Přejít na obsah

Ztrácí se voda


DominikZedek

Doporučené příspěvky

Ahoj, prosím o radu ze superba se mi začala ztrácet voda motor 1,9tdi 96 kw, Voda se mi ztrácí jakoby za motorem pod autem je vždycky flek i když lehnu pod auto jde vidět že to někde kape sundal jsem to gumové koleno za EGR ventilem ale nejde přesně vidět kde to teče i když voda vyteče z expanzky tak auto nevaří někdy doliju expanzku jednou za den jindy 2 týdny nedoliju problém mi trvá zhruba 2 měsíce vypadalo to že je to chladičem ze začátku rosil vyměnil se ale problém je že voda začala zase utíkat za motorem.  Ručička teploty nepřeleze přes 90 stupňu když voda vyteče ale hlídám si to a dolívám než vyřeším problém. Jinak víčko od oleje je černé žádná emulze se netvoří olej nepřibývá takže voda do oleje nejde auto nekouří jede normálně spíš se domnívám že jde o nějaký spoj nebo termostat zdá se mi že auto trošku hůř chvilkama topí a občas se mi stane že ručička teploty třeba až po 15 km vyleze na 90 stupnů jindy se drží třeba na 80 někdy se hařeje bez problému normálně když jsem jel nedávno dálkovou do Kladna jsem z Moravy tak jsem za celou cestu nedolil ani trošku vody držela mezi ryskama nevím kde by mohl být problém pár lidí mi říkalo že by to mohlo být těsnění pod hlavou ale to se mi nezdá . Děkuju za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 26. 2. 2021 na 18:06, DominikZedek napsal:

Ahoj, prosím o radu ze superba se mi začala ztrácet voda motor 1,9tdi 96 kw, Voda se mi ztrácí jakoby za motorem pod autem je vždycky flek i když lehnu pod auto jde vidět že to někde kape sundal jsem to gumové koleno za EGR ventilem ale nejde přesně vidět kde to teče i když voda vyteče z expanzky tak auto nevaří někdy doliju expanzku jednou za den jindy 2 týdny nedoliju problém mi trvá zhruba 2 měsíce vypadalo to že je to chladičem ze začátku rosil vyměnil se ale problém je že voda začala zase utíkat za motorem.  Ručička teploty nepřeleze přes 90 stupňu když voda vyteče ale hlídám si to a dolívám než vyřeším problém. Jinak víčko od oleje je černé žádná emulze se netvoří olej nepřibývá takže voda do oleje nejde auto nekouří jede normálně spíš se domnívám že jde o nějaký spoj nebo termostat zdá se mi že auto trošku hůř chvilkama topí a občas se mi stane že ručička teploty třeba až po 15 km vyleze na 90 stupnů jindy se drží třeba na 80 někdy se hařeje bez problému normálně když jsem jel nedávno dálkovou do Kladna jsem z Moravy tak jsem za celou cestu nedolil ani trošku vody držela mezi ryskama nevím kde by mohl být problém pár lidí mi říkalo že by to mohlo být těsnění pod hlavou ale to se mi nezdá . Děkuju za každou radu.

Ahoj chci se zeptat jestli si vyřešil tu nadobku .Respektivně  jak se zmiňuješ ,ze ti teče voda Mě to začalo dělat teď ,tak se chci zeptat co stim 

nechce se mi věřit ,ze to bude těsnění pod hlavou nejdřív lehčí závady a pak toto 

jinak se mi ukazuje tato kontrola ,ale diagnostika nic neukazuje 

cele auto se mi hodí do bourali a nemá tah 

prosim porad té 

dekuji

CB3DD882-293C-4D16-9BAA-152C18B9B554.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj, problém ještě není vyřešen úplně, jen jsem zjistil že pokud mám vyplé topení voda se neztrácí tak rychle bylo to v servisu a nějak to kontroloval a říkal že to vypadá na hadice od vody nebo nějaký spoj tak už konečně během měsíce to bude vyměněné a bude klid doufám. Řešil jsem teď to že auto nechtělo pořádně táhnout ztrácelo výkon nakonec se ukázalo že podtlakové hadíčky už to mají za sebou tak jsem je vyměnil a auto zase jede jak má, nejspíše i ty  spoje už to mají taky za sebou vzhledem k tomu že auto má najeto už skoro 500 000km. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...