Přejít na obsah

Folie na oknech a stmívání zrcátek


Dopa

Doporučené příspěvky

Zdravím. Mám dotaz (jako laik). 

Mám na SIII automatické stmívání zrcátek při oslnění zezadu a i v závislosti na světelných podmínkách.

Rád bych nechal na auto nalepit folie na okna (zadní a boční zadní).  Má toto velký vliv na viditelnost a stmívání zrcátek? 

Na funkci stmívání jsem si fakt zvykl, ale folie se mi taky dost líbí :)

 

Děkuji za názory a případně reální zkušenosti.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam nejde ani tak o oneskorenie, ako o intenzitu stmievania, tá je znížená, keďže senzor je ovplyvnený fóliou - hlavne vonkajšie zrkadlá preto nestmavnú tak ako by mali...

Už sa to niekde riešilo, autá so sunsetom majú inak kalibrovaný senzor, aby to správne fungovalo.

Niekto sa vtedy vyjadril, že údajne sa to dá nakalibrovať aj dodatočne, ale už nepamätám kde, ako alebo či naozaj...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecne, ine auto / svetelny zdroj musi byt blizsie, aby auto zareagovalo. Pred foliami, zrkadla na stmievanie zareagovali skor. Nicmene, nie je to ziadna tragedia, ale rozdiel je poznat, hlavne bocne zrkadla...

 

Patral som aj po dodatocnej kalibracii/nastaveni ale neuspesne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jen pro informaci má zkušenost. Folie jsem si dát nechal (propustnost 15%).  Středové zrcátko není potřeba, aby se zatmavovalo, což je i logické :) Ale boční jsem nezaznamenal jakékoliv zatmavení. 

Nicméně auto vypadá o dost lépe a nezatmavení zrcátek se dá přežít. Jezdím stejně víc ve dne, než za tmy :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

Ahojte,

zkusím to tu oživit. Mám Octavii v podpisu a po prvním majiteli jsou na autě nalepené tmavé folie. Na 5. dveřích by měla být propustnost 20%. Zjistil jsem, že (nejspíš, podle čtení zde) kvůli tomu nefunguje stmívání zrcátek. Neřešil někdo, kolik procent propustnost ještě funguje? I kdyby měla fungovat méně intenzivně/pomaleji? Uvažuji o změně zadních folii, případně na 5. dveřích, protože mě trochu irituje nestmívající se vnšjší zrcátko :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 1. 2021 na 8:08, Dopa napsal:

Jen pro informaci má zkušenost. Folie jsem si dát nechal (propustnost 15%).  Středové zrcátko není potřeba, aby se zatmavovalo, což je i logické :) Ale boční jsem nezaznamenal jakékoliv zatmavení. 

Nicméně auto vypadá o dost lépe a nezatmavení zrcátek se dá přežít. Jezdím stejně víc ve dne, než za tmy :)

 

Předním jsi psal něco jiného, než že funguje spolehlivě…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze začátku jsem to asi moc sledoval a řešil nebo nevím. A nebo tam byly jiné faktory.

Už je to delší doba a za tu delší dobu můžu shrnout, že se zatmavují tak, jak mají a dokonce i středové.

Už jsem i zapomněl, že jsem to tu psal. Jsem rád, že jsi na to poukázal a můžu napsat zkušenost po delší době .)

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj bezprostředně poslední příspěvek!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zajímavé, by mě zajímalo, jestli je nějaký rozdíl mezi zrcátky v Supu a Octavii... Zkusím ještě kontaktovat předchozího majitele, jestli mu to fungovalo. Folií se mi zbavovat nechce, ale hlavně to vnější zrcátko... :/ Uvidíme, možná tomu dám jendu zimu, kde se hodně jezdí po tmě a uvidím... Každopádně díky za reakci. Uvidím, jestli se ozve někdo jiný ještě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@titanius Díky za info, tak to tomu už nerozumím :D Tak nakonec mi špatně funguje senzor ne? Výhled dozadu mám taky OK, s tím problém není. Jen se nestmívají zrcátka no. Musím to vyzkoušet ještě teda...

 

Hledal jsem podobnou fotku z profilu, ale nemám. Z tvé fotky mi ale přijde, že to vypadá tak jak to mám já...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já měl na autě fólie s propustností 20% a musel jsem je dát pryč. Stmívání zrcátek sice fungovalo, ale stmívala se podstatně méně než bez fólií. 

Předpokládám, že když má auto sunset z výroby bude jinak nastavený senzor v prostředním zrcátku, který snímá intenzitu světla která jde zezadu do interiéru auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...