Jump to content

Výhřev pouze levého zrcátka


Recommended Posts

Zdravím, mám možná pro vás divný dotaz, ale hlava mi to nebere. 
 

Od prosince vlastním Scalu v modelové řadě Style (myslím 07/2019). Auto pro moje potřeby naprosto super, ovšem teď v zimě jsem začal používat vyhřívání zpětných zrcátek a zjistil, že výhřev má pouze levé zrcátko u řidiče. Rozdíl je poznat i na skle zrcátka, kdy u levého je vidět po obvodu tmavší okraj s odporovým drátem vyhřívání, kdežto pravý nic takového nemá. 
 

Máte to tak taky? Moc nechápu, proč nemám výhřev i na pravém. Díky

image.jpg

Link to post
Share on other sites

Spätné zrkadlá sú vyhrievané obe. Vyskúšať tak, že vybrať sklo zrkadla, skontrolovať konektory a zmerať či ide do nich 12V. Ak áno, je porušený odporový drôt v skle zrkadla, ak prúd nejde, je chyba kdesi v elektrike. Skús pozrieť v návode na obsluhu, či je jedna poistka na obe zrkadlá, alebo sú dve.

Link to post
Share on other sites

Ještě jsem neviděl, že by byl výhřev jen u jednoho zrcátka. Má to v záruce tak nemusí sám nic měřit a opravovat systémem pokus omyl. Šup do AS ať se starají. 

Edited by ben06
Link to post
Share on other sites

@Radek Vašíček Doplnim. To nie je vyhrev zrkadla co uvadzas. Ta ciara je na samostmievacom zrkadlo. A samostmievacie je len jedno.

Co sa vyhrevu tyka. Su vyhrievane obe. Ale nevyhrievaju sa rovnako rychlo a to bude tym, ze jedno je samostmievacie, druhe nie a bude iny prestup tepla pri rozlicnych kostrukcnych materialoch. Takze treba odsledovat ten vyhrev. Do 5min su ale obe ciste aj pri snehu a namraze. Ak sa tak nestane, auto je v zaruke a treba to reklamovat.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Samozřejmě to dobře vyzkoušet, po pár minutách sklo hřeje i ruku ať nejsi v servise za blba. Odporový drát na podložce je nalepen zezadu. V tomto počasí bych určitě venku nic nepáčil a  nerozdělával pokud to nemáš už v ruce. 

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

To iste u mna. Ja to pripisujem rozdielnemu sklu. Lave je samostmievacie a predpokladam, ze vedie teplo lepsie. Prave nie. No po 5min je to uplne ok. Samozrejme pre tych co jazdia kratke trasy je 5min asi dost dlha doba, ak cela cesta trva 10-15min. Spociatku mi to vadilo, lebo to bol nezvyk oproti minulosti, ale co uz. 

Link to post
Share on other sites

A není lepší nechat si to venku rovnou zamrznout, zamlžit, nebo opršet? I vlažné bude snad taky odmrazovat, smažit vaječinu na něm není potřeba v AS si budou třeba ťukat na čelo. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...