Přejít na obsah

dodělání automatické klimatizace


Ondřej89

Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Jan R. napsal:

Co se zeptat v servisu? jde všechno otázka peněz ale kdo by to proboha dělal? Funguje jak má, jsem s ní spokojen.

Dekuji za vyčerpávající odpověď,  v servisu na mě koukali jak na blázna. P.S. opravdu nefunguje bud je zima nebo vedro. Stačila mi jedna cesta 250 km a mel jsem dost.  Takze proboha já a okamžitě 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výrobně je to jednoduché, ale při přestavbě motor, palubka ven, nové řídicí jednotky a svazky, modul topení částka 100tis není nereálná. 
Celou zimu jezdím bez bundy, nastavené celou zimu tak a vyhovuje nám. Při teplu jen stáhnu teplotu ...

 

23F6DFAE-EB20-4C57-9560-B567E5431D40.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To záleží na koho narazíš. Známý si nechal v autorizáku (v roce 2010) dodělat klimatizaci do svojí 12 let staré O1. Nepřiznal tenkrát kolik to stálo, ale někde kolem 60 tis. Podle mě je jediné smysluplné řešení nakoupení dílů na vrakovišti a DODO. Teda smysluplné.... smysluplné ne, jen cenově snesitelnější. Osobně bych dávno nechtěl manuální klimu, ale žít se s tím dá. A to je asi jediná smysluplná rada. 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On by asi musel někdo kdo se v tom vyzná opravdu říct které dily jsou treba.

Treba to uz u elektronicky řízených systému není takovy problem.


u Renaultu Espace VI známému v servisu tvrdili ze to nelze .

Sám po návštěvě ruského fóra vyměnil pouze ovládání klimatizace za digitální

(mechanická je také ovládaná digitalne) přidal tři čidla a ono to funguje.

vim Renault není Škoda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V servisu budou tvrdit, že to nelze, to je snad už kolorit. Na druhou stranu dodělání jednozónové by nemusel být až takový problém, Golf a Leon ji mají, klapky řízené elektronicky OIV má. Chtělo by to pohledat, zda jsou stejné akční členy, popřípadě sehnat někoho kdo by se do toho pustil, v Čechám možná zkusit zeptat se @ferda25...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Martab napsal:

V servisu budou tvrdit, že to nelze, to je snad už kolorit. Na druhou stranu dodělání jednozónové by nemusel být až takový problém, Golf a Leon ji mají, klapky řízené elektronicky OIV má. Chtělo by to pohledat, zda jsou stejné akční členy, popřípadě sehnat někoho kdo by se do toho pustil, v Čechám možná zkusit zeptat se @ferda25...

super dík za info. jednozonovka by 100% stačila. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledně té manuální klimatizace, tak já musím souhlasit, že to je spíše peklo. Je to čistě můj subjektivní názor, ale když bylo jenom "foukání a topení", tak to bylo asi jedno. Ale když pak byla klima a buď to fouká teplej nebo ledovej, tak je to otravné. Měnit během jízdy teplotu fakt komfortní není.

 

Posledně jsem jel Transporterem 3 hodiny a to bylo šílený. Chvilku zima, pak teplo, pak mega teplo,....

Já beru automatickou klimatizaci jako základ. Chci 22°C a hotovo. Samozřejmě v létě víc, protože trpím na změny teplot (angína).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...