Přejít na obsah

Volant z Octavie 4


Jirka 1985

Doporučené příspěvky

před 23 minutami, ExecutedDonut napsal:

ti může odejít i ta součástka od číňana do volantu o které jsi mluvil.
Nebo je v tom něco víc o čem ještě nevím?

Ano, to může, ale jeho řešení je premapovani samotného tlačítka, žádný mezistupeň tam není, takže když to odejde, tak mi nebude fungovat to specifické tlačítko. V momente kdy se znovu vytváří veškerá komunikace a odejde to, tak nemám funkční nic, dokud nedám pryč mezistupen. 

Uvidím, až to přijde a jak to bude fungovat :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se mi nějak nezdá, samozřejmě nevím jak přesně plosňak ve volantu funguje ale představoval bych si že ve volantu je v rámci úspor jenom jeden chip co se stará o časování pro komunikaci přes LIN do kterého jsou zapojené všechny tlačítka volantu, takže jakmile dojde impuls, tak ho přeloží do paketu a pošle k gatewayi, pokud to tak je, tak to trochu nabourává možnost remapu pouze jednoho tlačítka.

 

V opačném případě bys musel mít od volantu několik kabelů a knim zvlášť přidružených několik Lin převodníků.

 

Další možnost je že přímo nahradil firmware v Lin chipu, případně pokud je to nějak řešené hardwarově tak vyvinul celý nový chip ale v tom případě už bych tomu asi neříkal remap, navíc pokud ti to odejde tak budeš mít znovu celý nefunkční volant.

 

Poslední možnost co mě napadá je že celkově přemostil vedení od konkrétního tlačítka potom ale musel nějak vyřešit po vlastní ose kdy vysílat na Lin sběrnici aby tím nezpůsobil kolizi když je zrovna na sběrnici provoz od ostatních tlačítek...

 

Netvrdím, že to co říkáš nejde, jenom nemůžu přijít na to jak takové řešení levně a bezpečně provést.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Špatně jsem se vyjádřil, omlouvám se.

Přišel bych o fungování všech tlačítek, ale kdyby něco náhodou nastalo, tak je menší šance, že to bude vysílat nějaké nesmyslné signaly, protože prý udělal opravdu přímo to přemapování. Tedy úpravu daného čipu, protože věděl, jakou hodnotu tam má nastavit pro jaké tlačítko.

Údajně další možnosti je k tlačítkům přidat odpor a ono to pak pošle jiný signal, ale tomu já nerozumím, možná je to blábol.

 

Já jsem chtěl nejdříve zkusit tu možnost od toho z Číny, protože on to rovnou posílá i s plastem, kde místo travel assist tlačítka tlačítka VIEW, což mi udělal na zakázku a prodal mi to o dost levněji.

 

Až to dorazí, vyzkouším a pošlu sem můj názor na to, jak to funguje. Poslal mi více kusů, že si na tolik věří, že to bude odpovídat mým představám, takže bych pak měl i na prodej dalším :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

9 minutes ago, Krosta said:

že to bude vysílat nějaké nesmyslné signaly

pokud plošňák zkape s nejvyšší pravděpodobností přestane vysílat uplně

 

10 minutes ago, Krosta said:

Údajně další možnosti je k tlačítkům přidat odpor a ono to pak pošle jiný signal, ale tomu já nerozumím, možná je to blábol.

to bude s největší pravděpodobností blábol jak říkáš...

no jestli to tak je, tak číňan musel udělat solidní analýzu signálu, protože pochybuju, že by měl koncern na toto nějakou veřejnou dokumentaci, nebo že by to někdo jen tak leaknul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele proste vás nechapu jsou tu tři řešení funkční a stále někdo tady zkoumá jak to funguje aby na tom ušetřil úplně nepochopitelné řešení existují,  všichni jsme je dlouze tvořily a jsou to naše obchodní tajemství aby se to zaplatilo , existují kolegové rusaci , pak cinani a pak to delame mi , každý má úplně jiné řešení napriklad Čínan dělá kopie desek v tlacitkach , rusaci modul do volantu a mi máme normálně rozumnou komunikaci a tím bych to uzavřel tu vasi diskuzi o ničem 

 

A že to posílá něco do auta je totální nesmysl co jsi psal , doporučuji prostudovat komunikaci LIN , CAN , LAN a pak by jsi pochopil že jsi napsal nesmyl

 

To je jak kdyby jste se ptali Microsoftu jak je napsaný Windows 

Editováno: , autor: jtfcobra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bráško klídek, ať ti nepraskne žilka.

 

Jestli sis nevšiml tak jsme na fóru, tady se prostě tlachá většinou o něčem a někdy i o ničem...

 

Kdybych nevěděl jak do podrobna funguje LAN tak by mě už dávno asi vyhodili z práce, co se týče CAN a LAN o tom si poslední dobou něco pročítám

 

Jestli jsme tě urazili, že se snažíme pochopit jak naše auta fungují a nejdeme si hned koupit vaše hotové řešení, které určitě funguje dobře, to mě mrzí...

 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 10. 2021 na 23:49, jtfcobra napsal:

Převodník + kabelaz + návod, samoinstalacni sada 

 

Připojení mezi GW 

Je to zaujimave, no par ludi si dava volanty aj do F3, mozno Rapid. Tam pokial viem, tak GW je ako sucast BCM (minimalne F3 predFL BCM 6C0). Teda ako ta samoinstalacna sada funguje? Na webe tato moznost ani ponuknuta nie je, fotky som neobjavil (ak nepocitam foto nejakej krabicky), video len z prevadzky... 

Predpokladam ze sa rozpoji konektor GW jednotky a medzi to vlozi medzikus - pre separatne GW fajn. Alebo sa len vypinuju piny (CAN/LIN, napajanie) a vlozia niekde do redukcie? 

To su podla mna dost podstatne info... Vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak este raz. Prevodnik som videl uz na foto (aj ked trochu rozmazanej), mam odfoteny aj navod. Je fajn, ze je v nom uvedene ze je to pre Superb 3, Octavia 3, Kodiaq, Karoq. Moj predosly prispevok (aj bez ohladu na to ze som nevidel navod ani prevodnik) sa tykal prave Fabia 3 predFL - a ta nema osobitnu gateway jednotku v utrobach palubnej dosky - gateway je sucast BCM. Cize cely ten prevodnik nie je mozne jednoducho zasunut do gateway na jednej strane a povodneho konektora veducemu ku gateway na druhej strane. To znamena, ze BEZ pinovania to nepojde. Alebo aspon doteraz som nedostal navod ani odpoved z pondelka. Dnes je sice len stvrtok, ale to uz nie je "dnes jsem dam foto"... 

 

Ja nemam na to aby som ho kopiroval ci prerabal (cas, chut, vedomosti). Len ma kamarat poprosil, ci mu to nezapojim. A zatial len tapem v tme, kedze informacie nie su kompletne a korektne. Teda minimalne prepinovaniu sa nevyhnem (nevyhneme) ak to chcu ludia pouzivat aj vo Fabii ci Rapide

 

Edit: na webe som instalacne video nenasiel 😔

 

IMG_20211111_125910.thumb.jpg.aba8ce31eabc1fd85ff08d056161adbb.jpg

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

19.10. som dal prvy dotaz. Aspon si mohol uz v pondelok reagovat na moj dotaz ohladom F3. Namiesto toho si len napisal ze ziadne pinovanie 🤷‍♂️ a zrazu sa dozvieme ze nic z toho a este ma chces tahat po pravnikoch, a este som sa toho ani nedotkol. Dokonca ani som tu nedal foto co mi prislo aby som neporusil neviem co, i ked ten navod a produkt je verejne pristupny na objednanie. Trosku divny pristup, ale kazdy sme nejaky... 😒 Ja som sa len chcel dopatrat k moznostiam zapojenia

 

Cize aj ta infosprava o beta verzii cislo 1 je mylna a neaktualna?? 

 

Screenshot_20211111_145111_com.opera.browser.beta_edit_378039952567314.thumb.jpg.0ca1329ebd197959ddb01aa99758f004.jpg

 

Spoiler

Btw, poznamka pod ciarou - kde mas istotu ze som objednal na SK a pod akym menom?? Teraz budes tahat po sudoch vsetkych co to objednali v poslednej dobe? 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak když už se tu začalo vyhrožovat pravnikama rozhoupal jsem se k menšímu social ingeneeringu...

web auto-prevodnik se odkazuje na firmu se sídlem na adrese kde takhle sídlí ještě dalších 7000 dalších firem, takže si ji dovolím označit jako firmu virtuální, založena byla někdy minulý rok.

Podle registru má jediného zakládajícího člena, dále podle informací na jejím webu má pouze dva pracovníky/majitele.

Informace na webu samozřejmě můžou být už neplatné ale i přesto mi něco říká že s tím "firemním" právníkem to asi nebude tak žhavé...

 

Další věc k pobavení, oba weby jsou spíchnuty horkou jehlou podle šablony aby splnili pouze potřebné minimum, například odkazy na yelp, instagram atd. Nejsou funkční, v některých případech i odkazují na autora šablony...

 

A pro případ kdyby jste na mě toho firemního právníka chtěli poslat tak v rámci osobní elementární slušnosti jsem se rozhodl nejmenovat žádné konkrétní jména i když jsou to ze zákona veřejné dohledatelné informace.

 

To jen tak ať právník zbytečně nezatěžuje přírodu tisknutím papírů.

Pokud už se to teda nedá dělat elektronicky.

 

  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rada jednoduchá nutné dat převodník. 

Can l

Can H

+ 12v 

-  Kostra

 

k.thumb.png.9695d435f458618f4cf9cc9068e472a3.png


Pokud by měl někdo zájem to otestovat i v jiném voze neni problem se domluvit (Superb 2 facelift,Fabia 3, Rapid ) 

(pripadne by se upravil firmware :))

 

v priloze prikladam navod :)

 

 

jinak rad poradim

 

 

PS: 
exodonut :   ale bohužel pan asi neví o co jde  
wirer:  muzes byt v klidu byli jen 2 objednavky na SK kazdy prevodnik ma sve seriovecislo

 

PS pro reipaly:

Cena je adekvátní tomu co stojí převodník , svazky , vývoj , programování ......a převodník není dělaný na výdělek je to prostě jen proto že jiná možnost nebyla nikomu převodník necpu ani nic jiného jen je to možnost

 

 

navod_cw_1.pdf

Editováno: , autor: jtfcobra
doplnení informací
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upřímně pouze mě vyprovokovalo to prázdné vyhrožování proti podle mě slušné a srozumitelně položené otázce.

 

Osobně takovýmto úpravám auta fandím, takže pokud udržíme civilizovanou debatu (ano na fórech se debatuje) tak by mi i nevadilo že si tu na tom někdo postaví byznys...

 

Ale v první řadě to chce pokoru chlape!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...