Přejít na obsah

Navigace Amundsen MIB 3


Doporučené příspěvky

Zdravím a přeji pěkné svátky.

Je tady spousta užitečných informací, ale nikde jsem nenašel, jak jste spokojeni s navigací v novém systému jako takovou. Dá se podle toho jezdit nebo hned přecházíte na Waze apod.? Stojí vůbec za to řešit aktualizace vestavěné navigace?

Díky za zkušenosti.

 

Edit: Ptám se protože můj Karoq se bude vyrábět a dodávat v lednu.

Editováno: , autor: JirkaVe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karoq vyroben v prosinci 2020. Model 2021.

Rádio Amundsen s navigací. V autě není žádná SD karta s navigací a vše se aktualizuje stejně jako Columbus přes přímé spojení.

Není tam vůbec žádný vstup ani na mapy ani na další SD kartu.

Obrázek jsem tady již viděl.

Vše je napřímo připojeno. Stejně tak zrcadlení Iphonu funguje již bez drátu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám sice navigaci ještě s možností SD karty a aktualizaci přes PC, ale musím říct, že tato navigace je dobrá. Není výborná, ale dobrá. Občas má problém s hledáním čísla baráku, ale několikrát byla jistější cesta přes tuto navigaci než přes Weis. Například když jsem jel letos po velmi dlouhé době do Chorvatska, tak Waze mě cpal přes Maďary a tam jsem nechtěl. Tak jsem jel podle vestavěné navigace a nebyl žádný problém. Takže 70 ku 30 pro Waze kvůli kolonám a policajtům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, to rád slyším. Waze je waze, ale chtěl bych hlavně používat vestavěnou navigaci kvůli možnosti zobrazení na virtual kokpitu, což prý u waze možné není. Někde jsem zahlédl stížnosti za origo nav., jak tě zavede na polňačku v zahrádkářské kolonii, nezná úseky silnic staré půl roku, atd. atd.  Taky nevím, jak časté budou automatické on-line aktualizace, to se vše uvidí ... Nemůžu se dočkat svého Style 1,5 DSG, doufám, že výroba první týden v lednu vyjde. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Amundsenu (na MIB2) taky funguje, kdyz zapnu AndroidAuto, tak hudba z radia pokracuje, pokud pustim z AA Spotify tak hraje Spotify, a kdyz chci zapnout zas radio musim prepnout na radio a zpatky na AA. Jak je to s USB/flashkou to netuším.
Jinak ta navigace (aspon na MIB2) neni zas takova katastrofa podle me, parkrat jsem podle toho jel, ale Waze to je jinej level. Jinak u MIB2 bylo teda zadavani mista kam chci celkem za trest.. Vyhoda, jak uz jsi psal, je ze na displeji budíků at uz analog+displej nebo virtual kokpit se ukazují instrukce, coz AA/CarPlay neumi a myslím že hned tak umět nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže když spáruji telefon přes Apple Car Play s Amundsenem MIB3, můžu ovládat jen aplikace z telefonu - waze, telefon, SMS, atd., a původní nabídka ze systému auta zmizí a není dostupná? To jako Amundsen funguje jen jako velký displej telefonu a při běžícím waze nemůžu přepínat mezi stanicemi DAB nebo FM a nemůžu ovládat hudbu na flešce, kterou mám v USB? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, JirkaVe napsal:

Takže když spáruji telefon přes Apple Car Play s Amundsenem MIB3, můžu ovládat jen aplikace z telefonu - waze, telefon, SMS, atd., a původní nabídka ze systému auta zmizí a není dostupná? To jako Amundsen funguje jen jako velký displej telefonu a při běžícím waze nemůžu přepínat mezi stanicemi DAB nebo FM a nemůžu ovládat hudbu na flešce, kterou mám v USB? 

Zkusím tak jak to popisuješ.

Ale co jsem dnes tak vypozoroval.

Mám zapnuté rádio skočím do Waze. Chvíli ticho a rádio se opět rozběhne a hraje na pozadí. A jsem na CarPlay.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A k navigaci. Je to o tom kdo kam jezdí a na co je zvyklý.

Po vlastech českých používám většinou Waze. A popravdě ještě jsem na navigaci co je v Amundsenu ještě nejel. Auto mám 3 dny.

Takže nemůžu sloužit jak jsem spokojený a nebo nespokojený. Škodovku s vestavěnou navigací mám poprvé v životě.

Jezdil jsem jiné značky aut. Až podle toho pojedu někam kde to znám tak dám vědět jak to podle mého vkusu pracovalo.

Většinou to dělám tak že si zapnu na telefonu navigaci podle které jsem jezdil a kterou znám a vedle si zapnu novou navigaci co neznám. A porovnávám. A pak se rozhodnu.

Bral jsem Amundsen s navigací protože jsem to chtěl zkusit. Mám coonect 3 roky zdarma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, JirkaVe napsal:

Díky, a kdybys chtěl přeladit na jinou stanici nebo na flešku, jde to bez přerušení waze?

 

No jasně. To by bylo zlé, kdyby to nešlo. Klikneš na rádio, ovládáš rádio, klikneš na app ... ovládáš apku, kterou máš v CarPlay spuštěnou, např. Waze, atd.... Akorát nelze přehrávat média z telefonu. To přímo infotainment hlásí.

Editováno: , autor: dafro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omezení funkcí infotainmentu při spojení Apple CarPlay
▶ Po dobu spojení nebude možné externí zařízení používat jako zdroj zvuku v nabídce Média.
▶ Spojením zařízení se odpojí všechna aktuálně spojená Bluetooth® zařízení.
▶ Po dobu spojení nebude možné s infotainmentem spojit žádná Bluetooth® zařízení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, dafro napsal:

No jasně. To by bylo zlé, kdyby to nešlo. Klikneš na rádio, ovládáš rádio, klikneš na app ... ovládáš apku, kterou máš v CarPlay spuštěnou, např. Waze, atd.... Akorát nelze přehrávat média z telefonu. To přímo infotainment hlásí.

Tak tak. Dafro má pravdu. A chystat se na auto je OK.

Ale moje zkušenost. Už jsem kupoval kabely, chystal SD kartu s hudbou atd. A věci co si tam dám.

No a pak auto dojde a vše je jinak. V kastlíku nemáš nic - žádný vstup a Carplay ti jde bez drátů.

Já mám vzadu zásuvku 220V včetně vstupů co jsem si doplnil a proto mám asi vpředu 2 vstupy USB-C. Naštěstí protože nevím kam bych si ty krámy co jsem si nachystal připojil :-)

Takže vyčkej auta a pak uvidíš co a jak tam zase změnili. A podle toho si pořiď co budeš potřebovat.

Taky teď budu asi kupovat flašku USB-C ale hledám nízkou aby dopředu vešla.

Nevím proč nemohli v kastlíku nechat aspoň jeden vstup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, dafro napsal:

Omezení funkcí infotainmentu při spojení Apple CarPlay
▶ Po dobu spojení nebude možné externí zařízení používat jako zdroj zvuku v nabídce Média.
▶ Spojením zařízení se odpojí všechna aktuálně spojená Bluetooth® zařízení.
▶ Po dobu spojení nebude možné s infotainmentem spojit žádná Bluetooth® zařízení.

Přesně tak. Odpojí se ti Bluetooth a pokud vyjedeš z CarPlay tak například telefon musíš na BT zase připojit.

Aspoň to po mě chtělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BT oželím, přehrávání hudby z telefonu taky, stačí mi když to bude fungovat jak popisuje dafro. 

USB C - není problém sehnat mini flašku, která dovolí zavřít kastlík, já jsem sháněl flašku s kombinací USB A a USB C, abych mohl stahovat muziku do PC, kde nemám USB C vstup. Na anglickém fóru jsem objevil

 

https://www.mymemory.co.uk/integral-32gb-micro-fusion-otg-usb-3-0-flash-drive-120mb-s.html?wgu=711_54264_16066609496147_d40a0d2185&wgexpiry=1614436949&source=Webgains

 

Autor o ní tvrdí, že nepřekáží zavření kastlíku. 

 

Ale u nás jsem ji nikde nenašel tak pořád hledám. Byl jsem se podívat u prodejce kolik je tam místa, ale moc tam není, odhaduji to na cca 2 cm. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, dafro napsal:

No jasně. To by bylo zlé, kdyby to nešlo. Klikneš na rádio, ovládáš rádio, klikneš na app ... ovládáš apku, kterou máš v CarPlay spuštěnou, např. Waze, atd.... Akorát nelze přehrávat média z telefonu. To přímo infotainment hlásí.

Ještě doplním, že po spojení přes CarPlay, přes něj musíš ovládat i funkce telefonu (např. volání, zprávy ...), jelikož se spojení přes Bluetooth přeruší. Klasické ovládání telefonu přes infotainment (maxidot, virtuální displej) nefunguje. Holt daň za některé funkce SmartLink. Člověk se musí rozhodnout sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...