Přejít na obsah

Jaké disky koupit pro combi?


pinkano

Doporučené příspěvky

  • o 11 měsíců později...

Ahojte, o pár dní by mi k predajcovi malo dojsť nové auto, konkrétne Skoda Octavia IV Scout 110kW 4x4. Potrebujem poradiť pri výbere zimných kompletových pneumatík. Predajca mi ponúkol na výber z dvoch a to disky Lyra 17", rozmer: 6,5J x 17" ET46, strieborné alebo čierne na ktorých sú pneumatiky rozmeru 205/55 R17 95V XL. Ja som si ale práve všimol v e-shope Skoda ze majú skladom aj tieto Perseus 18",strieborné 7,5J x 18" ET48 na ktorých sú pneumatiky rozmeru 225/45 R18 95V XL. Neviete niekto či je možné ich obuť na Scouta 4x4? Nemám ešte Technicak. Rád by som ale šiel do tých Perseus, kedže su krajšie, no neviem či taký rozmer pneu je aj na zimu a vytlky vhodný..nejaké rady odporúčania? Vďaka

Editováno: , autor: Pali5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

225/45 budú hooodne nizučké. Niekedy dávno som mal 235/45 a v pneuservise mi ich ani nechceli namontovať.

na súčasnom aute jazdím 225/55 - to sú zase celkom balóny.

XL sú dobrá voľba na zimu - odolnejšie bočnice, nevidíš v brečke dieru na ceste ale s XL sa nemusíš báť že by si prerazil bočnicu. Ja som našiel takúto dieru pred pár rokmi v noci. Rana, som myslel že je preč koleso. Za dierou tri autá menili kolesá, u mňa v pohode len vibrácie na diaľnici. Myslel som že je geometria v keli ale bol to zdeformovaný disk (osmička ako na bicykli) ale pneu to prežila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@jakas A aké máš zatiaľ skúsenosti s 18? Dnes mi predajca volal že majú zimne komplety už iba čierne Lyra 17. No tie sa mi nepáčia. Tak teraz uvažujem či zobrať tie strieborné perseus 18 komplet aj s pneu alebo vybrať iba disk a k tomu si dokúpiť v pneuservise pneumatiky. Disky 17 čo som pozeral, tak sú skladom čierne Lyra, Rotare a Pulsar. Neviem sa teda rozhodnúť... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, jakas napsal:

18 jsou v pohodě. Perfektní jízdní vlastnosti a přitom přiměřeně komfortní.

Já zatím měním gumy na discích Braga.

 

Sice nemám čtyřkolku a ani kombi, ale zimáky 225/45/18 na discích Perseus antracit 7,5J x 18" se chvají úžasně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

 

V 15. 12. 2021 na 22:40, jakas napsal:

Ještě doplnění.

Jen 17tky jdou s řetězy dle návodu.

Já mám 18 i na zimu a tak musím věřit čtyřkolce....

A nebo textilní návleky.

 

V tématech o Superbu řešili nasazení řetězů na 18" kola. Nemáte s tím někdo zkušenost? https://snezneretezy.cz/snehove-retezy-pewag-servo-sport-rss-75#927 Příští zimu už snad budu mít auto a nejsem si jistý, jestli oproti 19" letním nebudou 17" na zimu moc malé. Nechci ale přijít o možnost nasadit řetězy, párkrtát už mě zachránily...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...