Přejít na obsah

Columbus - seznam hovorů


Doporučené příspěvky

Práveže Samsung ako jeden z mála sa drží všetkých štandardov od Google, v dobrom aj v zlom. 

Apropo, môj infotaintment z roku 2016 funguje stále korektne s každým novým samsungom (mením každý pol rok). Takže tu je na mieste otázka, prečo to niekedy fungovalo na 100% a teraz pri nových MIB sú s tým problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To na čo ty poukazuješ je grafická nadstavba. A za ňou sa schováva presne taký android ako napr. v "stock" pixeloch.

 

Nič to na tom nemení, že zo strany koncernu to je hanba, že niečo čo fungovalo priviedli evolučne do polofunkčneho stavu. A ešte sa alibisticky vyhováraju, že to nie my. Viď odporúčanie v inom vládne, aby si zákazník zabezpečil telefón z doby, kedy sa auto vyrobilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mňa to nazujíma, pretože Samsung bol u mňa naposledy mikrovlnná rúra a ani po Samsungu netúžim.

Ale nalistoval som si napríklad vlákno "5 argumentom prečo sa vyhnúť mobilnému telefonu Samsung" a dočítal som sa tam niečo úplne iné než grafická nadstavba. Toto je choroba Androidu - čo výrobca telefonu a čo vývojár aplikácie to svojský prístup. Apple nemusím už vôbec ale tam naozaj tento chaos nehrozí.

Ale je to na každom.

Je tu niekto, komu nefunguje tento zoznam hovorov správne a má iný telefon ako Samsung?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Dobrý den, podařilo se to prosím někomu vyřešit? Já se s tím peru už dva roky, a pořád nevím, jak na to. Mě se zdá, že je to čím dál horší. Dokonce jsem si většinou kvůli tomu koupil nový mobil, a situace je pořád stejná. Všechny kontakty mám přes google kontakty. Když přímo porovnávám, kontakty u kerých je jméno naimportováno, s těmi, u kterých se to nepovedlo - opravdu nevidím rozdíl. Kontaktů mám 952. U většiny z nich mám vyplněno spoustu informací, ale zdá se, že to na to také nemá vliv. Už mě to trápí hrozně moc. Když někdo volá mě, tak to alespoň vidím na hodinkách, nebo i na to mobilu. Ale vytáčet číslo přes mobil v autě mě opravdu příjde jako zpátečnické. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak, konečně jsem na to přišel. Natáhnou se všechna čísla. Nenatáhnou se k ním ale jména, a to v případě, že máme v kontaktech následující:

1) nevyplněné jméno, ale jen firmu - zvláštní - jakýkoli telefon to normálně bere a ukazuje místo jména název firmy

2) v kolonce u telefonu není uvedeno "mobil" nebo třeba "práce" atd, ale vlastní - například já měl "PL sklad"

 

Pak všechno snad funguje. Ale i tak platí - ta odezva, ten start celého systému, ovládání - za to by měl někdo jít do tepláků. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak super že si na to prišiel. Myslím, že tu nikoho nenapadlo, že máš kolonku meno prázdnu...

Mám tiež niekoľko kontaktov zadaných ako firmu s adresou, aby som mohol tento kontakt použiť napríklad ako cieľ pre navigáciu. Ale názov firmy nemám v kolonke firma ale priezvisko...

 

Otázka k poslednej vete - tebe systém štartuje pokaždé z nuly? Ja keď nasadnem a stlačím tlačítko štart alebo zapnutie infotainmentu tak je systém vždy nabehnutý - myslím že on je len v stave sleep so zhasnutou obrazovkou.

Raz za čas reštartujem dlhým podržaním vypínacieho tlačítka - áno tento štart trvá možno 20-30 sekund.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

I mě již několikrát potkal zmíněný problém. Mám kombinaci Bolero MY23 a Samsung S20. Pomáhá trik se změnou jakéhokoliv kontaktu, já si pro tu potřebu vytvořil nový kontakt se jménem A a číslem 1. A měním pouze to číslo z 1 na 2 a pak zas zpět. Otázka vteřiny. Je to prostě bug, ale naštěstí má toto jednoduché řešení.

 

Co jsem si ale  všiml tak je, že jakmile se provede jakákoliv změna v kontaktech, tak po synchronizaci kontaktů vyběhne na malý okamžik pop up hláška, "Kontakty byly synchronizovány." Jindy ta hláška nevyběhne a to ani při manuálním vynucení synchronizace kontaktů.

 

Myslím, že v tom je ten hlavní problém. Synchro neprobíhá korektně. Na O3 ta hláška vyskakovala po každém připojení mobilu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale u O4 synchronizácia zrejme neprebieha pri každom pripojení telefonu. Keď dám vynutenú synchonizáciu tak to chvíľu trvá, je tam snáď aj nejaká hláška že to prebieha a potom ono "kontakty byli synchronizovány".

Keď mám vypnutý BT u telefonu a zapnem ho, kontakty a mená v zozname hovorov sa u mňa objavia takmer okamžite - do 5 sekund.

Synchronizácia automaticky prebhne zrejme vtedy, keď systém zistí, že telefon a zoznam v infotainmente majú rôzne údaje. To je to, čo spravíš, že máš nový kontakt 1 a A, potom ti prebehne synchronizácia a zoznam ti funguje.

Je tam problém medzi tvojim telefonom a O4, takže bez opätovnej synchornizácie sa ti zoznam neukazuje. Mne sa toto nikdy nestalo.

Telefon Blackberry KeyOne Android 8.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je možný, že je problém mezi telefonem a autem, protože já když dám vynucenou synchronizaci, tak sice se u ní ikona "točí" ale pokud v telefonu před tím neproběhla žádná změna, tak na konci procesu se hláška "kontakty byly synchronizovány"  neobjeví. Naštěstí střídám telefony poměrně často, cca 1 za rok, tak uvidíme , jak to bude s dalším. Každopádně Samsung S20 bude v dohledné době vyměněn za Google Pixel 8, tak uvidíme tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...