom vůbec vidíš takový problém? Tomu přístupu se řiká man in the middle a je to normálně používaný princip.
Ano je to kurvítko navíc ale stejně tak ti může odejít i ta součástka od číňana do volantu o které jsi mluvil.
Nebo je v tom něco víc o čem ještě nevím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, jtfcobra napsal:

Ahoj máme vyreseno máme převodník na to :) www.auto-prevodnik.cz je možné si namapovat tlacitka :)

Tak za trojku si to můžou strčit víš kam 😉

Počkám si na rozumný řešení ... A navíc mě osobně to na 99.9% nevadí .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...