Přejít na obsah

demontaz 3. brzdoveho svetla na kufri


Miroslav Bocan

Doporučené příspěvky

zdravim,

chcel by som sa opytat, ci niekto nevie, ako demontujem 3. brzdove svetlo, ktore je na kufri, mam totiz zapchatu trisku na ostriekovanie kufra, a ked som ju sponkov prepichoval, tak som asi vysunul hadicku, lebo mi zateka teraz poza svetlo pri ostriekovani .... nechcel by som tam nieco pri demontazi zlomit alebo poskodit, nema niekto navod ako to dat dole?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam to s predlzenym sklom .... cize to mi nedoporucujete riesit? lebo uz mi to zateka poza to brzdove svetlo, opravit to musim ... len nvm ako to dat dole, aby som nieco neposkodil ... kedze ta tryska je priamo v tom brzdovom svetle ... najprv mi vobec nic neslo, lenze motorcek isiel, nadobka plna, nezamrznuta ... uz ani nie je pod 0 C, tak som prepichol tu trysku spendlikom, teraz uz ide aj na sklo, ale nie vela, a poza toho svetla ide zvysok (mozno som prepichol hadicku, alebo ked som zatlacil sa povysunula hadicka) a mi to potom steka na sklo .... bojim sa, aby tam nejake kontakty nezoskratovali pri brzdeni alebo nieco ... PS: podla obrazku toho tretieho brzdoveho svetla tam vidim spony, je mozne, ze je to len na tych sponach zacvaknute, alebo su tam aj z druhej strany nejake sruby co to drzia, len ich nevidim pre kryci plast kufru?

+.jpg

5970bd08edaf0_xl.jpg

Editováno: , autor: Miroslav Bocan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie, ten spojler je na skrutkach, to sa tusim musi demontovat, aby si to vedel vyriesit. Tie brzdove svetla praskaju pri manipulacii dverami, nastavovani dvier a dovolim si tvrdit i pri silnejsom zaobchadzani dverami. Dva plastove diely su spojene pevnym bodom, kovovou skrutkou. Zakonito to pri namahani, vacsej dilatacii bude praskat. Brzdove svetlo je na 2och skrutkach. Vid moje vlakno. 2x vyreklamovane. Vedia o tom, ze do nich zatekava, tak to skus vyreklamovat a keby neuznaju, potom to ries.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Dodi 15 napsal:

@Miroslav Bocan Tak není to úplně fér, ale nemusíš hned hlásit, že jsi se v tom vrtal. Treba špatně nasadili hadičku při montáži, že? ;-)

ja mam to auto uz rok a pol, stalo sa mi to teraz cez zimu, asi od soli, alebo nvm sa zapchala tryska ... ked som to prepichol uz ide, ale bud sa vysunula hadicka, alebo som prepichol hadicku, alebo prasklo nieco na tej tryske z vnutra, tazko povedat, ked tam nevidim .... teraz ide aj cez trysku, no tecie hlavne vela popod to brzdove svetlo a steka to na sklo.... preto som chcel len vediet ako to dam dole .... co som pozeral 2 sruby toho kufroveho spoileru su po bokoch ale asi 2 budu pod plastom z batozinovej strany kufra, co tiez presne neviem ako dam dole .... svetlo nove ma netrapi, original som pozeral ze stoji okolo 40e (ak je to hadicka, tu len skratim o poskodeny kus) .... len ma zaujimalo, ako ho demontujem dole .... u vacsine aut co som mal tu cest, stacilo len odsrubovat 2-4 sroby a odcvaknut ho... tu je to zlozitejsie o ten kryt kufra (ale to necham az ked sa trocha oteply a ustali teplota, teraz su plasty krehke a lahko sa lamu) ... do servisu sa mi s tym nechce chodit, zaprve, dokym to urobia, bez auta nechcem byt, a za druhe opravit si to viem sam a podstatne lacnejsie, kedze v zaruke mi taketo nieco asi neuznaju ... uz som robil kde jake veci na autach, len som chcel vediet, ci nemate nejaky postup ako na to .... nejaky popis co treba alebo foto z knizky pre dielnu ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Miroslav Bocan Bez tak pojdes so sedankou, co si tiez daval, ze mas problem. Este si precitaj sekciu technicke problemy a nazbieras dalsich par vad a mozes im to tam rovno nechat vramci reklamacie vsetko. Tak naco sa s tym drbkat, ked je riziko poskodenia. Vymenis, utiahnes silnejsie a zacne ti zatekat do brzdoveho a budes musiet do servisu. Tak nie je jednoduchsie zobrat vsetko naraz, nech sa s tym hraju oni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakoniec som sa do toho rohodol pustit, kedze ta tryska v brzdovom svetle sa da vymenit (keby nahodou), je to samostatna tryska ktora je tam len vlozena (14,69€) 5dd2578dcf2ae.thumb.jpg.475287bde149e05cf91fe74f656bcae8.jpg

a ked vidim jej rovny tvar, tak som celkom urcite asi prepichol gumenu rurku na ostrek, tym ako som to cistil.... ), vid priloha ....

 

-zaujima ma ale, ako dat tie plasty dole, ma niekto nejaku prirucku z etky alebo ja nvm odkial, ako to demontovat, pripadne vie postup? zatial co som zistil sam je na fotke ... to co je cervenymi sipkami sa da odcvaknut, drzia to len spony .... to co je prerusovanou zelenou ciarou nieco drzi, neviem ale co, kedze ziadne sruby nikde nevidim v okoli ani na plaste, a hrubu silu pouzit nechcem .... a to co je modrou farbou, ratam ze pod nou su sruby na to 3 brzdove svetlo, tipujem ze to drzia 2 sruby medzi modrou a cervenou, ktore su skryte pod tym prvym plastom a zvysok budu zrejme spony ...... je to tak? vie mi niekto poradit? A hlavne ako dam ten prvy diel dole? hlavne ten usek co je zelenou prerusovanou ciarou 1568803048_Beznzvu-1.thumb.jpg.b901ea468e5c893dc884571f6167d9cc.jpg

Editováno: , autor: Miroslav Bocan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejaky postup by sa tu urcite hodil aj pre niekoho ineho, keby niekedy menil to brzdove svetlo alebo tu trysku .... inak nvm presne ako to dat dole, ale ani neviem co sa stalo, lebo nejako zazracne sa to samo opravilo .... nvm ci to bolo tryskou alebo cim ... ale uz strieka len na sklo tak ako ma, a nezateka ani nic pod svetlo .... cize nechapem a nastastie to nemusim zatial teda ani riesit ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...