Přejít na obsah

Tahanie do pravej strany


Nnso

Doporučené příspěvky

Superb II 2011 4x4

 

Ahojte, mal som defekt na pravom prednom kolese a z dovodu bezpecnosti som nemohol hned odstavit, ale isiel som na tom este asi 50 metrov. Po vymene pneu som si vsimol, ze vozidlo celkom dost taha do pravej strany, dokonca az tak, ze aby som isiel rovno, tak musim mat volat otoceny asi 20° do lavej strany. Ked ho pustim, tak uz pri prvych metroch zacne neuveritelne vybacat do prava. Rovnako aj ked pustim volant nevyrovna sa vzdy na 100% rovno, ale zostane trochu na lavej strane. Pneumatiky su rovnomerne nahustene.

 

Isiel som s tym na 3D geometriu, tu je vysledok po nastaveni:

1331151410_CamScanner01-24-202103_26.thumb.jpg.4fe99a4f0a206e4c4c46535fc75ee468.jpg

 

Po nastaveni geometrie to nepomohlo (tomu odklonu na pravom prednom nerozumiem, akou castou to moze byt sposobene a ci sa to vobec na geometrii nastavuje), stale rovnako to neznesitelne taha do pravej strany.

 

Nasledne mi v servise skontrolovali napravu (tlmice, tycky, capy, klby, ulozenia), kedze ani geometria nepomohla a vysledok bol, ze vsetky spominane casti napravy su v poriadku a zistili, ze je vola v riadeni, preto sa nebude dat nikdy nastavit na 100% geometria a vzdy bude auto tahat do strany. Je toto podla vas spravne tvrdenie? Nechcem vyhadzovat 500€ za nove riadenie, ak by to bolo fakt nieco na naprave co si nevsimli.

 

Auto tahalo aj pred defektom trochu doprava, lebo som za posledny rok trafil dost jam a odvtedy sa na naprave nic nemenilo, a preto mi ani nejde do hlavy ze by hovorili ze vsetko na naprave je v poriadku.

 

Chystam sa s tym ist do ineho servisu, tu sa pytam len ci mate nejake napady co by sa tam dalo este skontrolovat, prip. ci mal niekto velmi podobny problem? Vdaka za odpovede.

Editováno: , autor: Nnso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toto je geometria pred alebo po ? 

 

odklon máš v prdeli poriadne , či niekto skúšal ho nastaviť z tejto geometrie veru neviem ,chce to pred aj po 

zbiehavosť vpredu aj vzadu sa dá tiež nastaviť na stredné hodnoty,  teda za predpokladu že je všetko ok a zadné excentre sa dajú pohybovať 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Připadá mi, že servisy dost často neřeší špatný odon, protože ten se nedá snadno seřídit, jen posunutím nápravnice vyrovnat obě strany. Ale u tebe se ale evidentně něco vpředu ohnulo nebo posunulo. Mám pocit, že povolený rozdíl úhlů je půl stupně.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

treba posunúť nápravnicu a rozdeliť pekne ten odklon , a potom nastaviť zbiehavosť a mohlo by to byť OK , ten odklon máš veľký , to bude ťahať furt , otázka čím to je , či je niečo ohnuté /tlmič , otoč ?/ alebo je to proste len rozhasené ... nastaviť a riadne dotiahnuť nápravnicu a uvidí sa ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...