Přejít na obsah

Brzdy


MPX

Doporučené příspěvky

Když se řešily pneumatiky, tak se i lehce nakousl rozdíl ve velikostech disků zapsaných v techničáku různých motorizací.

To, že má 1.6 a 1.9 vzadu kotouče je vzhledem k jejich velikosti nepodstatné, ale když jsem pečlivě prohlížel brzdy na 1.6 s ještě nasazenými 16" koly, tak mi přišlo, že by se na to přeci 14" disk nemohl dát nandat. A tady je právě ta otázka. Mají všechny motorizace shodné přední kotouče?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Jak jste spokojeni s brzdami na Roomsteru?

Já když jedu sám taky si nemůžu stěžovat, ale jak je auto plně obsazeno ( tak dvakrát do měsíce), tak mi přijdě, že pedál snad uhybá pod nohou. Pro stejný brzdný účinek na to musí člověk dost šlapat.

Když to porovnám s Astrou Caravan 1,4 16V rv 2000 která má taky kotouče na všech kolech a i velikost je podobná, tak tam ten rozdíl rozhodně neni tak markantní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad MPX: no za sem zatim spokojenej. uz sem jel i v 6 (jeden v kufru) a brzdi pekne. Jedine kdy mi "tuhnr" pedal, je kdyz zabira ABS, to je dost neprijemnej pocit, zda se mi ,ze ot proste nebrzdi, tak tlacim na pedal vic a vic, ale on tuhne a zveda se. Ale uz me to asi 2x pomohlo ted na snehu projet zatacku aniz bych musel skubat za rucku a projet smykem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tie 288x25 som mal na Fabii a nebol s nimi jediný problém. A to som skúšal aj brzdenie 200-0. Auto má už u nového majiteľa cez 120.000 km a predné aj zadné obloženia + kotúče sú stále pôvodné.

Tie 15" sa dávajú len k 1,9 TDI, alebo aj k 1,6 16V? A ako to bude u FII? Tam tiež dajú tie 15" brzdy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Jak jste spokojeni s brzdami na Roomsteru?

Já když jedu sám taky si nemůžu stěžovat, ale jak je auto plně obsazeno ( tak dvakrát do měsíce), tak mi přijdě, že pedál snad uhybá pod nohou. Pro stejný brzdný účinek na to musí člověk dost šlapat.

Když to porovnám s Astrou Caravan 1,4 16V rv 2000 která má taky kotouče na všech kolech a i velikost je podobná, tak tam ten rozdíl rozhodně neni tak markantní.

Ja mam opacny problem. Mne sa zda ze nie a nie brzdu pretlacit. Ako keby sa branila a odporovala mi. Na niektorych autach (Peugeot 207) som brzdu trochu stalcil a hned citlivo reagovala. Tu sa mi zda byt akoby ani posilovac nemala. :) A to ani nehovorim, ze sa mi este ani nepodarilo zacitit ten typicky ABS pocit na pedal ked prudko zabrzdim. Proste stale nie a nie do smyku. Ale ked to mam zhrnut, mne sa pedal zda byt skor tuhsi ako maky. :kol-97:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyckaj casu...ak nemas auto zabehnute, casom sa to trosku upraví...ja som mal problem zo zaciatku, ze roomster vobec "nebrzdil" oproti staremu autu - parkrat som vbehol aj do krizovatky, teraz je to uz v poho - jednak som si zvykol, ale aj brzdy sa zlepsili...ale stale sa mi zda, ze ked som jazdil na firemnej fabii 1,2 - tie brzdy tam boli o dost citlivejsie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dobrý deň,

mám taky problem zo zadnymi brzdami, kotuce vypadaju ako keby brzdily nejako nerovnomerne alebo su vadne brzdove platničky alebo čo ja viem čo... No ved najlepšie uvidite na foto, asi by som s tym mal isť do servisu ?

Ide mi o ten pas hrdze navrchu.

post-19892-1219247169_thumb.jpg

post-19892-1219247183_thumb.jpg

Editováno: , autor: Napster050
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý deň,

mám taky problem zo zadnymi brzdami, kotuce vypadaju ako keby brzdily nejako nerovnomerne alebo su vadne brzdove platničky alebo čo ja viem čo... No ved najlepšie uvidite na foto, asi by som s tym mal isť do servisu ?

Ide mi o ten pas hrdze navrchu.

noo pekny. Kolik maj natocino? Jsou pekne zrasovany. Na sluzebni OII mam 50kkm a kotouce jsou rovnomerne sjety. U tebe to sacuju na smejdsky desticky, ktery se vyhraly a nerovnomerne odbali. Pak to dela takovy slinci na kotoucich.

U R mam asi 20kkm (kotouce jen v predu) a taky bez problemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je to nova FII , kupena v decembri 2007, najazdene cca 7000km a tie brzdy som si všimol asi mesiac dozadu. Myslite že mi to vymenia v ramci zaruky alebo budem musieť kupovať za vlastne ? Je zaujimave že predne brzdy su pekne rovnomerne (je pravda že to je iny typ - su väčšie ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stavoval jsem se v servisu s brzdama protoze v nich pri brzdeni divne chroupalo byly to zadni, s tim ze mi taky zacinaly takhle rezavet. Technik odvetil to je normalni, protoze jsou prej nastaveny jinak nez predni, maji 20 procent brzdneho ucinku prednich, pry kdyz se jezdi normalne tak skoro nebrzdi, a proto ty kotouce vyrezavaj takhle, pravdou je ze kdyz semnou zabrzdil tak ze me malem prohodil prednim oknem, rezavy povlak zmizel. rada pry jednou za cas se ma brzdit uplne nadoraz...

Editováno: , autor: Matrix.nine
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm aha. na R kotouce nemam, ale u OII desticka normalka prileha k cele plose kotouce. Prijde mi to jako blbina, aby se mensi brzdnej ucinek dosahoval tim, ze desticka bude prilehat, jen na pulku kotouce. Nebylo by pak jednoduzsi,aby ten kotouc byl mensi a usetrilo se na materialu? :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...