Přejít na obsah

Ohrev motora 1.0 tsi


Oskar Burcsak

Doporučené příspěvky

Pozrite sa, tieto nové moderné motory majú veľmi málo odpadového tepla. Či sú to diesle, alebo v dnešnej dobe už aj benzíny. Termomanagement majú nastavený veľmi citlivo na čo najnižšiu spotrebu. Preto oddelené okruhy chladenia pre blok a hlavu. Všetko kvôli emisiám.  

Chápem, že teraz keď je vonku veľká zima, reagujú na výkyvy teploty citlivejšie. A ak nie je motor v pernamentnej záťaži, tak môže teplota vody ale hlavne oleja kolísať. Nevidel by som to tak dramaticky.

P.S. môj starý passat B5,5 1,9 TDI PD, pri mrazoch pod -10 stupňov nevedel počas voľnobehu udržať teplotu vody na 60. Keď som došiel z jazdy a nechal auto na voľnobeh automaticky teplota vody klesla niekde na 50-60 stupňov. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, Kubo22 napsal:

Pozrite sa, tieto nové moderné motory majú veľmi málo odpadového tepla. Či sú to diesle, alebo v dnešnej dobe už aj benzíny. Termomanagement majú nastavený veľmi citlivo na čo najnižšiu spotrebu. Preto oddelené okruhy chladenia pre blok a hlavu. Všetko kvôli emisiám.  

Chápem, že teraz keď je vonku veľká zima, reagujú na výkyvy teploty citlivejšie. A ak nie je motor v pernamentnej záťaži, tak môže teplota vody ale hlavne oleja kolísať. Nevidel by som to tak dramaticky.

P.S. môj starý passat B5,5 1,9 TDI PD, pri mrazoch pod -10 stupňov nevedel počas voľnobehu udržať teplotu vody na 60. Keď som došiel z jazdy a nechal auto na voľnobeh automaticky teplota vody klesla niekde na 50-60 stupňov. 

Tak to určite mate pravdu len nato mysleli aj počas výroby 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 11 měsíců později...

prajem pekný deň, 

prosím vás už dva týždne mi po naštartovaní motora naskočí hláška : "Zahrejte motor, prosím, na teplotu oleja 80°C". Pri najbližšej jazde som zohrial auto na predpísanú teplotu a viac, ale hláška nezmizla. 

Dnes som auto odniesol do autoservisu Škoda v PP, teplota pri preberaní auta bola 90 stupňov. Diagnostika prevedená, chyba neodstránená. S takou hláškou sa vraj u vozidiel Škoda doteraz nestretli...

Scala ostala v servise, čakajú na pokyny z materskej Škoda MB...🙂

V pondelok sa mi vraj ozvú...

Náhradné vozidlo vraj nemajú...👎

 

Stretol sa, prosím, niekto z vás, s niečím podobným?Screenshot_2022-03-18-16-05-42-214_com.google.android_apps.photos.thumb.jpg.acf07c37c295da4c984b13165e9f3f61.jpg

 

Škoda Scala 1.0 Tsi 81kW motor DLAA, kúpené 06/2021

7040 km

Editováno: , autor: Ján Kapsdorfer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dňa 18. 3. 2022 o 21:07 LuBe79 povedal:

Uff tak toto mi zajima, jak dopadne. Mozna hloupost, ale nemuze to byt v nejakej suvislosti s regeneraciou GPF ?

 

V pondelok 21.3.2022 o 15:30 stav nezmenený. Odporúčané postupy z centrály nepriniesli očakávaný výsledok. Údajne pre odborný servis - "neznáma hláška" zatiaľ statočne odoláva...

Začínam si už namýšľať, či nie som náhodou majiteľom Scaly s umelou inteligenciou...😊

 

Editováno: , autor: Ján Kapsdorfer
Doplnené
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dňa 18. 3. 2022 o 21:07 LuBe79 povedal:

Uff tak toto mi zajima, jak dopadne. Mozna hloupost, ale nemuze to byt v nejakej suvislosti s regeneraciou GPF ?

Po piatich dňoch (!)nepoznaná hláška odstránená...Ako ináč - AKTUALIZACIOU SW, údajne poslednou verziou...Na odporúčanie centrály PLUS výmena motorového oleja...

Subjektívne všetko OK, vrátane spotreby...👍IMG_20220324_142603.thumb.jpg.655f1e9a5514f304815db54f9ead17bc.jpg

Editováno: , autor: Ján Kapsdorfer
  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...