Přejít na obsah

Octavia RS 2.0 TSI, sound generator (umělý zvuk z reproduktorů)


Doporučené příspěvky

Ahoj všichni,

mám od začátku prosince RS 2.0 TSI s Cantonem a zjistil jsem, že tam není sound generator (vůbec se neline zvuk z reproduktorů v žádném z módů, nelze jej ani nastavit v Individual módu). Dle prodejce to tam už nedávají, ale všechny recenze, co jsem viděl, tak je z nich patrné, že umělý zvuk tam furt je.

Je tu někdo s RSem, kdo mi potvrdí či vyvrátí, že tam sound generator má?

 

Díky za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Chápu, že Ti absence sound generatoru z principu vadí. Ale na druhé straně nám můžeš 100% věřit - po pár minutách je ten umělý zvuk natolik otravný, že bys řešil jak se ho zbavit. Kdybys jezdil v režimu Sport častěji, bouchla by Ti z něj hlava:) Jinými slovy gratuluji - ušetřil jsi čas i peníze za deaktivaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem O3 RS po faceliftu a ten zvuk byl super. Na sport jsem nejezdil casto jak asi ostatni, ale kdyz jsem na nej prepnul, byla citelnejsi zmena projevu auta (jak reakce na plyn, podvozek, tak zvuk). U O4 je ta zmena prakticky neznatelna, zvuk žádný a z požitku se stala nuda. Vlastne není moc duvod ani chut sportovni rezim pouzivat... A o to mi z principu jde. Je docela ostuda, ze takovou věc tam nedají a vlastně to ani nijak nezmiňují (Skodovka a bohuzel ani prodejce). Každý podle vkusu, respektuji nazor vsech, ale mne se ten zvuk libil a bavil me.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Mohu potvrdit, že RS 2.0 TSI IV sound generator stále - nemá - vůz z ledna. Myslím, že ho má pouze hybridní a možná naftová verze. Vůbec mně ale nechybí v RS 3 jsem rozpojoval konektor a první věc po výměně auta byla, že jsem hledal sound generator opět mezi stěrači a on tam opravdu není.  Vnímám to jako změnu k lepšímu, ale jinak mám pocit, že celé auto se posunulo do komfortu a sportovní duch se vytratil ve více aspektech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Máš s tím generátorem nějakou zkušenost? Jestli ne, doporučuji si nejdřív sednou do nějaké Octy a pár kilometrů s ním najezdit. Než jsem objednal RS-o 2.0 TSI, tak jsem měl půjčenou předváděčku na hodinu a musím říct, že zhruba po 15 minutách jsem to musel přepnout na Individual, protože se to prostě nedalo vydržet, a to jsem byl "zaneprázdněn" všímáním si co nejvíce věcí, zkoušením co nejvíce věcí, takže jsem to ani nevnímal tak, jako kdybych auto normálně vlastnil a běžně používal a měl čas to vnímat. Kdyby to bylo volitelné, tak bych si to do auta nikdy nenakonfiguroval. A to prosím mluvím o režimu "Normal". V režimu Sport je ten pazvuk ještě tak o 30% horší. Nemyslím hlasitější, myslím horší. Opravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, alexgala2 napsal:

Zdravicko, chcem sa spýtať. Kupujem rs iv rok výroby 12/2020 a sound generátor nemá. Chcel by som to tam dorobiť myslite že sa to dá ? Ďakujem vam 

Ahoj, nedá - zjišťoval jsem. Jediná možnost jak přidat zvuk je https://www.panthera-automotive.de/leo-sound-generator a podobné vychytávky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, JanekJankovic napsal:

Ahoj, nedá - zjišťoval jsem. Jediná možnost jak přidat zvuk je https://www.panthera-automotive.de/leo-sound-generator a podobné vychytávky.

Vy ste tu pantheru aj riešili? Či vôbec potom nechali ste to tak a zvykli si, že to vôbec nemá zvuk. Mna najviac hnevá že to je tak tiché jak keby jazdím nejakú 1.2 tsi. 
popripde viete mi poradiť tu nejaké témy na tipy triky vychytávky ohľadom octavky rs iv? Som v skoda klube nováčik mal som doteraz Hyundai i30N a chcel som ísť už do niečoho civilnejšieho. Diky chlapi zatiaľ 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Rapid1.0 napsal:

Tak si pořiď plnotučné RS s 2.0 tsi. Netvrdím, ze má nějaký parádní zvuk, ale nevidím logiku si stěžovat ze 1.4 tsi v RS iV má podobný zvuk jako 1.2 tsi. To je přeci jasné. 

Ja hovorim o 2.0 tsi, ktorému chyba sound generátor. Nie hybrid 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

Zatím na auto čekám, ale už jsem taky zjišťoval co s tím... Jedna varianta - "mechanická" - se dá asi nějak pořešit odpojením kabelu  viz.: https://www.autoforum.cz/technika/kde-se-bere-umely-zvuk-motoru-v-autech-skody-vw-ci-seatu-da-se-ho-snadno-zbavit/

 

Druhá varianta je skrz například OBD11, kde se dá upravit intenzita/vypnout softwarově. 

https://obdeleven.com/en/supported-vehicles

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...