Přejít na obsah

Kvalita zvuku


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
V 22. 4. 2021 na 13:52, OpelInsi napsal:

čítam skodacommunity.de a je tam jedno vlákno ku CANTONU - úplne rovnaká skúsenosť - subwoofer "zabudli namontovať".

Niekto prepóloval subwoofer a tvrdí, že je to lepšie, niekto tam píše že mu urobili "veľký" update software a subwoofer hrá lepšie.

Ale zhodlo sa tam niekoľko ľudí je 550 EUR je lepšie investovať do externého systému DSP + subwoofer ktorý sa vraj dá pekne nainštalovať za schránku u spolujazdca. Ovládanie je potom ale z aplikácie mobilu, nie z infotainmentu, čo by som celkom nerád (:

Velmi dobru skusenost s externym DSP mam teraz z modelu Scala s audiom Bolero.investicia za zlomok ceny Cantonu,neskutocne moznosti nastavenia,vdaka prilozenej kabelazi pre MQB platformu ide vsetko po originalnej kabelazi zvuk aj s fabrickymi repro ako z inej galaxie.Vyrobca sice Cinsky Isudar,typ dsp D4,cena s dopravou vratane kabelaze presne na auto zo skladu v PL za 180 eur,montaz vpohode do 2 hodin zvladne kazdy trochu zrucny.K ovladaniu sluzi appka v mobile,ale raz sa to nastavi a nieje dovod do nej chodit.Vsetko ovladanie zvuku v aute/u mna v Bolero/ zostava plne funkcne.

IMG_20220121_140302.jpg.1b33f9ee201a7767c5d329d0ed636bb4.jpg

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, OpelInsi napsal:

Máme tomu rozumieť tak, že si ponechal všetky reproduktory tak ako boli z fabriky a len si doplnil DSP, takže zvuk je teraz procesovaný v externom DSP namiesto pôvodného zosilňovača v bolero?

Presne tak,jednoducha,cista a kedykolvek vratna uprava s uzasnym vysledkom za uvedene peniaze....hra to aj bez subwoofera lepsie,ako Canton v Superbe.....urcite zlepsenie ale prinieslo aj polepenie odkladacich schranok vo dverach fabrickou kobercovinou,nakolko scala je pravy bakelitak,ale fakt tu pravu zmenu prinieslo az toto dsp....neuveritelne,co dokazu tieto fabricke repra,to by som fakt neveril...takze nie slabe repro v aute,ale slaby zosilovac v samotnom Boleruje problem ...

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cize ak tomu dobre chapem, Bolero to prezenie cez interne DSP ktore nasledne "posle" do reprakov, tato krabica to odchyti, prezenie to zas cez svoj DSP a az tak to pride do repraku? Nestacilo by tie repraky len viac vybudit? Akoze prehanat jeden signal dva krat cez DA/AD prevodniky neni moc zdrave...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do toho externého DSP to musí posielať niekde z predzosilňovača, tzn. DA prevodník sa používa len v externom DSP ktoré je priamo pripojené na repro.

takto tomu chápem ja, inak to nemá význam.

väčším vybudením repro si myslím môžeš získať tak maximálne skreslený zvuk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no neviem, z tej fotky a zapojenia konektora mi to prave pride ze to odchytava prave az piny ktore smeruju do reprakov (preto sa pytam). Inak je logicke ze najlepsie by bolo dostat z radia LineOut pred akymkolvek processingom.

 

Edit: tak som to trochu ocumol na stranke vyrobcu. Z QuadLocku sa podla standardu sice da dostat LineOut, ale zalezi od vyrobcu ci to integruje. V O3 Columbuse to Harman neintegroval ale rovno posielal optikou audio do Canton DSP odkial su natiahnute kable do repro.

A ked tak pozeram do wiring schemy O4, tak Columbus/Bolero v O4 je signal posielany medzi main unit a Canton DSP ethernetom a teda tento ISUBAR vec to musi vytiahnut z repro out, co je menej ako idealne. Zaroven to znamena, ze ak ma clovek v aute Canton, tato vec musi byt zapojena az za nim, pretoze repro kable idu od neho.

o4-wiring.jpg

Editováno: , autor: patrikcevela
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ISO kabel ma konektor Quadlock 3. 

Isudar má komplet bypass konektor ) který má komplet osazeno všech 40 pinů!!!, takže funguje vše jako dřív -> canbus, napájení... prostě vše. Jen se se vloží iso bypass konektor a vyvede se z tohoto bypassu jeden cca metrový kabel do zesilovače. Jde tam 4 repro signál tam a ven + napájení. Toť vše. 

Ideál instalace plug & play. 

 

Isudar D4 se sám spustí když se na HI vstupu objeví signál a pak se i sám vypne po cca 1 min. bez signálu. 

Je plně automatický. Dá se nastavit zapínání i přes REM signál, ale je to zbytečné. 

 

Má to BT modul už v sobě. Jak na streamování tak i na nastavovaní.

Výkon 4x110W RMS a 30A pojistku (ta o hodně vypovídá!!!) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z toho čo píše @Patrik1971 rozumiem nakoniec že teda táto krabička funguje skutočne ako ďalší DSP za pôvodným zosilňovačom.

a nerobí nič iné len "naloží reproduktorom viac", prípadne má "equalizér" takže dokáže zrejme prispôsobiť viacero frekvenčných rozsahov uchu každého súdruha než len výšky a hĺbky.

 

Pravda cena tejto krabičky je na úrovni jednoho natakovania, ale držiac sa príslovia že "z h...a bič neupletieš" neviem či práve ten rrozdiel k lepšiemu neurobilo vytapacírovanie ktoré si urobil súčasne

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, patrikcevela napsal:

no neviem, z tej fotky a zapojenia konektora mi to prave pride ze to odchytava prave az piny ktore smeruju do reprakov (preto sa pytam). Inak je logicke ze najlepsie by bolo dostat z radia LineOut pred akymkolvek processingom.

 

Edit: tak som to trochu ocumol na stranke vyrobcu. Z QuadLocku sa podla standardu sice da dostat LineOut, ale zalezi od vyrobcu ci to integruje. V O3 Columbuse to Harman neintegroval ale rovno posielal optikou audio do Canton DSP odkial su natiahnute kable do repro.

A ked tak pozeram do wiring schemy O4, tak Columbus/Bolero v O4 je signal posielany medzi main unit a Canton DSP ethernetom a teda tento ISUBAR vec to musi vytiahnut z repro out, co je menej ako idealne. Zaroven to znamena, ze ak ma clovek v aute Canton, tato vec musi byt zapojena az za nim, pretoze repro kable idu od neho.

o4-wiring.jpg

Pisal som to ako vylepsenie k Boleru,lebo ak uz ma niekto Canton a vysolil za neho 5kilo,tak uz dalsich 180 tazko prilozi...viacmenej si myslim,ze do Cantonu to principialne nieje ani mozne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, OpelInsi napsal:

z toho čo píše @Patrik1971 rozumiem nakoniec že teda táto krabička funguje skutočne ako ďalší DSP za pôvodným zosilňovačom.

a nerobí nič iné len "naloží reproduktorom viac", prípadne má "equalizér" takže dokáže zrejme prispôsobiť viacero frekvenčných rozsahov uchu každého súdruha než len výšky a hĺbky.

 

Pravda cena tejto krabičky je na úrovni jednoho natakovania, ale držiac sa príslovia že "z h...a bič neupletieš" neviem či práve ten rrozdiel k lepšiemu neurobilo vytapacírovanie ktoré si urobil súčasne

 

 

Nerozumiem tomu ,ako to Isudar zvladol,ale ten zvuk,dynamika,basy a proste prejav s moznostou ozaj az uchylneho mnozstva variacii na doladenie po jednotlivych pasmach je oproti serii priepastny,bonusom je zachovanie vsetkeho povodneho v aute,v pripade problemua riesenia v zaruke kedykolvek vratne

Vytapacorovanie  vo dverach som spravil ako prvy krok este pred Isudarom,ani nie kvoli audiu,ale ze vsetko vo dverach odlozene tam neskutocne lomozilo,ze to ale malo aj efekt na audio,to som bol sam prekvapeny,ale garantujem ti,ze to teda nebol ani zdaleka zvuk ala Isudar,ktory to dava teraz

Ja poznam Cantony z 2 predchadzajucich Superbov a v tomto ich ten Isudar za zlomok ich ceny schova

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...