Přejít na obsah

STK - kontrola brzd a HALDEX


slavo

Doporučené příspěvky

V 8. 1. 2021 na 14:19, slavo napsal:

Ahoj, pocul som ze ak mam Haldex, nemali by na STK kontrolovat brzdny ucinok na valcoch. Co je na tom pravdy, moze dojst k poskodeniu, keby to dali na valce?

 

Dik za vsetky odpovede

Zalezi aku maju valcovu skusbnu, su aj na 4x4 kde sa bzrdi kazde koleso napravy zvlast tak sa to da. Pripadne sa na kontrolu brzd urobi jazdna skuska brzd.
keby to dali na valce nemalo by sa poskodit, ale ako sa VSB zapne a zacnu sa tocit predna naprava (ako keby bol smyk) zadna naprava bude tlacit auto von z VSB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hej vypnes zapalovanie a potom nepojde posilovac brzd, takze toto riesenie nieje to prave.
aj v neutrale a bez plynu zadna naprava tlaci auto von z VSB (ak nieje zapalovanie vypnute)

ako odbrzdis zadnu napravu a skontrolujes? ked bude zatiahnuta rucna brzda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, guest100 napsal:

nevím co je VSB a vcelku mi to je jedno, k tomu abys věděl zda auto brzdí nebo ne přeci posilovač brzd nepotřebuješ, nechci se dohadovat, napsal jsem to jak to prostě pro vozidla 4x4 s haldexem je a jak mi to řekl člověk který pracuje na STK

Potrebujes lebo ma uplne ine brzdne sily s posilovacom a bez neho, kedze pri brzdeni sa pozera aj nato akou silou sa tlaci na pedal brzdy a tato maximalna sila je obmedzena (aspon na svk) a tym padom pri takom istom tlaku bez posilovaca brzd a s posilovacom brzd je podstatny rozdiel a moze to ovplyvnit sposobilost/nesposobilost auta, kedze kazde auto (podla roku vyroby, ci ma alebo nema ABS a ci je to kategoria M1, alebo N1) je predpisany minimalny ucinok brzd, ktory musi dosiahnut.

Kazdopadne na stanici TK urcite vedia ako brzdit auto 4x4, zalezi aj od znacky auta ci sa da brzdit v normalnom rezime alebo "specialnom". (napr Audi sa daju brzdit uplne v pohode, okrem rady Q a allroadu. VW a skoda sa v obyc rezime neda brzdit vobec)
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...