Jump to content

Výhřev pouze levého zrcátka

Recommended Posts

Zdravím, mám možná pro vás divný dotaz, ale hlava mi to nebere. 

Od prosince vlastním Scalu v modelové řadě Style (myslím 07/2019). Auto pro moje potřeby naprosto super, ovšem teď v zimě jsem začal používat vyhřívání zpětných zrcátek a zjistil, že výhřev má pouze levé zrcátko u řidiče. Rozdíl je poznat i na skle zrcátka, kdy u levého je vidět po obvodu tmavší okraj s odporovým drátem vyhřívání, kdežto pravý nic takového nemá. 

Máte to tak taky? Moc nechápu, proč nemám výhřev i na pravém. Díky

image.jpg

Spätné zrkadlá sú vyhrievané obe. Vyskúšať tak, že vybrať sklo zrkadla, skontrolovať konektory a zmerať či ide do nich 12V. Ak áno, je porušený odporový drôt v skle zrkadla, ak prúd nejde, je chyba kdesi v elektrike. Skús pozrieť v návode na obsluhu, či je jedna poistka na obe zrkadlá, alebo sú dve.

Ještě jsem neviděl, že by byl výhřev jen u jednoho zrcátka. Má to v záruce tak nemusí sám nic měřit a opravovat systémem pokus omyl. Šup do AS ať se starají. 

Edited by ben06

@Radek Vašíček Doplnim. To nie je vyhrev zrkadla co uvadzas. Ta ciara je na samostmievacom zrkadlo. A samostmievacie je len jedno.

Co sa vyhrevu tyka. Su vyhrievane obe. Ale nevyhrievaju sa rovnako rychlo a to bude tym, ze jedno je samostmievacie, druhe nie a bude iny prestup tepla pri rozlicnych kostrukcnych materialoch. Takze treba odsledovat ten vyhrev. Do 5min su ale obe ciste aj pri snehu a namraze. Ak sa tak nestane, auto je v zaruke a treba to reklamovat.

• Upvote 1

Samozřejmě to dobře vyzkoušet, po pár minutách sklo hřeje i ruku ať nejsi v servise za blba. Odporový drát na podložce je nalepen zezadu. V tomto počasí bych určitě venku nic nepáčil a  nerozdělával pokud to nemáš už v ruce. 

• Upvote 1

To iste u mna. Ja to pripisujem rozdielnemu sklu. Lave je samostmievacie a predpokladam, ze vedie teplo lepsie. Prave nie. No po 5min je to uplne ok. Samozrejme pre tych co jazdia kratke trasy je 5min asi dost dlha doba, ak cela cesta trva 10-15min. Spociatku mi to vadilo, lebo to bol nezvyk oproti minulosti, ale co uz. 

A není lepší nechat si to venku rovnou zamrznout, zamlžit, nebo opršet? I vlažné bude snad taky odmrazovat, smažit vaječinu na něm není potřeba v AS si budou třeba ťukat na čelo.