Přejít na obsah

Aplikace MyŠkoda


Doporučené příspěvky

Ahoj, jak Vám šlape spojení s aplikací MyŠkoda? Mě se zatím svého Karoqa nepodařilo připojit. Normálně jsem si ho přidal podle VIN, ovšem pak aplikace napíše, že z důvodu zabezpečení a jelikož údajně můj vůz má SmartLink+, se mám připojit pomocí tohoto. AndroidAuto normálně jede, ale aplikace auto stále nepotvrdí. Nedělalo to někomu taky?

garaz.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je na to tady několik diskuzí. Zkus pohledat. Obecně ale doporučuji, vytvořit přes web (pokud ještě nemáš) účet na Škoda Connect a za pomoci tohoto účtu se pak přihlásit do app MyŠkoda. Mě se to takto připojit povedlo (přes kabel). 

 

Jo, a pak ještě záleží, jaký máš telefon. Zaznamenal jsem tady na fóru v posledních dnech oficiální odpovědi z infolinky Škoda, že snad pro Samsung (Android) tato app vůbec nefunguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je ten, že na Androide Connect/MyŠkoda funguje jedine cez Mirrorlink. No a Mirrorlink už prakticky žiadny novší Android nepodporuje. Samsung ho postupne zarezáva, v novších mobiloch (A10+) už tiež nie je. Čiže jediná možnosť ako prepojiť novú MyŠkoda appku s autom je cez iPhone s CarPlay.

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, brrrrm napsal:

Problém je ten, že na Androide Connect/MyŠkoda funguje jedine cez Mirrorlink. No a Mirrorlink už prakticky žiadny novší Android nepodporuje. Samsung ho postupne zarezáva, v novších mobiloch (A10+) už tiež nie je. Čiže jediná možnosť ako prepojiť novú MyŠkoda appku s autom je cez iPhone s CarPlay.


Bohužek máš pravdu. S přechodem na novou aplikaci MyŠkoda zařízli prakticky většinu nových Android telefonů a zrušily funkčni aplikace Škoda Connect a One App. Jediné co nám zbývá je psát na technickou podporu a tlačit na to aby zapracovali zpět konektivitu na Adnroid teledony bez Mirror linku přes USB. 
Škoda zřejmě do budoucna počítá že se již nebude připojovat přes kabel, ale vše pujde online.  Bohužel když jsem v roce 2019 kupoval vůz byl eCall za příplatek.  Vědt to, tak si ho tam přidám :-/

Editováno: , autor: DaroshCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Karoqa cca 3 měsíce apka MyŠkoda i android auto mi funguje vcelku v pohodě, ale jak jsem již psal v jiném vláknu mám telefon s android 10 a stále musím mít nainstalovanou aplikaci Android Auto jinak se mi nepřipojí ani s kabelem ani bez. Nevím na kolik to má vliv na váš problém. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A máš připojený telefon přes SmartLink? Musíš se připojit k infotainmentu pomocí Android auto a pak spustit aplikaci v telefonu. Už to tady bylo napsáno. Bez toho to nefunguje.

 

Edit: Zkus ještě tu app restartovat a znovu spustit až po spojení s autem. Mě to pomohlo. Nebo ji poprvé spustit přes android auto. 

 

Editováno: , autor: dafro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě asi propojit nepůjde, na můj dotaz mi Škoda odpověděla takto:

Vážený pane Kozáku,
 
děkujeme za Váš e-mail.
 
Aplikace My Škoda App se s vozidlem nespojí, protože ve Vašem voze (dle ověření VIN) nejsou z výroby nainstalovány komponenty pro podporu služeb Škoda Connect.
Dodatečně tyto komponenty bohužel do vozu nainstalovat nelze.
 
S pozdravem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je divné, díval jsem se zpětně do ceníku pro MR2020 a tam byl SmartLink od výbavy Ambition. Zkus někoho kdo má jablko. Já mám stejný infotainment (Bolero 6/2020) a přes CarPlay mi to jede.

Editováno: , autor: dafro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Používáte někdo "Záznam jízd" v aplikaci "MyŠKODA"? Na jakém principu to funguje? Jak to nahrává? Asi něco dělám špatně. Nepodařilo se mi nahrát jedinou jízdu. Jsou podmínkou předplacené nějaké služby Škoda Connect nebo naplánovaná trasa? Píše mi to, že pro zahájení záznamu mám propojit telefon s vozidlem, ale to mám! Jsem připojen přes CarPlay, ale stále nic. SmartLink+ je aktivní.

Zaznam.png

MySkoda.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hehe, ohledně zaznamenávání jízd - já používám už ze storu staženou(zrušenou) aplikaci Škoda OneApp a jízdy stále zaznamenává perfektně, dokonce jsem si jí dal už na nový telefon a pořád funguje. Skoda OneApp v1.6.6 je ke stažení např. na apkMonk nebo apkPure, cesty jde pak vyexportovat (ne trasu, jen nektere udaje). Jen se obávám že už to nepůjde spárovat, možná spárovat s nějakou tou novější apkou, a teoreticky by se to mohlo připojit k té staré OneApp, na novém mobilu jsem nic nepároval jen nainstaloval OneApp a automaticky se to s autem propojí. Pokud chci aby se zaznamenávala mapa tak to musím alespoň otevřít, když se pak mobil zhasne (používám na navigaci AA po kabelu) tak to nahrává dál i s mapou, pokud tu obrazovku nespustím tak jen bez mapy.

Editováno: , autor: lukas_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes vyzkoušel všechno možné, a prostě to jízdu nenahrává. Mám IOS, takže ty alternativní aplikace bohužel využít nemohu. Může mi prosím někdo potvrdit, že mu to nahrává jízdy ve spojení s iPhonem přes CarPlay? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám IOS, připojím telefon na wifinu auta a pak spustím My Škoda. Při prohlížení se karty (stav vozu, zdraví) automaticky aktualizují.

Při jízdě je vhodné mít otevřenou kartu záznam. Celé je to nespolehlivé prostě paskvil. Dal jsem do auta svojí gps a používám app Ruhavik zatím free a 100% spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 4. 2021 na 15:58, dafro napsal:

Tak jsem dnes vyzkoušel všechno možné, a prostě to jízdu nenahrává. Mám IOS, takže ty alternativní aplikace bohužel využít nemohu. Může mi prosím někdo potvrdit, že mu to nahrává jízdy ve spojení s iPhonem přes CarPlay? Děkuji.

Omluva Škodovce. Tak záznam jízd ve spojení s iPhonem přes kabel opravdu funguje. Jak tady bylo psáno, je potřeba zcela deaktivovat zámek displeje (zhasínání obrazovky) a celou dobu nechat otevřenou aplikaci na záložce "Záznam jízdy". Zpráva o nahrávání se zobrazuje pouze při pohybu auta. To fakt musel vymyslet d***.😖

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby někoho zajímalo, zde vyjádření Škodovky k “Záznamu jízd”

 

Citovat

Pro správný záznam jízd v Logbooku musí být aplikace již od začátku zapnuta na popředí (viditelně na displeji). Při přerušení nebo vypnutí aplikace (postačí např. hovor) se záznam jízd nenahraje. Zároveň jsou rozhodujícími parametry pro to, jestli se funkce „Záznam jízd“ v mobilní aplikaci MyŠKODA přeruší nebo ne i  čas a vzdálenost. 

Pokud jedete více než cca 500 m (vzdušnou čarou) zcela mimo příjem signálu GPS a GSM nebo nemáte dostatečné kvalitní pokrytí těmito sítěmi déle než 10 minut, tvorba Logbooku (tedy záznam jízdy) se zastaví a musí být zahájena znovu.

Další informace naleznete na videu cca od jeho druhé minuty:

https://player.vimeo.com/video/410553258?api=1&player_id=video_showreel_frame_410553258&autoplay=1

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

celá appka je krám, ako aj celá Škoda... funguje asi podľa množstva kyslíka v ovzduší... mne od 1.11. neaktualizuje údaje z auta, aj keď v appke pri zdravotnej karte píše aktuálny dátum, ale km sú neaktuálne... a keď to dám aktualizovať, alebo chcem zablikať, otvoriť, zatvoriť auto, tak vyhodí chybové hlásenie

Screenshot_20211107-102411.png

Screenshot_20211107-102429.png

Screenshot_20211107-102447.png

Screenshot_20211107-102506.png

Screenshot_20211107-102519.png

Screenshot_20211107-102742.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

posledný, aktuálny stav z auta som dával včera do príbehu na IG... moje rozčarovanie z aktuálneho stavu km po prejdení "väčšej" vzdialenosti kľudnejšou jazdou... ale teraz si všímam, tá planétka je sivá, auto nemá internetové pripojenie, ale mám to niekedy do budúceho leta predplatené... idem kuk a hodím ešte z toho snímku obrazovky

skoda connect.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...