Přejít na obsah

Superb drive mode a dcc


johnk

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Dotaz:

Dnes jsem dával letní kola a všimnul jsem si, že oba přední tlumiče byly trochu omočené - tak do 1/4 délky. Je to ještě OK, nebo mám chystat výměnu, neboť v květnu mě čeká STK. Najeto mám 88 tkm, tlumiče DCC a předek při mírném zhoupnutí vrže. Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na STK tlumiče neřeší... i když je to nejdůležitější věc na tý nápravě. Možná by si všimli kdyby tam ten tlumič nebyl. Maximálně napíšou do lehkých závad, že tlumič je mastný nebo tak něco, avšak tato závada nemá vliv bla bla...

Pokud tečou, jsou nebo v nejbližší době budou KO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 3. 2021 na 20:23, Mira96 napsal:

Dotaz:

Dnes jsem dával letní kola a všimnul jsem si, že oba přední tlumiče byly trochu omočené - tak do 1/4 délky. Je to ještě OK, nebo mám chystat výměnu, neboť v květnu mě čeká STK. Najeto mám 88 tkm, tlumiče DCC a předek při mírném zhoupnutí vrže. Díky za odpovědi.

 

U mě je to to samé, jak tlumiče, tak vrzání, ale vyjádření Škody je, že všechno je v pořádku. Takže pokud by Tě z STK vyhodili, což nevyhodí, měl bys aspoň argument pro reklamaci, pokud máš auto v záruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na radu o příspěvek výše jsem dnes jezdil v režimu Sport a vrzání nebylo slyšet, takže to bude asi něco na nápravě. Pořeším to na nějaké jarní akci, stejně se tam chystám na čištění klimy ozónem. Uvidíme po STK, čeká mě to začátkem května a záruka mi končí v 5/22 nebo za necelých 12 tkm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravim uvazuji o koupi S3 L&k 2017 model 2018 na stredovem panelu je tlacitko mode to uz znamena ze to ma adaptivni podvozek?vim ze uz se to tu resilo ze to nemusi znamenat hned adaptivni podvozek ale ze zo jde rozpoznat podle textu na displeji infotanmentu to zname na co tam musi byt abych zjistil zdali je podvozek adaptivni nebo ne? Dekuji za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud má tlačítko MODE a po stisknutí se objeví nabídka jako je na obrázku tak DCC má. Je to velmi příjemné během jízdy měnit tuhost podvozku, ale má to i své mínusy. Tlumiče vydrží cca 120 tkm, (mě už při 90 tkm jeden lehce sákl) a výměna je docela drahá - jeden tlumič se pohybuje okolo 10 000 Kč. Takže pokud auto bude mít okolo 100 tkm, určitě prověřit, jestli tlumiče nejsou po smrti.

DCC.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Mira96 napsal:

Pokud má tlačítko MODE a po stisknutí se objeví nabídka jako je na obrázku tak DCC má. Je to velmi příjemné během jízdy měnit tuhost podvozku, ale má to i své mínusy. Tlumiče vydrží cca 120 tkm, (mě už při 90 tkm jeden lehce sákl) a výměna je docela drahá - jeden tlumič se pohybuje okolo 10 000 Kč. Takže pokud auto bude mít okolo 100 tkm, určitě prověřit, jestli tlumiče nejsou po smrti.

DCC.jpg

Není pravda že vydrží jen 120tis,   mam najeto 220tis a stále drží 😀  ale věřím že je každý kus jiný,  je potřeba mít štěstí, 6ase resim jiné věci....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teď docela lítal po dálnici a děravejch okreskách. Nevím jestli to má spojitost, nebo je to kvůli deštivému počasí, ale když teď najíždím na prudkej kopec (třeba v podzemním parkování na sjezdovou rampu, tak slyším odpředu klepnutí jak kdybych měl někde petku, která se převrací a naráží do něčeho. Nedokážu identifikovat, od čeho to je ale. Tipuju nějakej silentblok nebo tlumič.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...