Přejít na obsah

Pískání při vyšší rychlosti


Kataniuz

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

mám Octavii 2, 1.9 TDI 77 kW, 4x4 a při vyšší rychlosti - od 80 km/h se ozývá pískání, které jsem zpočátku přirovnával k "povrzávání" polokožených sedaček např. vzadu. Nicméně zvuk vychází z palubovky / motoru. 
Na autě nová spojka vč. setrvačníku, rozvody, před týdnem jsme udělali komplet repasi podvozku - nové tlumiče, pružiny, ramena, tyčky, apod.  Když se mi sníží rychlost na cca 80 km/h , opět to zmizí. Předpokládám, že ložisko na kole by pískalo furt. Turbo normálně táhne. Ventilátor topení jsem zkoušel vypnout, taky nepomohlo. Napadá vás něco, jak tohle vyřešit? Nahrávka není moc kvalitní, ale zvuk je fakt nepříjemný a ve finále přehluší i zesílené rádio. Dělá to na všech zařazených stupních převodovky, i na neutrál. Na podvozku není nikde nic uvolněného, plandavého apod. 

P.S. Mám i nové hlavní světla - neoriginál od ABAKUSu s čočkou, je pod nimi cca 1cm fucha - dnes zacpávám a zkusím zda to není tím. 

 

Šílený zvuk v příloze. 

Díky předem za případné tipy.

Editováno: , autor: Kataniuz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, cayc napsal:

skontroluj si tesnenie na dverach v mieste, kde dolieha na blatnik, ak nedrzi huci za jazdy, znama choroba octavii 2

 

cayc, dik za tip - hned jsem tam bezel jak maly dite ... bohuzel (bohudik) jsou vsechny gumy tak jak maji byt, vypadaj normalne

 

ted jsem si vsiml, ze mam trochu vys (asi o 1 cm) vys sterac spolujezdce, dal jsem ho do vychozi polohy, dle znacky na okne...no zda to pomuze, nevim

 

jsem docela bezradny - navic, ted pri zkusebni jizde, zda to neni fuchem pod svetly to zase na 10-20 vterin pri 140 km/h prestalo a pak zas najednou zacalo :-O

 

zacinam smerovat k "vetrakum / chlazeni" motoru...jestli nevrzou vrtule, ale pri testu na diagnostice na plny vykon nic - mozna kdyz se k tomu prida protivitr...? kdovi sakra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...