Přejít na obsah

Fabia/Roomster a karavan


Miro F.

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

máte někdo praktickou zkušenost s taháním karavanu za Fabií či Roomsterem? Uvažuji, že bych nějaký kompaktnější pořídil, řekněme cca 800kg pohotovostní, 1000kg celkovou, na 100km/h. Mám dvojkovou Fabii 1.4 16v CGGB 63 kW, dle TP tedy mohu za autem táhnout brzděnou tunu. Už jsem za tím vezl i vozík, který měl i s nákladem skoro 1,5t a byť to bylo hodně cítit, dalo se to - relativně prudký kopeček na E55 u Mirošovic směrem od D1 k Senohrabům jsem na trojku zvládnul na tachometru udržet 80, takže o váhu jako takovou strach nemám. Spíš se bojím o kombinaci té váhy s odporem vzduchu a taky jak to s autem zacvičí, když foukne vítr...
Můžete se někdo podělit o zkušenost? Zvládnete třeba po rovince jet v pohodě stovkou na pětku? Co třeba kopečky na D1 na Vysočině? Na čtyřku nebo spíš na trojku? A kde se cca pohybuje spotřeba?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...