Přejít na obsah

padanie vodicovej sedacky


Miroslav Bocan

Doporučené příspěvky

zdravím,

mam jednu otazku, mozno je to hlupa otazka, ale ked si zdvihnem vodicovu sedacku do strmsieho naklonu smerom k volantu, tak po 1 dni (nie hned) mam zase operadlo spadnute viac dozadu, a nemam ho v polohe do akej som ho nastavil ..... sedacky nemam elektricke .... len proste sa mi zda, ze sa to stale vracia do tej istej polohy, neklesa to potom viac dozadu, ale ani to neostane viac pridvihnute ku volante ako by som chcel .... preto ma zaujima, ci je to normalny jav, alebo je to vada sedacky, ze nedrzi danu polohu stalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, stafa napsal:

Tu si môžeš prečítať, na čo sa ešte môžeš tešiť... :-)

Je tam aj to o sedačkách.

 

Scala problémy

dakujem za odkaz, ano docital som sa, ze mam simulovat otrasy a hybat tym operadlom hore dolu, ak je to ta vada, malo by sa koliesko nastavenia sklonu pohnut ... tak som zvedavy ci to tak je ... lebo pocas jazdy ked idem, tak mi operadlo drzi polohu, mne nepadne pocas jazdy ... ale az o den napriklad, ked sadnem do auta, uz je to spat v tej istej polohe ... cize nechapem preco a co sa deje (autom jazdim len ja) ... inak ziadne problemy na aute zatial nastastie nemam, ani ta sedacka zas neje extra problem, najviac ma stve teraz ten ostriekovac (co uz sa mi stalo aj na inych autach, len tu je to trosku nestastne riesene) ... v pripade, ze sa ta sedacka potvrdi, tak to poslem do servisu aj s tym svetlom, ak nie tak nvm .... lebo tu sedacku ani nedokazem, kedze sa to neprejavy hned pocas jazdy a ak ten test neukaze, ze povoluje, tak to nedokazem asi vobec ... a este sa bojim, ze mi povedia, ak je svetlo z vnutra pri tryske prasknute alebo co, ze to bolo tym, ze som tam mal letnu zmes alebo co, pritom je tam nemzrnuca zmes od zaciatku zimy a tryska bola niecim upchata .... aby sa z toho nejako nevykrucali a mi tam napalia 300e servis za 40e svetlo ....

Editováno: , autor: Miroslav Bocan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ohledne te sedacky to sleduju tady i na fb, protoze mam stejny problem... ale bohuzel drtiva vetsina lidi rika ze se to ani po vymene nezlepsilo. nebo mozna chvili ze to drzelo, ale pak se problem objevil postupne zase. jeste jsem teda vypozoroval, ze se to deje prevazne tem, co chteji mit sedacku jak ty rikas "strme=bliz k volantu" 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mě výměna na chvilku pomohla, ale už to zase trochu padá, i když míň jak dříve. A vypadá to, že vliv má asi hlavně to, jak si to sedadlo člověk nastaví. Ona ta sedačka nepadá do nekonečna, ale jen se posune o kousek dozadu. Já v sedadle nerad "ležím", takže mám radši opěradlo blíže k volantu. Tohle soudruzi trochu zpackali.

Ještě pár týdnů počkám a odvezu jim to zase.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si vzpomněl, že jsem za poslední dva měsíce nesledoval polohu opěradla, tak jsem se podíval na rysku a byla jen o půl zubu za mou ryskou, ale třeba v létě si to lehlo mnohem rychleji a o víc. Nejvíc tomu vadí cukaní dopředu/dozadu, takže brzda plyn a to se teď v zimě moc nedá, takže možná tak. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, cize urobil som si jednoduchy test, ako drzi sedacka .... zo zaciatku po prvej kratsej jazde, aj po druhej to drzalo ... potom sa to o nieco malicko posunulo (0,5 cm) ..... nasledne som chytil oboma rukami volant, a s chrbtom som par krat buchol do operadla s chrbtom (samozrejme primeranou silou), vtedy sa to vychylilo uplne najviac .... rozdiel je vidiet cca take 2-3 cm  ..... cize nedrzi polohu pre chybu, budem to musiet reklamovat, preistotu rovno oba ... to ma mrzi, doteraz som si myslel, ze mam dobry kus, nemal som so scalou ziaden problem, ale tak vidim ze ani ja som sa tomu nevyhol :(

 

PS: inak som si vsimol, ze to koliesko na nastavenie sklonu je dost labilne, pretocil by som ho snad aj dychnutim ... malickom to ide ako po masle, mozno je tam nieco uvolnene a preto to nedrzi, preto ked sa na to zatlaci, sa to pohne .... urcite je to vada vyrobi, len ked tu pisal kolega vyssie, ze aj po vymene mu to zas zacina robit, tak by SKODA mala nieco s tym robit .... mne osobne velmi nerobi dobre, ked lezim v aute ...  ako pisali ludia vyssie, ono to pada len do urciteho sklonu, dalej nie, ale ak si to chce clovek pridvihnut viac k volantu, tak asi do 1 dna jazdy to ma spat kde to bolo ....

IMG_20210122_121903.jpg

IMG_20210122_081438.jpg

Editováno: , autor: Miroslav Bocan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, ale vraj to maju vyriesene. mne naposledy ukazoval stanovisko zo SA, ze nemaju este riesenie a pracuju na tom, no napriek tomu to vymenia, ze co ked to klapne :D tak neklaplo. ak SA sa vyjadri, ze ma riesenie, tak chcem vymenu, no nech zarucene daju kus, co je uz ok.

Ta vola v koliesku je vzdy, to mas i v manuale pre auto spomenute. to ale nema vplyv na posuv. na koliesku presne citit, kedy sa posuva operadlo a kedy je len vola na koliesku.

Podla mna ten system je cely zly aj s tou volou. To mali riesit vo vyvoji priamo a nie dodatocne. Ti co to nemaju si dovolim trvdit su svetla vynimka, alebo jazdia kratke trasy a nevsimnu si to.

Ako ja osobne by som doplatil aj doplatok za elektricky nastavovacie sedadlo, ak to nebude robit. Nech uz je pokoj i s tymto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, csabac napsal:

Tak, ale vraj to maju vyriesene. mne naposledy ukazoval stanovisko zo SA, ze nemaju este riesenie a pracuju na tom, no napriek tomu to vymenia, ze co ked to klapne :D tak neklaplo. ak SA sa vyjadri, ze ma riesenie, tak chcem vymenu, no nech zarucene daju kus, co je uz ok.

Ta vola v koliesku je vzdy, to mas i v manuale pre auto spomenute. to ale nema vplyv na posuv. na koliesku presne citit, kedy sa posuva operadlo a kedy je len vola na koliesku.

Podla mna ten system je cely zly aj s tou volou. To mali riesit vo vyvoji priamo a nie dodatocne. Ti co to nemaju si dovolim trvdit su svetla vynimka, alebo jazdia kratke trasy a nevsimnu si to.

Ako ja osobne by som doplatil aj doplatok za elektricky nastavovacie sedadlo, ak to nebude robit. Nech uz je pokoj i s tymto.

 

ale co pozeram, tak elektricke sedaldo je mozne len u vodica (aspon podla cennika) ... pri skladani to je tusim 438e .... nvm kolko by chceli za dodatocnu montaz .... a vyriesi to problem len z polovice (teda len vodica), ak sa mylim, opravte ma ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máme z toho, že si kupujeme auta sestavená z balkánských dílů. Musíme měnit, měnit a na nic nečekat. Protože jestli jich mají plný sklad tak se jich potřebují zbavit a dřív opravená verze nebude. Docela sranda by byla ta auta začít po třech stejných závadách vracet.

Editováno: , autor: thejohndoe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no cize uz to mam vyreklamovane .... objednali ma v servise pomerne rychlo, cakal som len par dni, nasledne som auto doviezol, este ma aj odviezli domov a ani nie o 24h nasledujuci den bolo hotove (uz ho mam aj doma a to som len vcera ho tam odniesol) ... zatial to vyzera fajn, vidno ze bolo menene a lepsie sa mi aj v nej sedi .... samozrejme cas ukaze, ako dlho to vydrzi .... PS: inak som si vsimol, ze to koliesko teraz nie je take labilne, ako sa s nim steluje sklon operadla .... cize jednoznacne malo vacsiu volu ako malo mat .... inak s celkovym pristupom aj servisom som nad mieru spokojny, necakal som ze to az tak dobre vsetko prebehne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

18 hours ago, csabac said:

Lebo uz o tom vedia. To keby zazijes tie patalie ked sme sa do toho pustali. Im sa vada neprejavuje, to nie je mozne, atd.

 

Jo a ještě se u toho tvářili, že si vymýšlím, protože jim tam s tím ještě nikdo jinej nepřijel a co by tak mohlo být vadný na sedačce. Technik změnil trochu přístup až když jsem se ho zeptal, jestli si myslí, že si vymýšlím, abych je mohl vidět.

To pak bylo jako, že určitě ne a že věří, že se mi to může dít atd atd, ale stejně se nic neudělali dokud jim škodovka nenapsala, že tam závada fakt je. Pak mi volali a vyměnili to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ale skodovka uz o tom vie. Ja ked som bol, tak SA este ani o tom nevedela a dokladal som i videa, nielen fotky. 

Ale aspn sa ukazalo, ktori servis ma aky pristup v kritickej situacii a tie mnou vytipovane, ze budu "materske" hned odpadli.

Kazdpodane by bolo dobre vediet, ci teda maju to riesenie uz trvale, alebo nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo teď jo. Já jsem si jenom vzpomněl jak mě ten technik vysvětloval, že se mi to asi vlastně jenom zdá. To mě tenkrát fakt nakrklo. Sem každej den ladil sedačku, ale jim přišlo, že to prostě není možný a bla bla bla a že s tím nemůžou nic dělat, že kdyby vyměnili sedačku a pak jim to škodovka neuznala, že to budou platit ze svýho a bla bla bla. Jsem tam tekl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 2. 2021 na 21:09, jamescze napsal:

Rikas ze se ti v nem lepe sedi-tobe menili celou sedacku nebo jen tu kostru?

len konstrukciu, ale sa mi zda byt cela sedacka ina ako predtym ... myslim ta poloha ... zatial to drzi, ale chcem si zase urobit rysku pomocou pasky ci sa to nahodou trosku neposuva, uvidime ...

 

PS: zavisi mozno aj od predajne, ako vravim, u mna bol dobry pristup, rychly ... sami sa opytali, ci este nemam s niecim problem a sami sa aj ponukli, ze ma odvezu domov, cize ja som zatial spokojny.

Editováno: , autor: Miroslav Bocan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • Pawouk změnil název na padanie vodicovej sedacky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...