Přejít na obsah

Jaké disky koupit pro combi?


pinkano

Doporučené příspěvky

Prodejce ani oficiální Škoda linka mi nejsou schopni říct, jaké pneu a disky koupit na novou Octavii, kterou dostanu v únoru. Že potřebuju techničák. Ten nemám, protože je teď vůz ve výrobě, ale dojede na letních kolech, abych odjel, potřebuju přezout na zimní. Ze současné trojkové tam nepůjdou.

Nemáte někdo Octavia Combi Style 1.5 TSI 110 kW 6MP techničák? Ani ten mi nejsou schopni sehnat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Môžeš skúsiť napríklad konfigurátor alcaru (nemyslím tým že musíš kúpiť disky od nich, ale v konfigurátore majú celkom dobre popísané všetky parametre aj odporúčané a homologizované rozmery pneumatík), stačí vyklikať auto podľa výrobcu -> modelu -> roku výroby -> motorizácie, vybrať ľubovoľný disk, veľkosť nad ktorou uvažuješ a vypíše k nim vhodné rozmery... Zo získaných údajov sa vieš odraziť prakticky na akejkoľvek stránke, ale predajcovia by Ti tieto informácie mali vedieť poskytnúť aj keď im dáš základné info o aute na aké to ide...

 

-> https://www.alcar.cz/3DKonfigurator/index.php?lcs=zly4htfjss&country=cz;cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ziadny konfigurator od Alcaru,ani od nikoho ineho nemoze odporucat ziadne homologovane rozmery diskov a pneumatik.Na to je jedine vyrobca auta,ktory to aj popisuje garantuje v technickom preukaze.

Samozrejme ako zorientovanie a ziskanie prehladu ok,ale nieje to nic,podla coho sa da vobec uvazovat a riadit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Patrik1971 dovolím si čiastočne nesúhlasiť. Alcar ponúka aj informáciu akou normou sú dané rozmery homologizované a tiež či je daný rozmer totožný s originálnym príslušenstvom. Pracoval som v predajni diskov a pneumatík niekoľko rokov a nikdy sa nestalo že by dané kolesá nepasovali.. Neviem ako je to so zákonmi v ČR, ale mali sme dokonca postup kde bolo možné na základe TUV certifikátu (homologizácie) požiadať o zápis alternatívneho rozmeru pneumatík do technického preukazu. Sám som týmto procesom prešiel a mal tak dopísaný oficiálnou cestou na polícii so všetkými potrebnými dokladmi rozmer v TP čiže na základe toho sa dá tvrdiť že nie len to čo je v TP je sväté..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, mato241 napsal:

@Patrik1971 dovolím si čiastočne nesúhlasiť. Alcar ponúka aj informáciu akou normou sú dané rozmery homologizované a tiež či je daný rozmer totožný s originálnym príslušenstvom. Pracoval som v predajni diskov a pneumatík niekoľko rokov a nikdy sa nestalo že by dané kolesá nepasovali.. Neviem ako je to so zákonmi v ČR, ale mali sme dokonca postup kde bolo možné na základe TUV certifikátu (homologizácie) požiadať o zápis alternatívneho rozmeru pneumatík do technického preukazu. Sám som týmto procesom prešiel a mal tak dopísaný oficiálnou cestou na polícii so všetkými potrebnými dokladmi rozmer v TP čiže na základe toho sa dá tvrdiť že nie len to čo je v TP je sväté..

Ano,kedysi to bolo mozne,ale vtedy nikto neriesil emisie,spotreby,homologacie a podobne vtakoviny.Kazdou takouto zmenou sa stava auto nesposobile,lebo nepreslo schvalovacim procesom vyrobcu.

Samozrejme na vlastne riziko tam samo mozes s rozumom zavesit aj disky a pneu aj inych parametrov,to dobre vieme,pripadne tam narvat cokolvek,co ti dovolia nejako pokutne zapisat a pozehnat,ale podla mna to nieje ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, suri. napsal:

a hlavne nerozumiem prečo nekúpiť origo disky v komplete , je toho plný ESHOP , 90% O4 odišlo na hliníkových diskoch , 10% na plechových kompletoch R16 ...pri cene toho auta zbytočné riešiť

Rád, ale nevím kde, když jsem se bavil s oficiálním prodejcem a říkal, že koupím to, co mají v originálním eshopu, říkal, že určitě ne, že to nemusí sedět a že musím zavolat s techničákem, aby to přesně sedělo. Cenu neřeším, chci koupit originál Škoda, ale ani to nelze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak trochu predajca vie,preco to hovori....nech je radsej istota,ze tam budes mat to,co tam podla TP ma byt a mas pokoj a nemusis sa strachovat a nic riesit.Kazdopadne ak jeden den disky s pneu z eshopu objednas,na druhy den ich mas u dealera a vpoho ti ich prezuju.To skor bude dlhsie trvat priprava auta,spz a poistenia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Patrik1971 napsal:

Ano,kedysi to bolo mozne,ale vtedy nikto neriesil emisie,spotreby,homologacie a podobne vtakoviny.Kazdou takouto zmenou sa stava auto nesposobile,lebo nepreslo schvalovacim procesom vyrobcu.

Samozrejme na vlastne riziko tam samo mozes s rozumom zavesit aj disky a pneu aj inych parametrov,to dobre vieme,pripadne tam narvat cokolvek,co ti dovolia nejako pokutne zapisat a pozehnat,ale podla mna to nieje ok.

Nerozumiem ako myslíš "pokutne zapísať a pozehnat".. Možno sa nerozprávame o tom istom a doplním teda postup ako sa to riešilo v mojom prípade. Bol som vyslaný na školenie do DEKRA Slovensko v Banskej Bystrici, kde som absolvoval školenie o zápise alternatívnych rozmerov kolies, ktorého výstupom bol certifikát vydaný na moje s ktorým mohla firma v ktorej som pracoval vydávať žiadosti o zápis alternatívnych rozmerov do TP (uznávam, bolo to 6 rokov dozadu, ale neverím že sa za tú dobu tento proces už nedá realizovať). Fungovalo to nasledovne (aspoň čo si pamätám, je to už predsa len nejaký ten rok ale tým že som to absolvoval aj sám s vlastným autom verím že si väčšinu pamätám):

 - ako predajca sme vystavili žiadosť o zápis, vytlačili TUV certifikát s konkrétnym modelom auta, disku a pneumatík

 - zákazník musel zaplatiť nejaký poplatok, ísť na STK stanicu, kde technik skontroloval kolesá a či je všetko OK (tento špeciálny úkon stál na STK tuším okolo 10€)

 - následne s potvrdením z STK, žiadosťou a TUV certifikátom podať žiadosť na políciu kde následne čakal 30 dní na vystavenie nového TP s pridaným alternatívnym rozmerom (tento úkon stál tuším okolo 30€)

 

Bolo bolestivé prvý krát si prejsť týmto procesom, lebo bohužiaľ ani na STK ani na polícii nevedeli že to legislatívne touto formou ide. Po tom čo každý z nich zavolal svojich nadriadených / poradcov sa vždy na základe legislatívy uznalo že to možné je a všetko je zdokladované tak ako má.. (tento proces som podstúpil hlavne kvôli tomu aby sme mohli zákazníkom dať dôkaz že to ide a detailný postup ako na to.. samozrejme to šlo aj čiernou cestou s bežnou taxou 50€ a ľahkou známosťou na polícii a vtedy súhlasím s Tebou - ide o hazard na cestách)

 

Neviem či to chápeš ako proces obchádzania zákonov, alebo niečo čo ohrozuje bezpečnosť cestnej premávky, ale rozhodne sa tým auto podľa zákona nestáva nespôsobilé tak ako píšeš, pretože je všetko vykonané v súlade so zákonom.

 

Je pravdou že v tejto sfére už nepracujem, ale viem sa spýtať môjho bývalého zamestnávateľa či to takto stále funguje, každopádne ak máš nejaký konkrétny príklad kedy sa rozmery označené v Alcare ako "OE" (originálne príslušenstvo) nezhodujú s rozmermi zapísanými v technickom preukaze priamo od výrobcu, rád uznám že máš pravdu a doba od kedy som v tom chodil sa zmenila. My sme tieto údaje totiž používali denne a prešli nám cez rúk mnoho TP a nespomínam si kedy by niečo nesedelo... (*nepoužívali sme ten bežný alcar prístup ale B2B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tým chceš povedať, že keď je raz nejaké auto homologizované na prevádzku s určitými rozmermi kolies, tak sa to 3x do roka aktualizuje a všetci vlastníci áut si musia kupovať nové kolesá? Nerozumiem čo majú spoločné emisné normy s rozmerom kolies......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://webapps.skoda-auto.sk/Pneumatiky-2018/

https://webapps.skoda-auto.sk/servis/pneumatiky

prestuduj si,co znamena Skoda tyrecluster a pochopis,co za za posledne 3 roky zmenilo v tejto oblasti....

Vidis....nerozumies....ty pises,ze pochybujes,ze to moze byt inak,ako ty poznas spred 6 rokov....ja pisem,ze je to uplne inak a iba na margo toho davam info,ze sa do roka menia trebars 3x emisne normy na auta,takze meni sa teraz vsetko extremne rychlo,takze spominat nieco ako overene spred 6tich rokov uz je hodne davno a mimo....

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Patrik1971 napsal:

https://webapps.skoda-auto.sk/Pneumatiky-2018/

https://webapps.skoda-auto.sk/servis/pneumatiky

prestuduj si,co znamena Skoda tyrecluster a pochopis,co za za posledne 3 roky zmenilo v tejto oblasti....

Vidis....nerozumies....ty pises,ze pochybujes,ze to moze byt inak,ako ty poznas spred 6 rokov....ja pisem,ze je to uplne inak a iba na margo toho davam info,ze sa do roka menia trebars 3x emisne normy na auta,takze meni sa teraz vsetko extremne rychlo,takze spominat nieco ako overene spred 6tich rokov uz je hodne davno a mimo....

Pozrel som, ale preštudujem dôkladnejšie a overím si aby som sa teda dovzdelal, Ďakujem za podnet.. Z prvého pohľadu mi to ale pripadá že ten Tyre Cluster vyzerá skôr ako set rozmerov ktoré zapíšu aby tam nebol v TP vždy román na pol strany, ale zatiaľ som nenašiel že by sa to vylučovalo s praktikami ktoré som popísal predtým... A nikde som nenapísal že "pochybujem" ako tvrdíš, skôr som sa pýtal prečo by sa nemalo dať spoľahnúť na OE rozmery z Alcaru, ideálne konkrétnym príkladom... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak teda chces nieco konkretne....sme v teme Octavia4....alcar tam ponuka vpoho pre 1,5 TSI aj 19 a 20" kolesa,co ak pozries to TP,ktory tu niekto postol nieje ani nahodou.

Rozmer diskov v sirke a velkosti v palcoch...podla TP 7,5jx18/alcar 8jx18...fabricke ET 48/alcar 40,35...to nesedi ani nahodou

O rozmere pneu sa radsej ani rozpisovat nebudem,lebo fabrika podla TP tam ma iba jeden 225-45-18,kdezto alcar tam akoze odporucane a umoznuje pouzit vlastne hocico...ved pozri...

A toto su vsetko mnou spominane rozdiely v emisie,spotreba a nesulad s tym,co folo fabrikou homologovane.

Preto pre mna osobne takyto konfigurator nema vypovednu hodnotu a je viacmenej vhodny iba na to,aby som si urobil obraz o tom,ako by auto mohlo vypadat aj inak,ako s fabrickymi kolesami

215/45R18   conf_detail_remark_grey.png conf_detail_tuev_grey.png
225/40R18   conf_detail_remark_grey.png conf_detail_tuev_grey.png
225/45R18   conf_detail_remark_grey.png conf_detail_tuev_grey.png
235/40R18   conf_detail_remark_grey.png conf_detail_tuev_grey.png
235/45R18   conf_detail_remark_grey.png conf_detail_tuev_grey.png
245/40R18
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, síce si mi odpovedal na to že v Alcare sú aj rozmery ktoré síce sú homologizované napr cez TUV a nie sú v technickom preukaze, ale ešte raz: ja vravím o OE rozmeroch (OE = originálne príslušenstvo), tie v tých rozmeroch čo si poslal nenájdeš...

oe.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, RDMBR napsal:

@pinkano ano kombi, ale to je jedno jestli kombi nebo liftback;)

Jinak muzes se podivat na sbazar, ja tam sehnal antracitove perseusy se zimakama za 26000 plus doprava 1000, je to od chlapka ze Sokolova

D092AC34-C9F5-4255-84A2-F87EE3633F55.jpeg

@RDMBRpodle toho co mi říkali, tak to musí být přesně stejný model i motorizace jinak se to může lišit, takže bych nejraději úplně stejný typ co budu mít já. Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, RDMBR napsal:

@pinkano co to je za kokotinu? :) @Jan R. osvetli mu to prosim;) 

To nevím, řekl jsem na nákupu u dealera, že budu mít Octavia Combi Style 1.5 TSI 110 kW 6MP a nebyli mi schopni říct, jaké disky koupit, že potřebují techničák. To samé na oficiální lince Škoda Auto.. jen prodávám, jak jsem koupil :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplně jednoduše. Všechny 4 povolené rozměry pneu i šířka disku je k vidění na eshopu Škoda.

Jestli je to lift nebo combi je jedno, výbava také.

19" je jen pro vozy vzadu s víceprvkovou nápravou.

Tady je ten výběr https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/kola--rafky/c/wheelsAndRims?q=%3AscoreDesc%3AcarType%3AOctavia%2BIV%2B%282019%2B%29

Není omezení velikostí předních kotoučů na 1.5, jestli tam dají plechy 16" nebo 18" Perseus ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...