Přejít na obsah

Samovolné otevírání/zavírání pátých dveří


pabloescobar

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny. Zajímalo by mě, zda se někdo setkal s problémem, který mě trápí. Mám na Kodiaqu elektricky otevíratelné páté dveře s funkcí virtuálního pedálu. Občas se stane, že se tyto dveře samovolně otevřou. Mám auto v garáži, kde ho zavřu, ale nezamykám. Již několikrát se stalo, že jsem našel auto s otevřenými pátými dveřmi, které se bohužel ještě navíc opřely o garážová vrata, která jsou hned za nimi. Manupulaci s klíči lze vyloučit, stalo se to několikrát v případech, kdy byly oba klíče odloženy na polici a nikdo je neměl v ruce. Dále se mi již asi dvakrát stalo, že otevřené páté dveře se samovolně začaly zavírat. Jednou při vyndávání nákupu z kufru (stačil jsem utéct) a jednou se tak stalo při tom, kdy jsem přicházel k autu a byl zrovna cca 2 metry od něj, tudíž i případné nechtěné podkopnutí nárazníku je jednoznačně vyloučené. Prostě se ozvalo chrakteristické pípání a dveře se samovolně zavřely.

V servisu byla provedena diagnostika bez zjištění jakékoliv chyby. Dotaz servisu na výrobce - zatím se s ničím podobným nesetkal. Začínám být lehce nervózní.. Pokud auto zamknu, nestane se to. Nicméně tímto problém nevyřeším.. Děkuji předem za jakékoliv rady či zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, proč by to měl být problém, navíc TADY mají ty kontakty veřejně. Ať klidně řekne, že to ví ode mě, že jsem je doporučil jako ty nejlepší :) Snad dokáže v jejich systému i najít podrobnější informaci, co udělali.  Já už si ani nevzpomenu, jestli jsem to řešil ještě na konci roku 2017, Kodiaqa jsem měl od listopadu. Ale spíš až v roce 2018. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj já jsem měl/mám také tento/podobný problém. Samovolné otvírání dveří. Mam virtuální pedál. Mám tu téma otevírání pátých dveří za deště. Je to strašně nepříjemné, taky se to otevře  samovolně. Podezříval jsem, že třeba kapající voda dokáže aktivovat virtuální pedál. Už se to asi 3 měsíce neobjevilo, tak jsem na to zapomněl.   Ale skoro vždy se to stane když jedu v prudkém dešti zastavím a kolem projdu s klíčkem, klidně i dva metry. Stalo se to ale už i bez deště a to jsem byl daleko.

@pabloescobar  pokud tedy bude nějaká výsledek s tím servisem, dej vědět.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 23. 1. 2021 na 11:47, Karel Bůna napsal:

Nevím, proč by to měl být problém, navíc TADY mají ty kontakty veřejně. Ať klidně řekne, že to ví ode mě, že jsem je doporučil jako ty nejlepší :) Snad dokáže v jejich systému i najít podrobnější informaci, co udělali.  Já už si ani nevzpomenu, jestli jsem to řešil ještě na konci roku 2017, Kodiaqa jsem měl od listopadu. Ale spíš až v roce 2018. 

 

Ahoj, mrkni prosím do zpráv.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim a aktualizuji stav. V servise podrobne zkontrolovali veskerou kabelaz, zda nekde neni poskozene misto ci vlhkost atd. - negativni. Dale vymenili spinace otevirani ve dverich ridice a v patych dverich. Nyni budu sledovat stav a pokud se bude zavada projevovat dal, prijde na radu vymena celeho vnitrniho mechanismu parych dveri. To uz je drazsi zalezitost, takze chapu strategii, ze by to prislo na radu az v dalsim kroku. Dale jsou ve hre oba klice, u kterych neni vylouceno, ze jeden z nich muze vysilat falesny signal. Opet budu sledovat. Obecne musim pristup servisu pochvalit. Presto ze vyrobce jim s timto nijak neporadil, snazi se tomu prijit na kloub a zavadu vyresit. O dalsim vyvoji sem casem pridam info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pakliže v servisu nic nenašli tak je můj osobní tip na klíč...buď špatný kontakt nebo neúmyslné zmáčknutí (např. v dámské kabelce - o cokoliv; či jen kapse těsných džín od ostatních klíčů na kroužku). Původně jsem si říkal, že by to mohlo být třeba nějaké zvíře, které 'nevhodně' proběhne pod zadním nárazníkem, ale tuhle variantu jsem zavrhl, páč na vitruální pedál je nutná blízká přítomnost klíče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

O víkendu jsem umýval auto, voda stékala po autě včetně čidel.   Byl jsem od kufru cca 2m . Kufr se samovolně začal otvírat a zavírat. cca 7x.   Zatím jsem v myčce s autem nikdy nebyl (ale myju je nebojte :-) , abych ochránil lak od poškrábaní a teď jsem si uvědomil, ze  tam vlastně nemůžu . Takové otevřené dveře v myčce to bych si vydělal.  Až to trochu půjde musím s tím do servisu (už vidím to dokazování). To je snad jediná věc, která je na autě špatně. Spouštěč je stékající voda po autě a blízkost něčeho u zadního nárazníku. Doufám že by to když tak šlo odkonfigurováním virtuálního pedálu z výroby apod

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdarvím všechy a přídávám další informace. Po předchozí výměně některých komponentů (viz dřívěší příspěvek) se problém nevyřešil. Sledoval jsem i to, zda to není některým z klíčků, ani to se však nepotvrdilo, protože se to stalo jak s jedním, tak i sdruhým klíčem v dosahu (střídav). Naopak jsem vysledoval jako pravděpodobnou příčinu vodu. Už se tady o tom zmiňoval kolega přede mnou. Ve většině případů se páté dveře samovolně otevřely, když bylo auto mokré (po dešti, po myčce). Za sucha téměř nikdy. Jako možnou příčinu bych proto tipoval buď virtuální pedál (stékající voda aktivující čidlo, příp. nějaké probíjení apod.), nebo jiný problém, který má přímou spojitost s vodou. Pokud by měl někdo nějakou zkušenost, hoďte sem prosím info. Budu pokračovat v reklamaci a jakmile bude něco nového, dám zase vědět. Naštěstí servis se k tomu staví velmi aktivně.

  • Líbí se mi 1
  • Díky 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj,

Zdravím všechny. Mám stejný problém se Superbem 2016. U sebe vodu vylučuji, vždy suché auto. V servisu nic nenašli. Prodloužili dobu, po kterou musí být stisknuto tlačítko pro otevření na klíči a aktualizovali software. Cca 2 měsíce klid a dnes jsem opět přišel k otevřenému kufru, což je v Praze na ulici dost nepříjemné. Bohužel zatím jsem příčinu neodhalil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zrovna podobnou věc řeším u Kodiaka se servisem. Mám tam ale zkušenosti s tou stekajici vodou (která mohla deaktivovsat virtuální pedal) a zatím si myslim, že jsem musel být s kličem poblíž. Mám teď deaktivovaný virtuální  pedál a zdá se, že se to neděje.  Čeká mě garanční oprava a při té rozeberou zadní narazník a asi údajně budou měnit svazky kabelů. Dám vědět. Úplně tě chápu, též se bojím, že se kufr sám od sebe otevře a někdo něco ukradne. Nikdy jsem s autem nebyl v myčce kvůli laku,  jak se zdá tahle závada to taky znemožní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 4. 2021 na 11:52, pabloescobar napsal:

Zdarvím všechy a přídávám další informace. Po předchozí výměně některých komponentů (viz dřívěší příspěvek) se problém nevyřešil. Sledoval jsem i to, zda to není některým z klíčků, ani to se však nepotvrdilo, protože se to stalo jak s jedním, tak i sdruhým klíčem v dosahu (střídav). Naopak jsem vysledoval jako pravděpodobnou příčinu vodu. Už se tady o tom zmiňoval kolega přede mnou. Ve většině případů se páté dveře samovolně otevřely, když bylo auto mokré (po dešti, po myčce). Za sucha téměř nikdy. Jako možnou příčinu bych proto tipoval buď virtuální pedál (stékající voda aktivující čidlo, příp. nějaké probíjení apod.), nebo jiný problém, který má přímou spojitost s vodou. Pokud by měl někdo nějakou zkušenost, hoďte sem prosím info. Budu pokračovat v reklamaci a jakmile bude něco nového, dám zase vědět. Naštěstí servis se k tomu staví velmi aktivně.

Nemáš prosím nějaké novinky? Mně se také otevírá zadní víko při mytí, naštěstí jen v ruční myčce. Jednou se mi otevřelo při couvání do garáže, když jsem byl kousek od překážky na zemi, skoro už u zdi. Bohužel souvislosti zatím žádné nevidím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u mě už v servisu vyměnili celou jednotku 5. dveří (nevím, jak se to přesně nazývá - spínač atd., prostě ten střed) a zdá se, že to zatím přestalo dělat (jsou to ale jen 2 měsíce). Je pravdou, že jsem si v menu deaktivoval virtuální pedál. Zkusím opět aktivovat a delší dobu to zase odsledovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 roky později...
V 11. 10. 2021 na 10:49, pabloescobar napsal:

Tak u mě už v servisu vyměnili celou jednotku 5. dveří (nevím, jak se to přesně nazývá - spínač atd., prostě ten střed) a zdá se, že to zatím přestalo dělat (jsou to ale jen 2 měsíce). Je pravdou, že jsem si v menu deaktivoval virtuální pedál. Zkusím opět aktivovat a delší dobu to zase odsledovat.

Zdravím. Nasměrujete mě, kde v menu deaktivovat virtuální pedál? Hledal jsem, ale zatím nenašel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...