Přejít na obsah

Plastové podběhy zadních kol


petron

Doporučené příspěvky

Zdravím,

Jsem od konce minulého roku majitelem Škody Scala 1.0. 85KW

Chci se zeptat na jednu věc, které jsem si všimnul až včera když jsem vymetal sníh z plastů (podběhů) zadních kol.

U levého zadního kola je plast klasický rádius bez výstupku a u pravého je na kraji takový výstupek (žlábek) nevím jak to popsat tak přikládám foto.

V podstatě to je asi nedůležité jen mě to zajímá proč. Zřejmě, že pravá strana jede u krajnice kde jsou více kaluže ??? Nebo jaký je důvod ?

Je to normální a nebo to spletli :-) Bohužel v okolí žádná Scala není tak nemohu kouknout.

Díky za info

plast_pravý.jpg

plast_levý.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 10 měsíců později...

Měl bych dotaz k zadním podběhům u Scaly. Někde jsem četl, že tuším od MR 2022 by v zadních podbězích měl být nalepen nějaký koberec pro odhlučnění. Mohl by někdo, kdo má novější Scalu na to mrknout a nafotit? Naše Scala dodaná místo 08/2021 nakonec až 10/2021 (ani nevím jaký MR to je a kde to stálo jak dlouho nedodělaný na louce) má jen plastové podběhy, tak bych se zkusil inspirovat k nějaké té dodělávce nejen u Scaly, ale zkusím i svého Rapida :-). Nějaký ten černý filc mám a Chemoprenové lepidlo v pixle taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, je pravda, že ten chemopren je asi blbost, chce to festovější samolep... Ale i tak, mají aktuální Scaly v zadním podběhu ten tlumicí koberec? Třeba naše prastará Fabie z roku 2000 tam ten koberec má a pořád tam těch 21 let je. Tím "filcem" mám na mysli automotive koberec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna chemopren bych tuaregu doporučil!!!

Tyhle věci co jsi psal by mu vadit určitě neměly 😉

Dobře odmastit, použít savej na nesavej a musí to držet. 

Lepím s tím podrážky a drží to v létě, v zimě 😉

 

Nicméně dělaj přímo bitumenivé fólie na to určené, které jsou samolepící. Fungujou, je to rychlé a tlumí to dobře. 

Ta samolepka je daleko méně odolná než chemopren. 

Navíc je to zvrchu podběhu, tam se skoro nic nedostane. 

 

Nedávno jsem měl dole přední podběhy a tam je nalepené cosi jako filc...

Není to po celém a takové celkem k ničemu. 

Podle mě je to taky nějakým gumolepidlem.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...