Přejít na obsah

Červená planetka a částečná nefunkčnost internetu v autě


Doporučené příspěvky

Zdravím, už se pár týdnu trápím s internetem v autě Škoda Superb III, Amundsen verze celodotyk... Pro příjem dat používám simkartu a nastavenou ji mám pouze jako datovou. Do teď mi na LCD svítilo nahoře 4G LTE, nyní červená planetka. Zvláštní je když v autě udělám hotspot ze SIM a připojím se mobilem, tak internet jede, když v Infotainmentu ověřím aktualizace, tak je hledá. Jenže nejde mi aktualizovat zdravotní karta, prostě v mobilu auto nevidím připojené k internetu. Vím, možná si říkáte že řeším zbytečnost, ale když si člověk platí online funkce a další simku, tak je klidnější, když vše funguje, jak má. Jinak neporadili mi v autorizovaném servisu ani na infolince. Děkuji moc za každou radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pradávno jsem to taky nemohl pořád zprovoznit.  Tak jsem provedl všechno co šlo a pomohlo to. Nektere kroky urcite delat nemusel. Ale nevim ktere :-
 - Odebrat uzivatele z Connectu mobilu

 - odebrat uzivatele v aute. 
 - Udelat si u skodovky novy ucet

 - odpojit baterku a nejakou dobu.  (pak takové ty kalibrace ...)

 - odinstalovat aplikaci z mobilu a nainstalovat zpet

 - Pridat auto pod novy profil v mobilu

a od te doby mi to jde. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mám podobný "problém". 2019, Columbus, datová SIMka.

Pokud je vypnuté zapalování, svítí bílý globus, 4G LTE.

Jakmile nastartuji, globus je červený. Internet jede, Connect v autě i mobilu funguje, hotspot je funkční.

 

Dělal jsem nedávno obnovu továrního nastavení.

Měl jsem problém se zaseknutou online aktualizací, se kterou si autorizovaný servis nemohl poradit (auto tam měli v prosinci na den a na přelomu ledna a února 10 pracovních dní - řešili SOS jednotku - nakonec výměnou) .

Problém s aktualizací  mi vyřešila až obnova továrního nastavení, kterou mi doporučil známý vlastnící stejné (jen o rok starší) auto.

 

Nevím, jestli ten globus nefunguje už od obnovy nebo to začalo později ...

 

Dříve se ten globus i u jedoucího auta choval dle připojení. Jakmile se SIMka připojila k internetu, byl globus bílý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...