Přejít na obsah

Kvalita zvuku


Doporučené příspěvky

Zajímalo by mne, jaká je kvalita zvuku audiosystému nové Octavie. Předchozí model (s Amundsenem MIB2) hrál dost dobře. Po faceliftu přišlo drobné, ale rozpoznatelné zhoršení (zejména horší basy). Někdo nějaká zkušenost s kvalitou zvuku O IV? 

Editováno: , autor: Emil-Z
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som možnosť počúvať hudbu cez štandardné repro, keď som mal na víkend požičanú predvádzačku a čiastočne potvrdzujem slová @kacer1, ALE:

nastavenia ekvalizéra daného auta boli pre basovú zložku značne zvýšené a bez nich to hralo podľa mňa lepšie, basová zložka už taktiež nebola taká výrazná a hlavne už pri stredných hlasitostiach začínal byť zvuk skreslený, ale pre bežného človeka v pohode počúvateľný.. Som rád že som za CANTON priplatil a popravde neviem prečo sa pri ňom toľko ľudí sťažuje na basy.. Uznávam že pri veľmi nízkych hlasitostiach je basová zložka trošku poddimenzovaná, ale na druhú stranu to vnímam ako plus keďže to pri nižších hlasitostiach menej ruší spiace deti v aute :) pri pridaní hlasitosti je však zvuk a hlavne jeho kvalita výrazne lepšia od sériových reproduktorov.. taktiež sa zvýraznia hĺbky a hrá to prihliadnúc na výšku doplatku obstojne a výrazne čistejšie aj pri veľmi vysokých hlasitostiach..

 

*ešte som nemal veľa času na podrobnejšie nastavenie ekvalizéra, no po prvotných (nie veľmi úspešných) pokusoch som sa na zatiaľ vrátil k predvolenému CANTON profilu ekvalizéra, ktorý mne osobne zatiaľ veľmi vyhovuje a lenivosť možno zaúraduje a k individuálnym nastaveniam sa už ani nevrátim :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám i já svou trošku do mlýna.

Stejně jako Mato, jsem si nechal do auta dát Canton a jsem za to rád. Je pravda, že nemám srovnání se standardním zvukem v O4, ale s O3 srovnávat můžu.

Schválně jsem si našel pár skladeb, ve kterých je podstatná basová složka a musím říct, že jsem spokojený.

Zvuk je pěkný čistý a basová složka taky moc pěkná. Nepozoruji žádné rušivé pazvuky ani při vyšší hlasitosti.

A to ještě musíme zohlednit, že jsou momentálně nízké teploty a reproduktory nejsou rozehrané...

Tu muziku jsem použil tuto:

Fifth Harmony - Work from Home

Tiësto - The Business

Madonna - Rain

Pokud máte také nějaké osvědčené tipy, rád vyzkouším.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Hm. Tak Canton mám v konfigurácii OIV na objednávku, pretože v terajšom aute mám systém BOSE a subwoofer a je to najlepší posluch aký som mal doteraz.

Ale dnes som mal možnosť sadnúť do dvoch Octávií combi - jedna bez Cantonu na parkovisku vonku, druhá ktorá stojí v salone - teda v teple - s Cantonom. Jediný rozdiel je v možnostiach nastavenia u Cantonu (prekvápko že štandardný systém nemal nastavenie vyváženia, nastavenie automatického zvyšovania hlasitosti pri okolitom hluku a podobne).

Čo ma totálne sklamalo bolo, že na ekvalizéri je samostante vytiahnutý subwoofer, ale či je na +9 alebo -9 je to úplne jedno. Mal som pocit že ho zabudli namontovať. Predajca bol z toho tiež dosť zaskočený. Okrem možnosti nastavení to naozaj vyzerá na vyhodené peniaze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, OpelInsi napsal:

Hm. Tak Canton mám v konfigurácii OIV na objednávku, pretože v terajšom aute mám systém BOSE a subwoofer a je to najlepší posluch aký som mal doteraz.

Ale dnes som mal možnosť sadnúť do dvoch Octávií combi - jedna bez Cantonu na parkovisku vonku, druhá ktorá stojí v salone - teda v teple - s Cantonom. Jediný rozdiel je v možnostiach nastavenia u Cantonu (prekvápko že štandardný systém nemal nastavenie vyváženia, nastavenie automatického zvyšovania hlasitosti pri okolitom hluku a podobne).

Čo ma totálne sklamalo bolo, že na ekvalizéri je samostante vytiahnutý subwoofer, ale či je na +9 alebo -9 je to úplne jedno. Mal som pocit že ho zabudli namontovať. Predajca bol z toho tiež dosť zaskočený. Okrem možnosti nastavení to naozaj vyzerá na vyhodené peniaze.

S tím subwoofrem máš pravdu mám pocit že ho tam snad ani nemám, u O3 byl slyšet u O4 ani při na +9 nic moc. Bose je úplně jiná liga.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, OpelInsi napsal:

Čo ma totálne sklamalo bolo, že na ekvalizéri je samostante vytiahnutý subwoofer

Stejně jako u OIII i zde je třeba "optimalizovat pouze pro řidiče + spolujezdce" v tom nastavení, kde má být "střed" poslechového prostoru. Pak je SW slyšet líp. Nebo nefungoval vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čítam skodacommunity.de a je tam jedno vlákno ku CANTONU - úplne rovnaká skúsenosť - subwoofer "zabudli namontovať".

Niekto prepóloval subwoofer a tvrdí, že je to lepšie, niekto tam píše že mu urobili "veľký" update software a subwoofer hrá lepšie.

Ale zhodlo sa tam niekoľko ľudí je 550 EUR je lepšie investovať do externého systému DSP + subwoofer ktorý sa vraj dá pekne nainštalovať za schránku u spolujazdca. Ovládanie je potom ale z aplikácie mobilu, nie z infotainmentu, čo by som celkom nerád (:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Mám necelý měsíc novou octavii RS s Cantonem.Hraje to fakt hrozně.Měl jsem ještě před měsícem OctaviiRS II a ta hrala mnohem líp se standartním přehrávačem.Už dříve  u Kodiaqu jsem byl s Cantonem nespokojen,zvláště u rádia.kde to byla katastrofa.V momentě ,kdy jsem začal přehrávat z USB zdroje,najednou se vše probudilo ,basy silné a dalo se to poslouchat . V octavii opět radio hraje příšerně ,absolutně bez basů,po připojení USB zdroje se zvuk maličko zlepší ,ale vůbec to neodpovídá daným parametrum .Basy aby člověk hledal.A jak tu píšete ,když dám subwoofer +9 a do -9 ,tak je to prakticky neslyšitelna zmena ...bych to přirovnal k tomu ,že ta změna  odpovídá z +9 do přesunu na +8 .  Mám takový pocit,že basy,ktere tam jsou ,tak pochazi pouze z reproduktorů a ne ze subwooferu. Včera jsme se synem provedli souběžný test basové pisničky v porovnání s Touaregem,kde nemám  Din audio,ale jen  základní hudbu bez subwooferu. Při poslechu jsme oba měli pocit ,že subwoofer tam je,jak ty bedny basovaly.Oproti Cantonem vybavené octavii neporovnatelně krasny zvuk .Takže  obrovské zklámání u Octavie.Byl jsem se na to už ptám v servise ,že jsem prý první ,tak se pozeptaji a dají vědět ....tak uvidím 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda, že basy člověk neumí prostorově lokalizovat, ale rozhodně není pravda, že umístění subwooferu nemá vliv na zvuk basů. Naopak u subu je jeho poloha vůči místnosti (kabině) a posluchači alfou a omegou kvalitního zvuku. Interiér auta je ale díky své členitosti a nepravidelnosti pro basy vcelku přívětivý. Hlavním problémem subwooferu Canotn je to, že to prostě není subwoofer. Jeden 6" pidirepráček v malinkaté ozvučnici (byť s náznakem transmission line) prostě z povahy věci nemůže zahrát silné pevné hluboké basy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, to je určitě lepší. Základem pro zlepšení audia a jako první krok by mělo vždy být zatlumení minimálně dveří. Čím víc zatlumených ploch, tím líp. 

Pokud bych chtěl řešit audio v Oktávce, Canton bych vynechal a zatlumil bych podběhy (!), všechny dveře a kufr. Lepší repro (stejné) do všech dveří a ideálně separátní zesilovač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do této diskuze bych se také rád přidal se svým poznatkem. Souhlasím, že basová složka u Cantonu prostě úplně chybí a jeho nastavení v ekvalizéru neudělá žádnou změnu. Ano, při vyšších hlasitostech je to lepší, ale ruku na srdce - kdo má pořád tak nahlas hudbu, aby z těch basů alespoň něco měl? Také nejsem žádný audiofil, ale ty basy k hudbě prostě patří a z tohoto hlediska musím říci, že moje předchozí Santa Fe z roku 2007 hrálo mnohem lépe. Čeho jsem si však nedávno všiml bylo to, že když jsem s autem zastavil a začal něco vyndávat z kufru (aniž bych vypl motor a hudbu), tak ten subwoofer po otevření víka kufru fakt solidně "duněl", až mě to samotného zaskočilo. Tím se tedy dostávám k tomu, že co píše @Bubaq o 2 posty nahoře dává smysl a třeba je ten SW opravdu jen nějak nešťastně umístěný, byť podle všeho valná většina aut ten SW má v kufru/oblasti rezervy?

Editováno: , autor: fabik263
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj... ja ked som si v Kamiqu s premiovym sound system pustil DaBaby - Rockstar feat. Roddy Ricch, az vtedy som zistil, aka je to kvalita... odporucam tu pesnicku si pustit... ;)

ale aj:
t.A.T.u.- All The Things She Said (HBz Remix) (Bass Boosted)
Infinity Ink - Infinity (Dubdogz & Bhaskar Remix) (Bass Boosted)
extrem su uz taketo prebasovane:
DJ Russticals (40-75) hz
[31Hz] 50Cent - In Da Club

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavný problém SW Cantonu je jeho veľkosť 6,5" a výkon 200W RMS. Bežné autonómne SW do aut sú 12", 15" či 18" s výkonom 1000. 2000 aj 5000W RMS, tiež je dôležitá citlivosť repraku a výkon zosilňovača.  

Až budem mať Canton v svojej novej OIV ( asi 02/2022) budem experimentovať - napr. výmena repro za iné kvalitnejšie ale tiež 6,5" alebo využiť napájanie a hlavne ovládanie cez Columbusa a pripojenie poriadnej samostatnej možno aj aktívnej bedne s 12" či 15" SW.

Napr: https://www.ahifi.sk/subwoofery-do-auta-priemer-165-mm-6-5/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...