Přejít na obsah

Divný zvuk pri cúvaní 1.8 TSI DSG 7st.


Martin1122334455

Doporučené příspěvky

Ahojte, budem veľmi rád ak by mi niekto vedel pomôcť.

 

Mám Superb 2 1.8 TSI 118kW s automatickou 7 stupňovou prevodovkou DSG. Začalo to keď som išiel po diaľnici cca 120 km/h na tempomate. Keď som chcel pridať rýchlosť (cez ľavú páčku kde sa ovláda tempomat, nie cez plynový pedál), auto trošku cuklo a kým som nezišiel z diaľnice vydávalo pri pridaní plynu divný zvuk - hrkotanie. Trošku sa to podobalo na zvuk rozvodovej reťaze, akurát to bolo asi 3x hlasnejšie. Na ďalší deň už keď som sa pripájal na diaľnicu (mal som plný plyn), to začalo vydávať taký istý zvuk. Vždy ale len pri pridaní plynu. O 4 dni neskôr ten istý zvuk, ale už nie na diaľnici ale na okreske, keď som predbiehal iné auto. 

Dal som to do servisu, tam nič nezistili. Povedali že rozvody sú úplne vporiadku (boli menené 30000km dozadu). Teraz mi to už pri jazde dopredu žiadny zvuk nevydáva, práve naopak, keď pri cúvaní trochu viac stlačím plyn, začne to vydávať ten istý zvuk ako som spomínal. Prevodovka radí vporiadku, žiadne cukanie. Motor výkon neuberá.

 

Budem rád za všetky Vaše rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes som išiel opäť autom a ten istý zvuk aj pri jazde dopredu. Napadlo ma ešte či to nemôže byť tá rozvodová reťaz, ktorá nie je dobre premazavana keď je ešte studený olej v motore. Po asi 20 minútach jazdy už žiadny divný zvuk nie je počuť. 

 

Toto všetko začalo keď vonkajšia teplota klesla pod 0°C. Auto som kupoval v máji a doteraz som ten zvuk nepočul, až kým teploty aj cez deň klesli pod bod mrazu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...