Přejít na obsah

Upadlé "zrcátko" uvnitř levého předního světla


Defie

Doporučené příspěvky

U levého světla mi po výměně žárovky H7 upadlo to zrcátko, které je před žárovkou a odráží světlo zpět do světlometu. Zatím jsem to tam nějak prasácky přidělal. Co s tím dál? Dá se to nějak řešit a nebo je nejjednodušší koupit celý nový světlo? Nebo to zrcátko mám jen odstranit a neřešit to?

 

ps. Auta jsou pro mě španělská vesnice. Můžete mě soudit a/nebo se ptát, proč a jak se to stalo, ale tím nic nevyřešíme :o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Reagujem lebo som nenasiel nikde nejaku obsiahlejsu odpoved a tento problem som riesil.

 

Pri vymene ziarovky H7 mi vyskocila pruzina, ktora ziarovku drzi, nesla mi tam vratit spat, tak som odsrobovaval skrutku, ktora ju drzala - neuvedomil som si, ze ta skrutka drzi krytku ziarovky, alebo to "zrkadielko"... Krytka ziarovky samozrejme spadla. Nastali chvile krvaveho potu a premyslania, co teraz, vidina potrebnej kupy noveho svetla. No kazdopadne som sa pokusal to akokolvek dostat do povodneho otvoru pinzetou, natriasanim svetla a neviem cim, no uz aj ked som to zrkadielko dostal do povodneho otvoru, tak sa mi nepodarilo ho zaskrutkovat - skrutka sa mi stale pretacala. Kedze bola moja snaha marna a po dlhsich chvilach babrani sa s clonkou uz bola clonka vyrazne zdeformovana - jedna sa o jemny material, takmer ako alobal... Rozhodol som sa ju zo svetla vytriast von a jazdit bez nej. Ziarovku a pruzinku som teda uchytil na sedlacky sposob - dovnutra matka a prichytit srobom pruzinu.

 

Neodporucam. Ked uz sa to poserie, treba to vyriesit ASAP, ci uz to tam nejako znova nasrobovat, alebo kupit novy svetlomet. Svetlo svieti uplne rozbito - osvetlovalo oproti iduce auta a cestu neosvetloval takmer vobec, no proste uplne zbytocne som mal svetla zapnute :-)

 

Takze ja som skoncil na novom svetlomete. Ale ked ma niekto pevne nervy, pinzetu a jemne ruky tak to urcite dokaze opravit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

preto to treba s citom jemne dotiahnuť keď sa to robí , alebo kúpiť projektorové svetlá tam taký sprostý systém nie je ... 

 

dá sa to napraviť niekedy ale aj tak často doškriabeš celú odrazovú plochu a stojí to za prd

 

na podobných autách veľmi nerád mením H7  , lebo často to skončí takto 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...