Přejít na obsah

Nedostatečný brzdný účinek ruční brzdy


Milkys

Doporučené příspěvky

Zdravím ve spolek,

             dnes jsem byl na technické kontrole a odešel s nepořízenou :/ technik na autě našel jednu chybu a tou je : Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku (parkovací brzda - levé kolo). Tak jsem se chtěl zeptat, jestli neví někdo, jak tento problém vyřešit? Popřípadě, jestli si to dokáže člověk opravit sám.

Dekuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli ten dotaz myslíš fakt vážně tak to zavez do servisu, kde ti vymění bzdové bubny, pakny a nejlépe i brzdové válečky a lanovody spolu s brzdovou kapalinou. Jak se co dělá nemá smysl ti dlouze vysvětlovat a najdeš to tady v diskusích. Co kolik stojí si najdi třeba na skoda-dily.cz u příslušného typu. Já toto absolvoval loni u mé 10leté O1 Tour už před STK. Pokud pojedeš do servisu, kde mají zkušební válce neměl by být po opravě už problém na 100℅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, ben06 napsal:

Jestli ten dotaz myslíš fakt vážně tak to zavez do servisu, kde ti vymění bzdové bubny, pakny a nejlépe i brzdové válečky a lanovody spolu s brzdovou kapalinou. Jak se co dělá nemá smysl ti dlouze vysvětlovat a najdeš to tady v diskusích. Co kolik stojí si najdi třeba na skoda-dily.cz u příslušného typu. Já toto absolvoval loni u mé 10leté O1 Tour už před STK. Pokud pojedeš do servisu, kde mají zkušební válce neměl by být po opravě už problém na 100℅

A na kolik Tě to cca vyšlo? Jinak děkuju za rady ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

47 minut temu, Milkys napisał:

Zdravím ve spolek,

             dnes jsem byl na technické kontrole a odešel s nepořízenou :/ technik na autě našel jednu chybu a tou je : Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku (parkovací brzda - levé kolo). Tak jsem se chtěl zeptat, jestli neví někdo, jak tento problém vyřešit? Popřípadě, jestli si to dokáže člověk opravit sám.

Dekuji za rady.

 

Mas rozdil sily brzdeni mezi kolama? Priklad prave kolo 1.4kN a leve 0.9 kN.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Milkys napsal:

A na kolik Tě to cca vyšlo? Jinak děkuju za rady ;) 

Jo to už nevím přesně, nakoupil jsem díly (viz. odkaz, kde si zjistíš jejich cenu a vybereš dle svých možností) a dal to garážníkovi z nedostatku času a kde mi dělal ještě další věci. Doma jsem jen shodil bubny protože jsem tušil co tam bude což se potvrdilo a zase to zavřel, lanovody bych už bez zvedáku nevyměnil jako u předchozích aut. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...