Přejít na obsah

Zapalovač vs 12V zásuvka - rozměry


medvidek88

Doporučené příspěvky

Celkem jsem byl překvapenej, že jsem objednal USB nabíječku do zapalovače a do mojí FIII se nevejde, jelikož jsem zjistil, že je rozdíl v rozměrech mezi zapalovačem a 12V zásuvkou. 
Nikde v návodu jsem nenašel, že jsou to jiné rozměry a na shopech si s tím taky nelámou hlavu a píší, že nabíječka je kompatibilní do všech vozidel, do mají otvor pro zapalovač nebo 12V. 
Máte někdo nějakou spolehlivou nabíječku, která pasuje do 12V zásuvky? Já naletěl u této: https://www.alza.cz/alzapower-car-charger-x520-fast-charge-stribrna-d5759925.htm

 

Dále si chci jen ověřit, že je 12V zásuvka trvale napájena a že se sama po 30m neodpojí. A umí vozidlo odpojit zásuvku při vybití akumulátoru?

Editováno: , autor: medvidek88
Dodělání klikatelného odkazu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsetky nabijacky com som mal sa vosli, vratane cinskych ci doma vyrabanych

12V zasuvka je napajana stale

Co myslis vybitim akumulatora? Zavisi od akeho napatia dokaze pripojene zariadenie fungovat. Ak od 3V, baterku dokazes vybit az na tuto uroven. Ciste teoreticky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No v jedné diskusi jsem dohledal, že je rozdíl, viz: 
 

Citovat

obrobeno s presnosti na velikost 12V CL zastrcky "Size B", t.j. pouze pro zasuvku pro zapalovac. Vizualne stejna zasuvka pro "elektronicka zarizeni", bezne pouzivana v automobilech, je o 0.5mm mensi ("Size A"), a do te se tato nabijecka NEVEJDE.

 

před 4 minutami, wirer napsal:

Co myslis vybitim akumulatora?

Tím jsem myslel, jestli je tam právě nějaká ochrana vozidla, že vypne v případě, že by mohlo mít problém s nastartováním. Ale chápu tedy, že nemá. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zasuvka nie je napojena cez ziadnu RJ, ale priamo skrz poistku. Teda ak dlho stoji, nema ju pravdepoodbne co kontrolovat

Preto si vacsina doraba spinanu poistku, pripadne existuju moduly ktore dokazu same seba vypnut

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...