Přejít na obsah

Navigace Amundsen MIB 3


Doporučené příspěvky

Blikání je přes interní SIM kartu, to s internetem v autě nemá nic společného - ten potřebuješ na svém zařízení pro připojení k portálu. A zkusil jsem to - vypadá to, že jim to teď nefunguje - předtím jsem tam něco úspěšně poslal.

Editováno: , autor: Frozzy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...

Mám Karoqa s Amundsenem necelé 3 měsíce, a už podruhé se mi stalo, že mi z navigace zmizely Oblíbené cíle, které jsem si tam "nasázel", Byl jsem na začátku prázdnin na Slovensku. Takže jsem měl cca 20 oblíbených cílů, kam jsem se chtěl podívat, či jako průjezdné body (odpočívadla na dálnicích). No a teď po 14 dnech od návratu domů je vše fuč. Nic jsem nemazal, nic jsem nerestartoval, nebyla žádná aktualizace. Jediné, co mě napadá, že se déle nepoužité oblíbené cíle (tady by to vypadalo na 2 týdny prodlevy) samy smažou. Ale nikde se mi to nedaří dohledat. Jestli to tak opravdu je, tak je to docela tristní. Jezdím na Slovensko 3x až 4x ročně a pořád si tam před jízdou ťukat 20 oblíbených cílů se mi moc nechce.

Se Scalou jsem takový problém neměl. Jestli je toto u Karoqa "vylepšení", tak to tedy pěkně děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tady je odpověď z "Conectivity Helpdesk ŠKODA".

 

"ŠKODA Auto pracuje s mapami od externích poskytovatelů a na základě dohody mezi nimi a ŠKODA AUTO musí být uložený cíl po měsíci od uložení odstraněn – informaci o tom, že se tak stane, vidíte při stahování cíle do navigačního systému.

Důvodem je potřeba, zachovat co nejaktuálnější údaje na mapě. Uložené cíle se na rozdíl od online mapových podkladů neaktualizují, takže po uložení cíle může v čase vzniknout neshoda mezi skutečností a uloženým cílem. Například některé restaurace mohly být v mezidobí zavřeny."

 

Po přečtení odpovědi jsem nevěděl, jestli se má smát nebo jestli mám brečet. To snad nemohou myslet vážně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

A po další kratší komunikaci s týmem ŠKODA Connect je zde finální odpověď ohledně (ne)mazání oblíbených cílů z navigace infotainmentu:

 

Dobrý den,

 

pokud jde o cíl cesty, který jste do paměti infotainmentu odeslal přes MyŠKODA app nebo přes web portál ŠKODA Connect, tak ten bude smazán tak, jak je popsáno níže, protože obě aplikace využívají jako poskytovatele map firmu Google, resp. její aplikaci Google maps.

 

Pokud cíl uložíte přímo z uživatelského rozhraní infotainmentu, zůstane v paměti infotainmentu tak dlouho, dokud nebude přidáno 100 cílů. Jakmile přidáte 101. cíl, nejstarší cíl v historii bude smazán a místo něho bude do paměti uložen nový.

 

Kontaktovali jsme kolegu odpovědného za obsah manuálu, aby zkontroloval, zda popis skutečnosti odpovídá či nikoliv, a případně jej s ní sladil.

 

S pozdravem

...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahojte, môj naivný problém s navigáciou ma odporučil sem. I keď som sa snažil nastaviť v Amundsene spôsob trasy navigácie, vždy ma to pošle niekde do čerta. Aj minulý mesiac som bol v Česku a nechtiac ma to povodilo po všetkých okreskách, ba i hádam po poľných cestách.

Neviem, kde robím chybu, naznačte. Jazdím , teda chcem jazdiť iba po diaľniciach a cestách I. triedy. Je možné a to neviem, že nenastavujem nejaký medzi bod. Ako teda na to?

Vďaka za navigáciu navigácie AMUNDSEN .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

@Adarko

Nevím, jestli to přímo souvisí s tvým problémem, ale někde v parametrech navigace jsem nastavoval státy, v kterých mám zaplacený dálniční kupón. Játedy s navigací problémy tohoto typu co popisuješ (i polní cesty) nemám. Ani v ČR a ani v SR.

No a někdy prostě navigace nabídne více tras a musí se vybrat. Mě se před 3 týdny stala taková věc. Jel jsem z Bratislavy Petržalky na západ Česka (okres Klatovy) a nevšimnul jsem si, že navigace nabídla 2 trasy. Nějak jsem nevěnoval pozornost tomu, která je primární. A protože Bratislavu nějako moc neznám, poslechl jsem. Po pár stovkách metrů, když jsem vyjel na dálnici jsem začal cosi tušit. Až když jsem se blížil (bez možnosti otočení) k hraničnímu přechodu Jarovce, svitlo mi, že jedu blbě. Prostě navigace vyhodnotila, že je lepší jet přes Rakousko a Německo. Vzhledem k tomu, že jsem neměl kupón na rakouské dálnice jsem tam jet nechtěl. Nakonec jsem si všimnul, že nad hraničním přechodem Jarovce je jakýsi nadjezd, kterým se mohu vrátit zpět. Ani jsem nezkoumal, zda je tam průjezd povolen a profrčel jsem na zpáteční cestu (na D4) a vzal směr D2 na Brno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím, u navigace jsou překryté značky, to je správně?. Neměly by být pod sebou? Co je na spodní značce, která vykukuje pod horní? Díky za odpověď

IMG_7940.thumb.jpeg.de24ae1424ae7d7a780b5bbb0dd5a266.jpeg

 

Editováno: , autor: zde
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...