Přejít na obsah

Klepanie motora (hydroštely?)


Lumicak

Doporučené příspěvky

Ahoj, prosím někoho, kdo se s tím již setkal o radu.

Když nastartuji studený motor, motor dost intenzivně klepe, po ohřátí se někdy uklidní někdy klepe dál. Na youtube jsem našel odkaz na kterým motor klepe úplně stejně jako můj, tady přikládám link: 

 

 

Motor má najeto poctivých 84 t km, olej byl měněn pravidelně po 10 t km, nebo po roce užívání. Olej používám Castrol 10W - 40 Magnatec.

Sundal jsem ventilové víko a "klaviatura" má takovou zlatavou, možná trochu do oranžova barvu, na ventilovém víku je trocha usazenin z oleje karbon a podobně. Co mě zarazilo nejvíce, že na víčku pro nalévání oleje byla emulze, ale chladící kapalina se neztrácí nijak nadměrně. Kamarád mi tvrdil, že se to objevuje u vozů, které jezdí krátké cesty, to znamená že se příliš nezahřejí.

 

Předem velice děkuju za každou radu!

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíte, že je to jen o seřízení ventilů? Já jsem právě také četl, že se na tomto voze ventily neseřizují, že ventilovou vůli mají za úkol seřídit zdvihátka. Zvláštní je to, že se to za tepla někdy uklidní a nedělá to vůbec. Mám strach, že když dotáhnu vůle mezi ventily tak se stane to, že se podpálí... Myslím si, že mám vadné nějaké zdvihátko, jen bych to chtěl mít podložený, abych je neměnil zbytečně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luky tak nie :(

takto,skopírované z DP:

– Otočit klikovým hřídelem tak, aby se ventily u 4. válce překrývaly (sací ventil otevírá a výfukový zavírá).

– U 1. válce povolit kontramatice nastavovacích šroubů vahadel.

– Nastavovací šrouby vahadel vyšroubovat až do ztráty kontaktu vahadla s ventilem.

– Nastavovací šrouby obou vahadel lehce zašroubovat až do obnovení kontaktu vahadla s ventilem. Postupné zmenšování vůle kontrolovat vykyvováním seřizovaného vahadla. Přesnou polohu kontaktu určuje bod, kdy právě zmizí vůle.

– Z tohoto bodu dotáhnout nastavovací šrouby o dvě otáčky. Našroubovat kontramatice a utáhnout je momentem 13 Nm.

– U zbylých válců provést nastavení podle následující tabulky:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pomohlo to seřízení? Mně to mlátí přesně jak na videu. Na volnoběh po 25km rychlé jízdy. Oleje dost. Po přidání to nachvíli zmizí. Několikrát to udělalo i při jízdě. 150kkm

 

Ještě kontrolní otázka, při výměně zdvihátka musí vahadla pryč, že.

Editováno: , autor: peetr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/047109309-zdvihatko-ventilu-cn-16762.html

 

Zkoušeli jste zdvihátka z Číny? Nechce se mi do starýho vraku cpát zdvihátka za 800 nebo 1200Kč.

Když měnit, tak všechny, nebo jen ty co zlobí?

Mám najeto 150000km, že bych se nato cvakání vykašlal? Kdyby to ještě 50000 zvládlo...  Jenže problémy jsou už i při startu - tři válce, než se to natlakuje. To znamená, že vzimě bych taky neodjel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pří výměně musíš shodit hlavu.. takže si připočitej těsnění... v dp je postup kontroly hyder.. musiš na ně zatlačit a neměly by sjet... pokud to mlátí tak tam musi byt vůle... na studenem motor pootačej klikou a kontroluj vůle.. musi být bez vůle a zaroven musi byt tuhé.. jinak to bude mlatit..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kontroluje se to na teplém motoru. Nastavuje na studeném.

Tvrdá zdvihátka byla pouze tři. Ostatní šla zmáčnout, že na ventilu vznikla vůle skoro 2mm. Co si otom myslet?

Olej je tam Liqui Moly MoS2 Leichtlauf 10W/40, najeto 6000km.

Kolem těsnění víka bylo dost karbonu.

 

"Měření" jsem dělal dvakrát, při otáčení kolem.

Editováno: , autor: peetr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Setkal se někdo stím, že to bylo jen olejovým čerpadlem? Podle mě blbost. Když tři nejdou značnut a zbytek ano. Mačkal jsem to "lehce" šroubovákovou rukojetí, kde nakonci byl klíč na matku s menším číslem, než je ta zajišťovací.

V otáčkách a nastudeno to hraje normálně, ale na teplém motoru se nesmí přejít na volnoběh, to je pak zle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Výměna u autorizovaného servisu je neřešitelný problém. Nejsou schopní sehnat originál zdvihátka a podle přístupu je asi už nikdy mít stejně nebudou.

Doporučíte, co koupit? Číňany asi ne.

Pokud chci ještě někdy vyjet, musím se smířit stím, že to bude bez záruky a že si to musím sehnat sám. Je to drahá záležitost, sám se dotoho pouštět nebudu. 

 

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/047109309-zdvihatko-ventilu-de-7683.html

Tohle vypadá nadějně, jen jestli je mají a není to převlečenej číňan.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja treba menil svoje zdvihatka co klepaly za zdvihatka pouzity co v jinym motoru nehklepaly ;) ..... lepsi olej a motor mam s vymenou rozvodu zase pekne tichej ;)

 

 viz. odkaz to urcite za tu cenu 799 kc prevlecenej cinan nebude ;)

 

    nedavno stalo jedno zdvihatko 1500 kc takze zase slevily,..... uz z toho duvodu sem za to ty prachy davat nechtel tak sem risknul variantu pouzitych zdvihatek ;)

 

  Pokud chces muzu ti svoje, co jsem vyndal, poslat a treba tam par dobrejch zdvihatek jeste vyberes ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne díky, já potřebuju, aby to jezdilo.

Škoda je má za 1112,-Kč s DPH, teda nemá. I v Kelly je mají dražší.

Ale má to jedno pozitivum, za ten měsíc jsem ušetřil spoustu tisíc za benzín.

 

Jěště dotaz, sundá se hlava a vytahují je z bloku motoru? Z nákresů pořád moc chytrý nejsem a v servisu to taky ještě neviděli :-( Mám jiné koníčky.

 

Editováno: , autor: peetr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...