Přejít na obsah

Zvlastne spravanie podvozku / plavanie mimo zelanej stopy


PistaTT

Doporučené příspěvky

zajtra sa mi snad podari nechat auto (superb 3 sedan tdi 4x4 dsg s dcc) skontrolovat v servise, no posledne 2 dni sa mi pri beznej jazde niekolko krat stalo ze auto akoby "uskocilo" alebo "zaplavalo" z jazdnej stopy. nie je to nejako sialene vela, ale pocit "pod zadkom" je to hodne zvlastny. obavam sa, ze by sa to mohlo stat v nevhodnej chvili a mohlo by to sposobit vcelku maler.

 

tazko sa mi to popisuje, pocitovo trochu blizke k spravaniu auta z defektom, ale je to len chvilkove / jednorazove a nasledne opatovne auto ide bez problemov v zelanej stope. avsak problem sa stal viac krat - stalo sa tak pri jazde na rovinke, aj pri jazde v zakrute, pri plynulej jazde "pod plynom" ako aj pri brzdeni (to bolo hodne zvlastne a neprijemne).

 

ma niekto nejaky tip, co by to mohlo byt a co vsetko by mali v servise skontrolovat?

 

napadaju ma rozne veci:

- uvolnene koleso - som skontroloval vsetky a toto som teda vylucil
- blbnutie elektroniky - posilovaca riadenia (mam progresivne riadenie), pripadne esp (ze by zasahovalo vo chvili kedy by vobec nemalo?) alebo nejaka ina elektronicka pricina?

- nejaka mechanicka zavada na podvozku - napr. vadne lozisko, nieco uvolnene/nalomene na zavese niektoreho kolesa, homokineticky klb, stabilizatory?

 

stretol sa niekto s niecim takymto? nejake rady alebo tipy?

Editováno: , autor: PistaTT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatuhávání posilovače řízení? To by asi nezaplavalo, ale naopak by Ti diktovalo směr jízdy, bez ohledu na rychlost. Už ve 100 km/h je to dost problém, pokud chceš dělat jakýkoli manévr nebo korekci směru jízdy. Na foru je spousta témat, ale "auta" III. generace tam zmíněny byly taky. Nebo se mohlo zbláznit skoro cokoli - ESP, XDS,... občas to ani neindikuje kontrolkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 hours ago, Viki39004 said:

Alebo vymlátene tlmiče. Koľko máš km?

aktualne 123 000 km, len nedavno bolo auto na pravidelnom servise pri cca 120 tisic. v ramci servisu robia tusim aj beznu kontrolu stavu auta a extra som sa pytal na brzdy, ktore otestovali a ze su ok (hoci teda hodne hucia)

 

servisy v okoli maju zatvorene az do 4.1. takze som si dohodol diagnostiku na zajtra v Todose v Bratislave

Editováno: , autor: PistaTT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus ve vyssi rychlosti pri jizde po rovine nahlou zmenu smeru jizdy. Ma tendenci auto pokracovat ve stejnem smeru, tzn. nemenit smer dle toceni volantem?

 

Progresivni rizeni samo o sobe vliv mit nebude. Oproti standardnimu ma jen promenlivy prevod a deje se tak na mechanickem principu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je to za pojisteni kde ti zaplatej ohnuty kola, kdyz nevis kdy a kde se to vubec stalo ? Nevim jak u vas, ale v CZ kdyz ohnes kolo o diru tak musis volat policii a hlavne ta dira nesmi byt oznacena a ani zadna cedule upozornujici na vymoly atd. Pak se skoda vymaha po vlastnikovi komunikace. Ale to ze ty si nekde ohnes kola a zjistit to za nejakou dobu do by musela byt pojistovna blba aby tohle proplacela.,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, ČudlR napsal:

Co je to za pojisteni kde ti zaplatej ohnuty kola, kdyz nevis kdy a kde se to vubec stalo ? Nevim jak u vas, ale v CZ kdyz ohnes kolo o diru tak musis volat policii a hlavne ta dira nesmi byt oznacena a ani zadna cedule upozornujici na vymoly atd. Pak se skoda vymaha po vlastnikovi komunikace. Ale to ze ty si nekde ohnes kola a zjistit to za nejakou dobu do by musela byt pojistovna blba aby tohle proplacela.,

Např. Uniqa má připojištění ráfků a pneumatik, viz odkaz článek 11

 

https://www.uniqa.cz/download.ashx?uid=DF137B18-1BEF-4D30-B4DB-9B61339D3826

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, miziov napsal:

Např. Uniqa má připojištění ráfků a pneumatik, viz odkaz článek 11

 

https://www.uniqa.cz/download.ashx?uid=DF137B18-1BEF-4D30-B4DB-9B61339D3826

 

Jo ale je to este dalsi pripojisteni tak ze v normalni havarijce to neni. Jinak prisou tam ze plneni se upravuje od stavu tak ze kdyz nekdo bude mit odreny kolo/vic sjetou pneu a neudalo se to pri tyhle skode tak je plneni ponizeny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odkedy je geometria spravena, tak ma hupe aj na rovnej ceste... ale problem s tym, ze by auto plavalo mimo stopu sa uz nevyskytol.

to vsak znamena, ze tie disky budem musiet riesit. uvidime, co na to lizingovka (auto je firemne, na operativny lizing).

na jednej strane som rad, ze to nie su vytecene tlmice alebo nejaka vaznejsia zavada, na druhej strane som zvedavy ako to bude lizingovka riesit... vdaka vsetkym za diskusiu a pomoc

Editováno: , autor: PistaTT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...