Přejít na obsah

Columbus RNS510 modelové verzie


Doporučené příspěvky

Ahojte,

existujú verzie Columbus RNS 510, alebo sa líšia len FW? Viem akurát, že niektoré majú SSD disk, záleží od roku výroby, alebo kódu produktu?

Alebo je to v podstate jedno a dá sa vyupgradovať?
Predpokladám, že nám treba Škoda verzia, lebo farba podsvietenia sa meniť nedá (mimo fyzickej výmeny SMD LED).

Prípadne ak má niekto za rozumný peniaz na predaj zo západného Slovenska +/- ..


Díky borci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Niesom odbornik, len co som dohladal, ked som riesil podobny "problem". Ano bolo viac verzii, v skratke:

novsie mali SSD namiesto HDD a tiez viac miesta na disku (30GB vs 40GB)

LEDkovu obrazovku
novsi firmware

a udajne lepsi procesor

Myslim ze novsie mali aj podporu DAB

starsie verzie mali problem s vybijanim baterky

 

Niektore sa daju upgradnut, niektore nie. Teda firmware. Co sa tyka vymeny SSD za HDD je to podla mojej skusenosti uplne zbytocne, ziadne zazraky sa nedeju a je takmer nemozne badat nejake zlepsenie vykonu (akurat, ze rcyhlejsie nabootuje). Tiez som to chcel, ale ked som nastudoval co vsetko preto treba spravit s tym diskom (maju tam nejaky ich speci file system) som sa nato vykaslal. Skus poguglit, zalezi, aky mas index na konci (posledne psmeno) a asi najdes viac info :)

Ked uz tak by som v dnesnej dobe riesil nejake OEM radio. V OII sekcii su o tom popisane mraky.... Co som sa ale nikde nedocital je moznost dat taketo OEM radio, ked mam Sounds system...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem Ti @Martttin.

Ja som práveže vymenil RNS310 za OEM čínske rádio, nie zrovna najlacnejšie, ale vadí mi IPS display, ktorý za tmy dosť svieti a ruší ma to, má slabú komunikácia smerom na MFD.

Tak zvažujem vyskúšať RNS510, aj keď si na ňom waze pravdepodobne neprehrám..

 

Čo som ešte zatiaľ dogooglil, tak rádia končiace 686 majú DAB a rádia končiace 680 nemajú DAB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dab ti je jedno pokud nemáš anténu na dab tak to je zbytečná. Starší měli LCD novější led. Harddisk ti řekl. Software do toho potom můžeš dát nejnovější a vše bude fungovat jen potřeba sladit s gateway aby to jelo pokud máš starou verzi tak se nevyhneš výměně nebo alespoň přehrání software.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Original navigacia ma tu vyhodu, ze ak strati signal, tak berie udaje z CANu (otacky kolies, poloha volantu atd.) a vie ta nejaky cas navigovat aj bez signalu. Ale inak je to proste krabica z pred 10 rokov a nemoze od toho clovek cakat zazraky a tiez pri roznych verziach, ako som pisal clovek ani nezbad anejake markantne rozdiely.

 

Neviem, co mas za OEM, ale ked som jednym okom pozeral diskusiu v OctaviaII sekcii, tak mi prislo, ze uz to vie celkom pekne veci vratane MFD. Ale nevyznam sa do toho :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...